College Zachodniej Galilei

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
College Zachodniej Galilei
‏המכללה האקדמית גליל מערבי‎
The Western Galilee Academic College
ilustracja
Data założenia 1994
Typ College
Państwo  Izrael
Adres Akka
Liczba studentów 2400
Rektor Gideon Fiszman
Położenie na mapie Izraela
Mapa lokalizacyjna Izraela
College Zachodniej Galilei
College Zachodniej Galilei
Ziemia32°56′12″N 35°05′11″E/32,936667 35,086389
Strona internetowa

College Zachodniej Galilei (hebr. המכללה האקדמית גליל מערבי; ang. The Western Galilee Academic College) jest college'em w Izraelu. Uczelnia jest położona w mieście Akka w Zachodniej Galilei.

Historia[edytuj | edytuj kod]

College został założony w 1994 roku w oparciu o swojego poprzednika, którym był utworzony w 1974 roku Regionalny College Zachodniej Galilei. Początkowo college umożliwiał mieszkańcom okolicznych osad rolniczych uzupełnienie wykształcenia. W 1984 roku na college’u uruchomiono pierwszy kurs akademicki. W tym samym roku powstała szkoła technologiczna. W 1987 roku otworzono bibliotekę akademicką. Rektorem w latach 2003-2007 był profesor Ron Arza, w latach 2007-2008 profesor Jossi Szain, a od 2008 roku jest profesor Gideon Fiszman[1].

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Kampus uczelni zajmuje powierzchnię około 83 hektarów, a według planów przyszłej rozbudowy ma zajmować 162 hektary. Obecna powierzchnia budynków wynosi 20 tys. m². W skład kompleksu budynków wchodzą sale akademickie, laboratoria naukowe, biblioteka, restauracja, kawiarnia, sklep, klinika stomatologiczna, synagoga oraz biura. Jest to prywatny college, i studenci są zobowiązani opłacać czesne za naukę. Uczelnia umożliwia zdobycie tytułu naukowego Bachelor’s degree, oraz umożliwia dalszą kontynuację nauki na Uniwersytecie Bar-Ilan.

Wydziały[edytuj | edytuj kod]

College posiada dwadzieścia dwa wydziały: - socjologia, organizacja socjologii, socjoantropologia, politologia, ekonomia i administracja, informatyka, informacja, kryminologia, politologia, Bliski Wschód, edukacja, trudności w uczeniu się, poradnictwo zawodowe, administracja edukacji, wspieranie edukacji, pomoc społeczna, teatr i taniec, komunikacja interpersonalna, administracja publiczna, bezpieczeństwo, zarządzanie zasobami ludzkimi, Holocaust.

Komunikacja[edytuj | edytuj kod]

Z uczelni wyjeżdża się na zachód na drogę nr 8510, którą jadąc na południe dojeżdża się do centrum Akki i skrzyżowania z drogą ekspresową nr 85, lub jadąc na północ dojeżdża się do drogi ekspresowej nr 4.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Historia (hebr.). W: The Western Galilee Academic College [on-line]. [dostęp 2013-01-18].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • Mapa kampusu (hebr.). W: The Western Galilee Academic College [on-line]. [dostęp 2013-01-18].