Copa Bionaire 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Copa Bionaire 2013
Miejsce  Kolumbia
Cali
Obiekt Club Campestre de Cali
Nawierzchnia Ceglana
Data 11–17.02.2013
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Hiszpania Lara Arruabarrena
Gra podwójna
Kolumbia Catalina Castaño
Kolumbia Mariana Duque Mariño
2012

Copa Bionaire 2013tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2013 z cyklu Copa Bionaire rozgrywany w dniach 11–17 lutego 2013 roku w Cali na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Luksemburg Mandy Minella 80 2. runda
02Hiszpania Lara Arruabarrena 81 zwycięstwo
03Rumunia Alexandra Cadanțu 94 2. runda
04Rosja Aleksandra Panowa 100 ćwierćinał
05Hiszpania María Teresa Torró Flor 101 1. runda
06Ukraina Elina Switolina 104 półfinał
07Rosja Nina Bratczikowa 106 2. runda
08Niemcy Tatjana Malek 110 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Kolumbia Mariana Duque Mariño 2 5  
6  Ukraina Elina Switolina 6 7  
  6  Ukraina Elina Switolina 6 4 4  
  WC  Kolumbia Catalina Castaño 2 6 6  
 Kazachstan Sesił Karatanczewa 7 3 3
  WC  Kolumbia Catalina Castaño 5 6 6  
    WC  Kolumbia Catalina Castaño 3 2
  2  Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6
   Argentyna Paula Ormaechea 7 3 6  
4  Rosja Aleksandra Panowa 62 6 2  
 Argentyna Paula Ormaechea 3 1
  2  Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6  
 Brazylia Teliana Pereira 3 4
  2  Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Luksemburg Mandy Minella 2 6 6  
Q  Hiszpania Arantxa Parra Santonja 6 3 2     1  Luksemburg Mandy Minella 6 5 1  
WC  Brazylia Maria Fernanda Alves 0 2      Kolumbia Mariana Duque Mariño 4 7 6  
 Kolumbia Mariana Duque Mariño 6 6        Kolumbia Mariana Duque Mariño 2 5
 Stany Zjednoczone Grace Min 2 1       6  Ukraina Elina Switolina 6 7
 Stany Zjednoczone Julia Cohen 6 6      Stany Zjednoczone Julia Cohen 62 65
 Łotwa Anastasija Sevastova 3 67     6  Ukraina Elina Switolina 7 7  
6  Ukraina Elina Switolina 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Rumunia Alexandra Cadanțu 3 6 6  
 Hiszpania Laura Pous Tió 6 3 1     3  Rumunia Alexandra Cadanțu 4 7 2  
 Kanada Stéphanie Dubois 6 4 6      Kazachstan Sesił Karatanczewa 6 5 6  
 Kazachstan Sesił Karatanczewa 4 6 7        Kazachstan Sesił Karatanczewa 7 3 3
WC  Kolumbia Catalina Castaño 6 6       WC  Kolumbia Catalina Castaño 5 6 6
Q  Hiszpania Inés Ferrer Suárez 1 3     WC  Kolumbia Catalina Castaño 7 6
 Czechy Eva Birnerová 7 3 3     7  Rosja Nina Bratczikowa 66 2  
7  Rosja Nina Bratczikowa 64 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania María Teresa Torró Flor 3 64  
 Argentyna Paula Ormaechea 6 7      Argentyna Paula Ormaechea 68 6 6  
 Hiszpania Estrella Cabeza Candela 6 6      Hiszpania Estrella Cabeza Candela 7 2 1  
LL  Ukraina Kateryna Kozłowa 4 3        Argentyna Paula Ormaechea 7 3 6
 Kanada Eugenie Bouchard 7 6       4  Rosja Aleksandra Panowa 62 6 2
Q  Francja Laura Thorpe 5 2      Kanada Eugenie Bouchard 6 5 64
Q  Słowenia Maša Zec Peškirič 3 2      Rosja Aleksandra Panowa 3 7 7  
