Copa Merconorte 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

III Copa Merconorte 2000

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

04.07 EkwadorNacional Quito-WenezuelaEstudiantes Mérida 2:1(1:0)

1:0 Angel Fernández 30, 2:0 Diego Herrera 58k, 2:1 Gastón Rossi 64

11.07 MeksykChivas Guadalajara-Kolumbia America Cali 1:1(0:0)

1:0 Manuel Rios 27, 1:1 Nilson Pérez 39

01.08 Kolumbia America Cali-EkwadorNacional Quito 0:0
02.08 WenezuelaEstudiantes Mérida-MeksykChivas Guadalajara 2:3(1:0)

1:0 Emerson Panigutti 18, 2:0 Leonel Vielma 51, 2:1 Alejandro Pérez 62, 2:2 José Alejandro Nava 64, 2:3 José Alejandro Nava 66

22.08 WenezuelaEstudiantes Mérida-Kolumbia America Cali 3:0(1:0)

1:0 Martín Brignani 4, 2:0 Emerson Panigutti 65, 3:0 Javier Villafraz 72

23.08 MeksykChivas Guadalajara-EkwadorNacional Quito 1:0(0:0)

1:0 Ramón Morales 38

05.09 WenezuelaEstudiantes Mérida-EkwadorNacional Quito 1:1(0:0)

0:1 Evelio Ordoñez 58, 1:1 Luis Madriz 90

12.09 Kolumbia America Cali-MeksykChivas Guadalajara 1:0(0:0)

1:0 Leonardo Enciso 74

19.09 EkwadorNacional Quito- Kolumbia America Cali 1:0(1:0)

1:0 Jairón Leonel Zamora 26

20.09 MeksykChivas Guadalajara-WenezuelaEstudiantes Mérida 4:0(0:0)

1:0 Jorge Arreola 55, 2:0 Héctor del Angel 62, 3:0 Ramón Morales 65k, 4:0 Manuel Ríos 70

03.10 Kolumbia America Cali-WenezuelaEstudiantes Mérida 1:2(1:2)

0:1 Gregory Sánchez 4, 1:1 Alex del Castillo 27, 1:2 Luis Madriz 39

04.10 EkwadorNacional Quito-MeksykChivas Guadalajara 3:3(2:1)

1:0 Angel Fernández 4, 2:0 Evelio Ordóñez 15, 2:1 Benjamín Galindo 23k, 2:2 Manuel Ríos 77, 3:2 Evelio Ordóñez 87, 3:3 Oswaldo Sánchez 90
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
MeksykChivas Guadalajara 6 3 2 1 11 12 7
EkwadorNacional Quito 6 2 3 1 9 7 6
WenezuelaEstudiantes Mérida 6 2 1 3 7 9 11
Kolumbia America Cali 6 1 2 3 5 3 7

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

05.07 KostarykaLD Alajuelense Alajuela-PeruAlianza Lima 2:1(2:1)

1:0 José Chacón 1s, 2:0 Heriberto Quirós 5, 2:1 Ernesto Arakaki 28

12.07 KolumbiaAtlético Nacional Medellín-Meksyk Necaxa Aguascalientes 0:0
02.08 PeruAlianza Lima-KolumbiaAtlético Nacional Medellín 2:3(0:1)

0:1 Tressor Moreno 37, 0:2 Víctor Aristizábal 54, 0:3 León Darío Muñoz 73, 1:3 Roberto Holsen 75, 2:3 Paulo Hinostroza 83

