Copa Libertadores 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Copa Libertadores 2008
IL edycja
2007 2009
Szczegóły turnieju
Liczba drużyn 38
Mistrz Ekwador LDU Quito (1. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 138
Strzelone gole 358 (2,59 na mecz)
Król strzelców Salvador Cabañas

W czterdziestej dziewiątej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów - Argentyna 6, a Brazylia 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.

Broniący tytułu klub Boca Juniors z trudem poradził sobie w fazie grupowej, awansując tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W 1/8 finału obrońcy tytułu pewnie poradzili sobie z brazylijskim klubem Cruzeiro EC, a w ćwierćfinale okazali się zdecydowanie lepsi od niedawnego grupowego rywala, meksykańskiej drużyny Atlas Guadalajara. W półfinale Boca Juniors uległ brazylijskiemu Fluminense FC, który w finale przegrał w rzutach karnych z rewelacją z Ekwadoru, zespołem LDU Quito.

W rundzie wstępnej 49 edycji Copa Libertadores 12 klubów podzielono na 6 par. Zwycięzcy dwumeczów awansowali do fazy grupowej.

W fazie grupowej 32 kluby podzielono na 8 grup liczących po 4 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwa najlepsze kluby z każdej grupy.

W 1/8 finału wylosowano osiem par, które wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów. W ćwierćfinale wylosowano cztery pary, które wyłoniły czterech półfinalistów. W półfinale dwie pary wyłoniły dwóch finalistów.

W ćwierćfinale znalazły się 3 kluby brazylijskie, po 2 kluby z Argentyny i Meksyku oraz jeden klub z Ekwadoru. W półfinale każdy z tych czterech krajów miał po jednej drużynie. Finał zakończył się sensacyjnym triumfem drużyny LDU Quito, która okazała swą wyższość nad faworyzowanym Fluminense. W Ekwadorze LDU zwyciężył pewnie 4:2. W rewanżu Fluminense na słynnej Maracanie odrobił straty wygrywając 3:1. Karne wygrała drużyna LDU, i jako pierwszy w dziejach klub z Ekwadoru została triumfatorem Pucharu Wyzwolicieli.

Aż 5 państw nie zdołało wprowadzić choćby jednej drużyny do 1/8 finału. Były to Boliwia, Chile, Paragwaj, Peru i Wenezuela.

1/32 finału: Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

ArgentynaArsenal Sarandí Buenos AiresWenezuelaMineros Guayana 2:0 i 1:2
BrazyliaCruzeiro ECParagwajCerro Porteño 3:1 i 3:2
MeksykAtlas GuadalajaraBoliwiaLa Paz 2:0 i 0:1
EkwadorOlmedo RiobambaArgentynaLanús Buenos Aires 1:0 i 0:3
PeruCienciano CuzcoUrugwajWanderers Montevideo 1:0 i 0:0
KolumbiaBoyacá Chicó TunjaChileAudax Italiano Santiago 4:3 i 0:1

1/16 finału: Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

12.02 WenezuelaCaracasArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0 (1:0)
13.02 BrazyliaCruzeiro ECBoliwiaReal Potosí 3:0 (0:0)
21.02 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos AiresBrazyliaCruzeiro EC 0:0
26.02 WenezuelaCaracasBoliwiaReal Potosí 2:1 (2:0)
04.03 BrazyliaCruzeiro ECWenezuelaCaracas 3:0 (2:0)
11.03 BoliwiaReal PotosíArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:3 (2:0)
18.03 WenezuelaCaracasBrazyliaCruzeiro EC 1:1 (1:0)
25.03 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos AiresBoliwiaReal Potosí 1:0 (1:0)
01.04 BoliwiaReal PotosíWenezuelaCaracas 3:1 (2:1)
03.04 BrazyliaCruzeiro ECArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 3:1 (1:0)
16.04 BoliwiaReal PotosíBrazyliaCruzeiro EC 5:1 (2:1)
16.04 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos AiresWenezuelaCaracas 3:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaCruzeiro EC 6 3 2 1 11 11 7
2 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 6 3 1 2 10 8 7
3 WenezuelaCaracas 6 2 1 3 7 6 11
4 BoliwiaReal Potosí 6 2 0 4 6 11 11

