Commonwealth Bank Tennis Classic 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Commonwealth Bank Tennis Classic 2007
Miejsce  Indonezja
Bali
Obiekt Grand Hyatt Bali
Nawierzchnia Twarda
Data 8-14.09.2008
WTA Tour
Kategoria III
Pula nagród 225 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Dyrektor Kevin Livesey
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Szwajcaria Patty Schnyder
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
2007
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Commonwealth Bank Tennis Classic 2008 odbył się w dniach 8 - 14 września na indonezyjskiej wyspie Bali na kortach twardych. Pula nagród wyniosła 225 tysięcy dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Słowacja Daniela Hantuchová 12
2 Szwajcaria Patty Schnyder 15
3 Włochy Flavia Pennetta 19
4 Rosja Nadia Pietrowa 21
5 Włochy Francesca Schiavone 27
6 Chińska Republika Ludowa Li Na 36
7 Włochy Sara Errani 39
8 Kanada Aleksandra Wozniak 41
9 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 47

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Słowacja Daniela Hantuchová 7 4 6  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 6 2  
  1  Słowacja Daniela Hantuchová 2 7 4  
     Austria Tamira Paszek 6 5 6  
3  Włochy Flavia Pennetta 6 0 2
     Austria Tamira Paszek 4 6 6  
       Austria Tamira Paszek 3 0
  2  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6
  7  Włochy Francesca Schiavone 4 3  
4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6  
4  Rosja Nadieżda Pietrowa 5 1
  2  Szwajcaria Patty Schnyder 7 6  
   Polska Marta Domachowska 2 2
  2  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Słowacja Daniela Hantuchová  
   Wolny los  
  1  Słowacja Daniela Hantuchová 6 7  
  Q  Ukraina Olha Sawczuk 1 5  
Q  Ukraina Olha Sawczuk 7 6
     Rosja Ałła Kudriawcewa 5 2  
    1  Słowacja Daniela Hantuchová 7 4 6
     Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 6 2
     Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 6  
   Rosja Wasilisa Bardina 2 1  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 7
  9  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 1 5  
WC  Japonia Ayumi Morita 2 1
  9  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Włochy Flavia Pennetta 7 6  
   Stany Zjednoczone Vania King 67 1  
  3  Włochy Flavia Pennetta 6 7  
     Rosja Anastasija Rodionowa 3 5  
   Ukraina Julija Wakułenko 2 0 k
     Rosja Anastasija Rodionowa 6 3    
    3  Włochy Flavia Pennetta 6 0 2
     Austria Tamira Paszek 4 6 6
     Austria Tamira Paszek 7 6  
WC  Niemcy Anna-Lena Grönefeld 5 4  
   Austria Tamira Paszek 6 7
  7  Włochy Sara Errani 0 62  
Q  Południowa Afryka Natalie Grandin 2 1
  7  Włochy Sara Errani 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Włochy Francesca Schiavone 6 6  
Q  Indonezja Sandy Gumulya 2 0  
  7  Włochy Francesca Schiavone 6 6  
     Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 3 2  
   Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 6 6
  Q  Indonezja Ayu Fani Damayanti 2 1  
    7  Włochy Francesca Schiavone 4 3
  4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6
     Włochy Tathiana Garbin 6 7  
   Węgry Melinda Czink 2 63  
   Włochy Tathiana Garbin 1 1
  4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6  
   Japonia Aiko Nakamura 3 1
  4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Kanada Aleksandra Wozniak 6 3 2  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 3 6 6  
     Stany Zjednoczone Jill Craybas 3 7 4  
     Polska Marta Domachowska 6 65 6  
   Polska Marta Domachowska 6 6
  LL  Indonezja Lavinia Tananta 2 3  
       Polska Marta Domachowska 2 2
  2  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6
     Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 5 6 7  
WC  Kazachstan Jarosława Szwiedowa 7 2 5  
   Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 2 5
  2  Szwajcaria Patty Schnyder 6 7  
