Coccodrillo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Coccodrillo
Państwo  Polska
Siedziba Kościan
Adres Pianowo ul. Kwiatowa 2
Data założenia 2002
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Marek Dworczak
Nr KRS 0000331184
brak współrzędnych
Strona internetowa

Coccodrillo – polska marka odzieżowa. Jej właścicielem jest firma CDRL powstała w roku 2002, mająca status prawny spółki akcyjnej.

Zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją odzieży przeznaczonej dla niemowląt i dzieci do lat 14. Siedziba firmy znajduje się w Pianowie koło Kościana (woj. wielkopolskie). Sieć Coccodrillo to obecnie[kiedy?] 251 sklepów na terenie Polski. Część z nich działa na zasadzie franczyzy. Co roku firma przygotowuje dwie oferty sezonowe: kolekcję wiosenno-letnią oraz jesienno-zimową.

Firma CDRL zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez wydawnictwo Bauer konkursie „Superprodukt 2007” w kategorii bielizna. Asortyment ten uzyskał również certyfikat bezpieczeństwa przyznawany przez Instytut Włókiennictwa. Firma szczyci się także dwukrotnym mianem „Hitu Mamo to Ja” przyznanym w roku 2002 i 2010 oraz „Gazelą Biznesu”. Posiada również nagrodę „Jakość Obsługi” oraz tytuł „Produkt Roku” przyznawany przez czytelników miesięcznika „Dziecko”.

Coccodrillo współpracuje[kiedy?] z partnerami z następujących krajów: Arabia Saudyjska, Australia, Bułgaria, Czechy, Egipt, Estonia, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Austria, Mołdawia, Niemcy, Nowa Zelandia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Mongolia, Szwecja, Szwajcaria. W sumie posiada[kiedy?] 146 sklepów w państwach należących do Unii Europejskiej oraz 104 sklepów z wizerunkiem Coccodrillo poza Unią Europejską.

W 2010 roku firma otworzyła sklep internetowy.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]