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

12.02 EkwadorDeportivo CuencaArgentynaEstudiantes La Plata 1:0 (1:0)
14.02 ArgentynaLanús Buenos AiresUrugwajDanubio Montevideo 3:1 (1:1)
21.02 EkwadorDeportivo CuencaUrugwajDanubio Montevideo 0:0
26.02 ArgentynaEstudiantes La PlataArgentynaLanús Buenos Aires 0:0
05.03 UrugwajDanubio MontevideoArgentynaEstudiantes La Plata 1:2 (1:0)
13.03 ArgentynaLanús Buenos AiresEkwadorDeportivo Cuenca 0:0
18.03 ArgentynaEstudiantes La PlataUrugwajDanubio Montevideo 2:0 (1:0)
20.03 EkwadorDeportivo CuencaArgentynaLanús Buenos Aires 1:1 (0:1)
27.03 UrugwajDanubio MontevideoEkwadorDeportivo Cuenca 2:0 (2:0)
02.04 ArgentynaLanús Buenos AiresArgentynaEstudiantes La Plata 3:3 (2:2)
15.04 UrugwajDanubio MontevideoArgentynaLanús Buenos Aires 1:2 (0:0)
15.04 ArgentynaEstudiantes La PlataEkwadorDeportivo Cuenca 2:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaEstudiantes La Plata 6 3 2 1 11 9 5
2 ArgentynaLanús Buenos Aires 6 2 4 0 10 9 6
3 EkwadorDeportivo Cuenca 6 1 3 2 6 2 5
4 UrugwajDanubio Montevideo 6 1 1 4 4 5 9

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

20.02 WenezuelaUA MaracaiboArgentynaBoca Juniors 1:1 (0:0)
21.02 MeksykAtlas GuadalajaraChileCSD Colo-Colo 3:0 (2:0)
28.02 WenezuelaUA MaracaiboChileCSD Colo-Colo 1:3 (0:0)
06.03 ArgentynaBoca JuniorsMeksykAtlas Guadalajara 3:0 (1:0)
12.03 MeksykAtlas GuadalajaraWenezuelaUA Maracaibo 3:0 (1:0)
20.03 ChileCSD Colo-ColoArgentynaBoca Juniors 2:0 (2:0)
25.03 WenezuelaUA MaracaiboMeksykAtlas Guadalajara 1:1 (0:0)
27.03 ArgentynaBoca JuniorsChileCSD Colo-Colo 4:3 (1:2)
08.04 MeksykAtlas GuadalajaraArgentynaBoca Juniors 3:1 (1:1)
10.04 ChileCSD Colo-ColoWenezuelaUA Maracaibo 2:0 (0:0)
22.04 ChileCSD Colo-ColoMeksykAtlas Guadalajara 1:1 (1:0)
22.04 ArgentynaBoca JuniorsWenezuelaUA Maracaibo 3:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 MeksykAtlas Guadalajara 6 3 2 1 11 11 6
2 ArgentynaBoca Juniors 6 3 1 2 10 12 9
3 ChileCSD Colo-Colo 6 3 1 2 10 11 9
4 WenezuelaUA Maracaibo 6 0 2 4 2 3 13

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

13.02 PeruCoronel Bolognesi TacnaBrazyliaCR Flamengo 0:0
14.02 PeruCienciano CuzcoUrugwajNacional Montevideo 2:1 (0:0)
19.02 PeruCoronel Bolognesi TacnaUrugwajNacional Montevideo 0:1 (0:1)
27.02 BrazyliaCR FlamengoPeruCienciano Cuzco 2:1 (1:1)
06.03 UrugwajNacional MontevideoBrazyliaCR Flamengo 3:0 (1:0)
11.03 PeruCienciano CuzcoPeruCoronel Bolognesi Tacna 1:0 (0:0)
19.03 BrazyliaCR FlamengoUrugwajNacional Montevideo 2:0 (1:0)
25.03 PeruCoronel Bolognesi TacnaPeruCienciano Cuzco 0:0
03.04 UrugwajNacional MontevideoPeruCoronel Bolognesi Tacna 1:0 (1:0)
09.04 PeruCienciano CuzcoBrazyliaCR Flamengo 0:3 (0:0)
23.04 BrazyliaCR FlamengoPeruCoronel Bolognesi Tacna 2:0 (0:0)
23.04 UrugwajNacional MontevideoPeruCienciano Cuzco 3:1 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaCR Flamengo 6 4 1 1 13 9 4
2 UrugwajNacional Montevideo 6 4 0 2 12 9 5
3 PeruCienciano Cuzco 6 2 1 3 7 5 9
4 PeruCoronel Bolognesi Tacna 6 0 2 4 2 0 5