   Wolny los
  2  Szwajcaria Patty Schnyder  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 35 000 $ 165
Finalistka 19 000 $ 115
Półfinalistka 10 300 $ 75
Ćwierćfinalistka 5 615 $ 40
2 runda 3 050 $ 20
1 runda 1 665 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Słowacja Daniela Hantuchová
Włochy Flavia Pennetta
2 Stany Zjednoczone Vania King
Rosja Ałła Kudriawcewa
3 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
4 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
Kazachstan Jarosława Szwiedowa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Półfinały   Finał
1  Słowacja Daniela Hantuchová
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
   Indonezja Sandy Gumulya
 Indonezja Lavinia Tananta
3 4     1  Słowacja Daniela Hantuchová
 Włochy Flavia Pennetta
6 2 6  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Hao-Ching Chan
5 6 4      Ukraina Olha Sawczuk
 Turcja İpek Şenoğlu
4 6 10  
   Ukraina Olha Sawczuk
 Turcja İpek Şenoğlu
7 3 10          Ukraina Olha Sawczuk
 Turcja İpek Şenoğlu
3 3  
3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6       3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6  
   Japonia Ayumi Morita
 Japonia Aiko Nakamura
2 3     3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6
   Niemcy A. Grönefeld
 Szwajcaria Patty Schnyder
       Niemcy A. Grönefeld
 Szwajcaria Patty Schnyder
3 2  
   Rosja Anastasija Rodionowa
 Ukraina Julija Wakułenko
w       3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
64 7 10
   Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Południowa Afryka Natalie Grandin
2 7 12          Polska M. Domachowska
 Rosja Nadieżda Pietrowa
7 63 7
   Włochy Sara Errani
 Włochy Tathiana Garbin
6 65 10        Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Południowa Afryka Natalie Grandin
7 3 14  
WC  Węgry Melinda Czink
 Austria Tamira Paszek
4 2   4  Uzbekistan O. Omonmurodova
 Kazachstan J. Szwiedowa
6 6 12  
4  Uzbekistan O. Omonmurodova
 Kazachstan J. Szwiedowa
6 6          Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Południowa Afryka Natalie Grandin
4 7 9
   Indie Shikha Uberoi
 Kanada Aleksandra Wozniak
6 1 4          Polska M. Domachowska
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 5 11  
   Polska M. Domachowska
 Rosja Nadieżda Pietrowa
3 6 10        Polska M. Domachowska
 Rosja Nadieżda Pietrowa
7 6
   Rosja Marija Kondratjewa
 Francja Sophie Lefèvre
2 4   2  Stany Zjednoczone Vania King
 Rosja Ałła Kudriawcewa
65 3  
2  Stany Zjednoczone Vania King
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 10 500 $ 165
Finalistki 5 700 $ 115
Półfinalistki 3 100 $ 75
Ćwierćfinalistki 1 685 $ 40
1 runda 915 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Ukraina Olha Sawczuk 123
2 Indonezja Sandy Gumulya 265
3 Południowa Afryka Natalie Grandin 285
4 Indonezja Lavinia Tananta 560
5 Indie Shikha Uberoi 774
6 Indonezja Ayu Fani Damayanti 821
7 Turcja İpek Şenoğlu 941
8 Indonezja Liza Andriyani 9999

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Finały
1  Ukraina Olha Sawczuk  
   Wolny los     1  Ukraina Olha Sawczuk 6 6
   Wolny los   8/WC  Indonezja Liza Andriyani 0 0
8/WC  Indonezja Liza Andriyani  
1 runda   Finały
2  Indonezja Sandy Gumulya  
   Wolny los     2  Indonezja Sandy Gumulya 6 6
   Wolny los   8  Indie Shikha Uberoi 1 3
5  Indie Shikha Uberoi  
1 runda   Finały
3  Południowa Afryka Natalie Grandin  
   Wolny los     3  Południowa Afryka Natalie Grandin 6 6
   Wolny los   7/WC  Turcja İpek Şenoğlu 4 1
7/WC  Turcja İpek Şenoğlu  
1 runda   Finały
4  Indonezja Lavinia Tananta  
   Wolny los     4  Indonezja Lavinia Tananta 2 4
   Wolny los   6/WC  Indonezja Ayu Fani Damayanti 6 6
6/WC  Indonezja Ayu Fani Damayanti  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 5
Finalistki 900 $ 3
1 runda 490 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 1 września 2008 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]