03.08 Meksyk Necaxa Aguascalientes-KostarykaLD Alajuelense Alajuela 1:1(1:0)

0:1 José Milian 36s, 1:1 Agustín Delgado 47

24.08 PeruAlianza Lima-Meksyk Necaxa Aguascalientes 1:0(1:0)

1:0 Renzo Benavides 43

30.08 KolumbiaAtlético Nacional Medellín-KostarykaLD Alajuelense Alajuela 2:0(1:0)

1:0 Arely Palacio 12, 2:0 Jorge Humberto Agudelo 79

13.09 Meksyk Necaxa Aguascalientes-KolumbiaAtlético Nacional Medellín 2:1(1:0)

1:0 Agustín Delgado 26, 1:1 León Darío Muñoz 75, 2:1 Agustín Delgado 82

13.09 PeruAlianza Lima-KostarykaLD Alajuelense Alajuela 1:1(1:0)

1:0 Henry Quinteros 45, 1:1 Luis Edson Valente 51

20.09 KolumbiaAtlético Nacional Medellín-PeruAlianza Lima 4:1(2:0)

1:0 Víctor Aristizábal 3, 2:0 León Darío Muñoz 32, 3:0 Jorge Agudelo 39, 3:1 Roberto Holsen 59, 4:1 León Darío Muñoz 57

21.09 KostarykaLD Alajuelense Alajuela-Meksyk Necaxa Aguascalientes 2:2(1:1)

0:1 Alvaro Ortíz 4, 1:1 Luis Arnáez 45k, 1:2 Agustín Delgado 82, 2:2 Claudio Ciccia 90

04.10 KostarykaLD Alajuelense Alajuela-KolumbiaAtlético Nacional Medellín 3:0(1:0)

1:0 Claudio Ciccia 41, 2:0 Claudio Ciccia 75, 3:0 Leonardo Durán 90

05.10 Meksyk Necaxa Aguascalientes-PeruAlianza Lima 0:0

Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
KolumbiaAtlético Nacional Medellín 6 3 1 2 10 10 8
KostarykaLD Alajuelense Alajuela 6 2 3 1 9 9 7
Meksyk Necaxa Aguascalientes 6 1 4 1 7 5 5
PeruAlianza Lima 6 1 2 3 5 6 10

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

05.07 KolumbiaMillonarios Bogotá-EkwadorBarcelona SC Guayaquil 1:1(1:0)

1:0 Luis García 38, 1:1 Carlos Alfaro 57k

12.07 Meksyk Deportivo Toluca-PeruUniversitario Lima 4:1(2:0)

1:0 Antonio Naelson 32, 2:0 Rafael García 37, 3:0 Antonio Taboada 59k, 3:1 Piero Alva 80, 4:1 Carlos María Morales 83

09.08 EkwadorBarcelona SC Guayaquil-Meksyk Deportivo Toluca 2:0(0:0)

1:0 Héctor Antonio Blanco 59, 2:0 Nicolás Asencio 87

09.08 PeruUniversitario Lima-KolumbiaMillonarios Bogotá 0:2(0:1)

0:1 Raúl Ramírez 15, 0:2 Juan Carlos Jaramillo 75

29.08 Meksyk Deportivo Toluca-KolumbiaMillonarios Bogotá 0:0
31.08 EkwadorBarcelona SC Guayaquil-PeruUniversitario Lima 1:1(1:0)

1:0 Luis Oswaldo Gómez 31, 1:1 José Eduardo Esidio 49k

06.09 PeruUniversitario Lima-Meksyk Deportivo Toluca 3:2(1:1)

0:1 Carlos Morales 6, 1:1 Eduardo Esidio 26, 1:2 Víctor Ruiz 67k, 2:2 Piero Alva 83, 3:2 Gustavo Grondona 89

06.09 EkwadorBarcelona SC Guayaquil-KolumbiaMillonarios Bogotá 0:2(0:1)

0:1 Hermes Martínez 24, 0:2 Jairo Castillo 73

27.09 KolumbiaMillonarios Bogotá-PeruUniversitario Lima 1:0(0:0)

1:0 Andrés Pérez 53

27.09 Meksyk Deportivo Toluca-EkwadorBarcelona SC Guayaquil 4:0(3:0)

1:0 Carlos María Morales 16, 2:0 Eugenio Villazón 35, 3:0 Carlos María Morales 45, 4:0 Erick Espinosa 51