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

13.02 PeruUniversidad San Martín LimaArgentynaRiver Plate 2:0 (1:0)
20.02 MeksykClub AméricaChileUniversidad Católica Santiago 2:1 (1:0)
26.02 PeruUniversidad San Martín LimaChileUniversidad Católica Santiago 0:1 (0:1)
27.02 ArgentynaRiver PlateMeksykClub América 2:1 (1:1)
12.03 ChileUniversidad Católica SantiagoArgentynaRiver Plate 1:2 (0:1)
13.03 MeksykClub AméricaPeruUniversidad San Martín Lima 3:1 (1:1)
26.03 ArgentynaRiver PlateChileUniversidad Católica Santiago 2:0 (1:0)
26.03 PeruUniversidad San Martín LimaMeksykClub América 1:0 (1:0)
01.04 ChileUniversidad Católica SantiagoPeruUniversidad San Martín Lima 1:0 (0:0)
02.04 MeksykClub AméricaArgentynaRiver Plate 4:3 (0:1)
17.04 ChileUniversidad Católica SantiagoMeksykClub América 2:0 (0:0)
17.04 ArgentynaRiver PlatePeruUniversidad San Martín Lima 5:0 (2:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 ArgentynaRiver Plate 6 4 0 2 12 14 8
2 MeksykClub América 6 3 0 3 9 10 10
3 ChileUniversidad Católica Santiago 6 3 0 3 9 6 6
4 PeruUniversidad San Martín Lima 6 2 0 4 6 4 10

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

13.02 KolumbiaCúcuta DeportivoBrazyliaSantos FC 0:0
19.02 MeksykChivas GuadalajaraBoliwiaSan José Oruro 2:0 (1:0)
28.02 KolumbiaCúcuta DeportivoBoliwiaSan José Oruro 0:0
04.03 BrazyliaSantos FCMeksykChivas Guadalajara 1:0 (1:0)
11.03 MeksykChivas GuadalajaraKolumbiaCúcuta Deportivo 0:1 (0:1)
19.03 BoliwiaSan José OruroBrazyliaSantos FC 2:1 (1:1)
27.03 KolumbiaCúcuta DeportivoMeksykChivas Guadalajara 1:0 (0:0)
01.04 BrazyliaSantos FCBoliwiaSan José Oruro 7:0 (3:0)
08.04 BoliwiaSan José OruroKolumbiaCúcuta Deportivo 2:4 (0:2)
09.04 MeksykChivas GuadalajaraBrazyliaSantos FC 3:2 (2:1)
16.04 BoliwiaSan José OruroMeksykChivas Guadalajara 0:3 (0:2)
16.04 BrazyliaSantos FCKolumbiaCúcuta Deportivo 2:1 (0:1)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 KolumbiaCúcuta Deportivo 6 3 2 1 11 7 4
2 BrazyliaSantos FC 6 3 1 2 10 13 6
3 MeksykChivas Guadalajara 6 3 0 3 9 8 5
4 BoliwiaSan José Oruro 6 1 1 4 4 4 17

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

19.02 ChileAudax Italiano SantiagoParagwajSportivo Luqueño Luque 1:2 (1:1)
27.02 KolumbiaAtlético Nacional MedellínBrazyliaSão Paulo 1:1 (1:1)
05.03 BrazyliaSão PauloChileAudax Italiano Santiago 2:1 (0:0)
06.03 KolumbiaAtlético Nacional MedellínParagwajSportivo Luqueño Luque 3:0 (2:0)
18.03 ChileAudax Italiano SantiagoKolumbiaAtlético Nacional Medellín 1:0 (0:0)
20.03 ParagwajSportivo Luqueño LuqueBrazyliaSão Paulo 1:1 (0:0)
02.04 BrazyliaSão PauloParagwajSportivo Luqueño Luque 1:0 (0:0)
03.04 KolumbiaAtlético Nacional MedellínChileAudax Italiano Santiago 1:1 (0:0)
10.04 ChileAudax Italiano SantiagoBrazyliaSão Paulo 1:0 (0:0)
10.04 ParagwajSportivo Luqueño LuqueKolumbiaAtlético Nacional Medellín 1:3 (0:1)
23.04 ParagwajSportivo Luqueño LuqueChileAudax Italiano Santiago 4:1 (4:0)
23.04 BrazyliaSão PauloKolumbiaAtlético Nacional Medellín 1:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaSão Paulo 6 3 2 1 11 6 4
2 KolumbiaAtlético Nacional Medellín 6 2 2 2 8 8 5
3 ParagwajSportivo Luqueño Luque 6 2 1 3 7 8 10
4 ChileAudax Italiano Santiago 6 2 1 3 7 6 9

