Conrado Moreno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Conrado Moreno
Conrado Segismundo Moreno Szypowski
Ilustracja
Conrado Moreno (2012)
Data i miejsce urodzenia 22 listopada 1981
Madryt
Zawód, zajęcie konferansjer
Narodowość hiszpańsko-polska
Strona internetowa

Conrado Segismundo Moreno Szypowski (ur. 22 listopada 1981 w Madrycie) – polsko-hiszpański konferansjer, osobowość medialna i telewizyjna, aktor i prezenter telewizyjny. Zyskał rozpoznawalność dzięki występom w programie TVP2 Europa da się lubić.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Dzieciństwo i edukacja[edytuj | edytuj kod]

Jego ojciec jest Hiszpanem, a matka – Polką. Dzieciństwo spędził w Hiszpanii, a jako dziecko uczęszczał na zajęcia do szkoły baletowej w Madrycie. W wieku 12 lat przeniósł się z rodziną do Polski[1].

Jest absolwentem XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie. Studiował na warszawskiej Collegium Civitas na kierunku stosunki międzynarodowe[2].

Komunikuje się w językach: hiszpańskim, polskim, angielskim i hebrajskim[1]. Przed rozpoczęciem kariery medialnej dorabiał, udzielając korepetycji z języka hiszpańskiego[2].

Kariera[edytuj | edytuj kod]

W latach 2003–2008 występował w programie rozrywkowym TVP2 Europa da się lubić, promującym przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

W następnych latach uczestniczył w programach rozrywkowych Taniec z gwiazdami (2005) i Gwiazdy tańczą na lodzie (2008), był także zawodnikiem w jednym odcinku Fort Boyard (2008)[3].

W 2008 współprowadził program turystyczny Okno na świat w TVP Info. 1 kwietnia 2011 dołączył do grona prowadzących losowania Totalizatora Sportowego w Studiu Lotto.

Występował w przedstawieniu estradowym Rozśpiewana Europa[2]. Od 2009 jest współorganizatorem Festiwalu Flamenco w Warszawie.

W 2010, nakładem wydawnictwa Pascal, ukazała się jego książka pt. „Mój Madryt”.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Jest rozwiedziony. W 2009 w kościele św. Stanisława Biskupa w Kramsku poślubił Katarzynę Jurzyk[4] [5]. Mają syna Gabriela (ur. 14 października 2011).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]