4  Rosja Aleksandra Panowa 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Niemcy Tatjana Malek 2 0  
 Kanada Sharon Fichman 6 6      Kanada Sharon Fichman 6 3 2  
 Brazylia Teliana Pereira 6 6      Brazylia Teliana Pereira 0 6 6  
WC  Kolumbia Yuliana Lizarazo 3 0        Brazylia Teliana Pereira 3 4
 Niemcy Dinah Pfizenmaier 7 5 3       2  Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6
WC  Rumunia Alexandra Dulgheru 610 7 6     WC  Rumunia Alexandra Dulgheru 5 6 3
 Stany Zjednoczone Chiara Scholl 2 0     2  Hiszpania Lara Arruabarrena 7 4 6  
2  Hiszpania Lara Arruabarrena 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Czechy Eva Birnerová
Niemcy Tatjana Malek
154 półfinał
02Rosja Nina Bratczikowa
Gruzja Oksana Kalasznikowa
169 1. runda
03Hiszpania Inés Ferrer Suárez
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
235 ćwierćfinał
04Kolumbia Catalina Castaño
Kolumbia Mariana Duque Mariño
239 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Czechy Eva Birnerová
 Niemcy Tatjana Malek
6 6  
 Stany Zjednoczone Julia Cohen
 Francja Laura Thorpe
4 2     1  Czechy Eva Birnerová
 Niemcy Tatjana Malek
6 6  
 Rumunia Elena Bogdan
 Rumunia Alexandra Cadanțu
3 4      Kanada Sharon Fichman
 Brazylia Paula Cristina Gonçalves
2 1  
 Kanada Sharon Fichman
 Brazylia Paula Cristina Gonçalves
6 6       1  Czechy Eva Birnerová
 Niemcy Tatjana Malek
4 4  
4  Kolumbia Catalina Castaño
 Kolumbia Mariana Duque Mariño
7 6       4  Kolumbia Catalina Castaño
 Kolumbia Mariana Duque Mariño
6 6  
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Stany Zjednoczone Chiara Scholl
5 1     4  Kolumbia Catalina Castaño
 Kolumbia Mariana Duque Mariño
6 1 10
 Brazylia Maria Fernanda Alves
 Kanada Eugenie Bouchard
6 67 6      Polska Magda Linette
 Polska Katarzyna Piter
4 6 3  
 Polska Magda Linette
 Polska Katarzyna Piter
2 7 10       4  Kolumbia Catalina Castaño
 Kolumbia Mariana Duque Mariño
3 6 10
 Ukraina Kateryna Kozłowa
 Białoruś Palina Piechawa
7 3 6        Argentyna Florencia Molinero
 Brazylia Teliana Pereira
6 1 5
 Argentyna Florencia Molinero
 Brazylia Teliana Pereira
5 6 10      Argentyna Florencia Molinero
 Brazylia Teliana Pereira
6 6  
 Argentyna Mailen Auroux
 Argentyna María Irigoyen
4 6 8     3  Hiszpania Inés Ferrer Suárez
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
3 3  
3  Hiszpania Inés Ferrer Suárez
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
6 4 10        Argentyna Florencia Molinero
 Brazylia Teliana Pereira
66 6 13
Alt  Hiszpania Estrella Cabeza Candela
 Hiszpania Laura Pous Tió
6 2 10        Szwajcaria Conny Perrin
 Słowenia Maša Zec Peškirič
7 3 11  
 Luksemburg Mandy Minella
 Ukraina Elina Switolina
6     Alt  Hiszpania Estrella Cabeza Candela
 Hiszpania Laura Pous Tió
6 4 5
 Szwajcaria Conny Perrin
 Słowenia Maša Zec Peškirič
7 6      Szwajcaria Conny Perrin
 Słowenia Maša Zec Peškirič
2 6 10  
2  Rosja Nina Bratczikowa
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
67 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]