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

20.02 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos AiresParagwajLibertad Asunción 1:0 (0:0)
20.02 EkwadorLDU QuitoBrazyliaFluminense FC 0:0
04.03 EkwadorLDU QuitoParagwajLibertad Asunción 2:0 (0:0)
05.03 BrazyliaFluminense FCArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 6:0 (3:0)
12.03 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos AiresEkwadorLDU Quito 0:1 (0:0)
19.03 ParagwajLibertad AsunciónBrazyliaFluminense FC 1:2 (1:1)
26.03 EkwadorLDU QuitoArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 6:1 (4:1)
02.04 BrazyliaFluminense FCParagwajLibertad Asunción 2:0 (1:0)
08.04 ParagwajLibertad AsunciónEkwadorLDU Quito 3:1 (2:0)
09.04 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos AiresBrazyliaFluminense FC 2:0 (0:0)
16.04 ParagwajLibertad AsunciónArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 1:2 (1:1)
17.04 BrazyliaFluminense FCEkwadorLDU Quito 1:0 (1:0)
Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 BrazyliaFluminense FC 6 4 1 1 13 11 3
2 EkwadorLDU Quito 6 3 1 2 10 10 5
3 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 6 3 0 3 9 6 14
4 ParagwajLibertad Asunción 6 1 0 5 3 5 10

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

ArgentynaLanús Buenos AiresMeksykAtlas Guadalajara 0:1 i 2:2
EkwadorLDU QuitoArgentynaEstudiantes La Plata 2:0 i 1:2
KolumbiaAtlético Nacional MedellínBrazyliaFluminense FC 1:2 i 0:1
ArgentynaBoca JuniorsBrazyliaCruzeiro EC 2:1 i 2:1
MeksykClub AméricaBrazyliaCR Flamengo 2:4 i 3:0
UrugwajNacional MontevideoBrazyliaSão Paulo 0:0 i 0:2
ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos AiresArgentynaRiver Plate 2:1 i 2:2
BrazyliaSantos FCKolumbiaCúcuta Deportivo 2:0 i 2:0

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

BrazyliaSão PauloBrazyliaFluminense FC 1:0 i 1:3
ArgentynaBoca JuniorsMeksykAtlas Guadalajara 2:2 i 3:0
MeksykClub AméricaBrazyliaSantos FC 2:0 i 0:1
ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos AiresEkwadorLDU Quito 1:1 i 1:1, karne 3:5

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

MeksykClub AméricaEkwadorLDU Quito 1:1 i 0:0
ArgentynaBoca JuniorsBrazyliaFluminense FC 2:2 i 1:3

Finał[edytuj | edytuj kod]

EkwadorLDU QuitoBrazyliaFluminense FC 4:2 i 1:3 (dog), karne 3:1
25.06 2008 Quito Estadio Casa Blanca (45 000)

EkwadorLDU QuitoBrazyliaFluminense FC 4:2 (4:1)
Sędzia: Carlos Luis Chandía (Chile)
Bramki: 1:0 Claudio Bieler 2, 1:1 Darío Conca 12, 2:1 Joffre Guerrón 29, 3:1 Jayro Rolando Campos 34, 4:1 Patricio Urrutia 45, 4:2 Thiago Neves 52
Żółte kartki: Enrique Vera, Claudio Bieler, Norberto Araujo, Patricio Urrutia / Luiz Alberto, Ygor, Washington
Liga Deportiva Universitaria: José CevallosRenán Calle, Norberto Araujo, Jayro Rolando Campos, Joffre Guerrón, Enrique Vera, Patricio Urrutia, Paul Ambrossi, Luis Bolaños, Damián Manso (74 William Francisco Araujo), Claudio Bieler (82 Agustín Delgado). Trener: Edgardo Bauza.
Fluminense Football Club: Fernando HenriqueGabriel, Luiz Alberto, Thiago Silva, Júnior César, Ygor, Arouca (67 Maurício), Darío Conca, Cícero, Thiago Neves (90 Roger), Washington (72 Dodô). Trener: Renato Gaúcho.

02.07 2008 Rio de Janeiro Estádio do Maracanã (78 918)

BrazyliaFluminense FCEkwadorLDU Quito 3:1 (3:1, 2:1), karne 1:3
Sędzia: Héctor Baldassi (Argentyna)
Bramki: 0:1 Luis Bolaños 6, 1:1 Thiago Neves 12, 2:1 Thiago Neves 28, 3:1 Thiago Neves 58
Karne: (0:0) Darío Conca (obrona), 0:1 Patricio Urrutia, (0:1) Thiago Neves (obrona), (0:1) Jairo Rolando Campos (obrona), 1:1 Cícero, 1:2 Franklin Salas, (1:2) Washington (obrona), 1:3 Joffre Guerrón
Żółte kartki: Claudio Bieler, Enrique Vera, José Cevallos, Joffre Guerrón / Cícero, Thiago Silva
Czerwone kartki: – / Luiz Alberto 120
Fluminense Football Club: Fernando HenriqueGabriel (105 Maurício), Thiago Silva, Luiz Alberto (k), Júnior César, Ygor (46 Dodô), Arouca (110 Roger), Thiago Neves, Darío Conca, Cícero, Washington. Trener: Renato Gaúcho.
Liga Deportiva Universitaria: José CevallosJairo Rolando Campos, Renán Calle, Norberto Araujo, Paul Ambrossi, Joffre Guerrón, Enrique Vera, Patricio Urrutia (k), Luis Bolaños (105 Franklin Salas), Damián Manso (88 William Francisco Araujo), Claudio Bieler. Trener: Edgardo Bauza.

Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
8 Salvador Cabañas MeksykClub América
7 Marcelo Moreno Martins BrazyliaCruzeiro EC
7 Sebastián Abreu ArgentynaRiver Plate
7 Bruno Marioni MeksykAtlas Guadalajara
7 Thiago Neves BrazyliaFluminense FC
7 Martín Palermo ArgentynaBoca Juniors
6 Adriano BrazyliaSão Paulo FC
6 Kléber Pereira BrazyliaSantos FC
6 Mauricio Alejandro Molina BrazyliaSantos FC
6 Washington BrazyliaFluminense FC

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 EkwadorLDU Quito 14 5 5 4 20 21 15
2 BrazyliaFluminense FC 14 9 2 3 29 27 14
3 ArgentynaBoca Juniors 12 6 3 3 21 24 18
4 MeksykClub América 12 5 2 5 17 18 16
5 BrazyliaSantos FC 10 6 1 3 19 18 8
6 MeksykAtlas Guadalajara 12 5 4 3 19 18 14
7 BrazyliaSão Paulo FC 10 5 3 2 18 10 7
8 ArgentynaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 10 4 4 2 16 14 12
9 BrazyliaCruzeiro EC 10 5 2 3 17 19 14
10 BrazyliaCR Flamengo 8 5 1 2 16 13 9
11 ArgentynaLanús Buenos Aires 10 3 5 2 14 14 10
12 ArgentynaEstudiantes La Plata 8 4 2 2 14 11 8
13 ArgentynaRiver Plate 8 4 1 3 13 17 12
14 UrugwajNacional Montevideo 8 4 1 3 13 9 7
15 KolumbiaCúcuta Deportivo 8 3 2 3 11 7 8
16 KolumbiaAtlético Nacional Medellín 8 2 2 4 8 9 8
17 ArgentynaArsenal Sarandí Buenos Aires 8 4 0 4 12 9 16
18 PeruCienciano Cuzco 8 3 2 3 11 6 9
19 ChileCSD Colo-Colo 6 3 1 2 10 11 9
20 MeksykChivas Guadalajara 6 3 0 3 9 8 5
21 ChileUniversidad Católica Santiago 6 3 0 3 9 6 6
22 ParagwajSportivo Luqueño Luque 6 2 1 3 7 8 10
23 WenezuelaCaracas 6 2 1 3 7 6 11
24 EkwadorDeportivo Cuenca 6 1 3 2 6 2 5
25 ChileAudax Italiano Santiago 8 3 1 4 10 10 13
26 BoliwiaReal Potosí 6 2 0 4 6 11 11
27 PeruUniversidad San Martín Lima 6 2 0 4 6 4 10
28 UrugwajDanubio Montevideo 6 1 1 4 4 5 9
29 BoliwiaSan José Oruro 6 1 1 4 4 4 17
30 ParagwajLibertad Asunción 6 1 0 5 3 5 10
31 PeruCoronel Bolognesi Tacna 6 0 2 4 2 0 5
32 WenezuelaUA Maracaibo 6 0 2 4 2 3 13
33 KolumbiaBoyacá Chicó Tunja 2 1 0 1 3 4 4
34 WenezuelaMineros Guayana 2 1 0 1 3 2 3
35 BoliwiaLa Paz 2 1 0 1 3 1 2
36 EkwadorOlmedo Riobamba 2 1 0 1 3 1 3
37 UrugwajWanderers Montevideo 2 0 1 1 1 0 1
38 ParagwajCerro Porteño 2 0 0 2 0 3 6
Podsumowanie: 138 meczów, w tym 28 remisów, 358 bramek - 2,59 bramki/mecz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. http://www.conmebol.com/; według RSSSF bramkę zdobył Jorge Achucarro

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]