10.10 KolumbiaMillonarios Bogotá-Meksyk Deportivo Toluca 5:5(3:1)

1:0 Raúl Ramírez 1, 1:1 Rafael Gacía 30, 2:1 Juan Jaramillo 31, 3:1 Jairo Castillo 47, 3:2 Eduardo Lillingston 50, 3:3 José Cardozo 52, 3:4 José Cardozo 60, 4:4 Raúl Ramírez 74, 4:5 Roger Dos Santos 91, 5:5 Jairo Castillo 92

12.10 PeruUniversitario Lima-EkwadorBarcelona SC Guayaquil 2:2(1:2)

0:1 Lizandro Torres 5, 1:1 John Galliquio 17, 1:2 Eduardo Smith 28, 2:2 Javier Angulo 62
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
KolumbiaMillonarios Bogotá 6 3 3 0 12 11 6
Meksyk Deportivo Toluca 6 2 2 2 8 15 11
EkwadorBarcelona SC Guayaquil 6 1 3 2 6 6 10
PeruUniversitario Lima 6 1 2 3 5 7 12

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

06.07 BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz-PeruSporting Cristal Lima 1:1(1:0)

1:0 Milton Coimbra 36k, 1:1 Jorge Soto 74

13.07 EkwadorEmelec Guayaquil-MeksykPachuca 1:0(1:0)

1:0 Carlos Alberto Juárez 35

08.08 MeksykPachuca-BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz 2:1(1:0)

1:0 Pedro Pineda 5, 2:0 Marcelino Bernal 62, 2:1 Joselito Vaca 89

10.08 PeruSporting Cristal Lima-EkwadorEmelec Guayaquil 2:2(1:0)

1:0 Jorge Soto 11, 1:1 Alejandro Martín Kenig 61, 1:2 Alejandro Martín Kenig 69, 2:2 Jorge Soto 83

30.08 PeruSporting Cristal Lima-MeksykPachuca 2:1(1:0)

1:0 Waldir Sáenz 11, 2:0 Frank Rojas 60, 2:1 Pablo Gómez 65

30.08 EkwadorEmelec Guayaquil-BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz 2:1(0:1)

0:1 Luis Camacho 14, 1:1 Pedro Aguirrez 65, 2:1 Máximo Tenorio 89

14.09 PeruSporting Cristal Lima-BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz 5:1(2:0)

1:0 Jorge Soto 17, 2:0 Waldir Sáenz 38, 3:0 Jorge Soto 47, 4:0 Waldir Sáenz 67, 5:0 Frank Rojas 79, 5:1 Francisco Takeo 90

14.09 MeksykPachuca-EkwadorEmelec Guayaquil 1:0(1:0)

1:0 Gabriel Caballero 37

26.09 BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz-MeksykPachuca 3:1(1:1)

0:1 Gabriel Caballero 8, 1:1 Roger Suárez 33, 2:1 Roger Suárez 50, 3:1 Gabriel Caballero 73s

28.09 EkwadorEmelec Guayaquil-PeruSporting Cristal Lima 1:0(1:0)

1:0 Alejandro Kenig 22

11.10 MeksykPachuca-PeruSporting Cristal Lima 1:0(1:0)

1:0 Pedro Pineda 44

11.10 BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz-EkwadorEmelec Guayaquil 0:0

Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
EkwadorEmelec Guayaquil 6 3 1 2 10 6 5
PeruSporting Cristal Lima 6 2 3 1 9 10 6
MeksykPachuca 6 3 0 3 9 6 7
BoliwiaOriente Petrolero Santa Cruz 6 1 2 3 5 7 11

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

MeksykChivas Guadalajara-KolumbiaAtlético Nacional Medellín 1:1 i 3:3, karne 2:4 (mecze 18.10 i 25.10)

  1. 0:1 Víctor Hugo Aristizábal 73, 1:1 Marco Antonio Ruiz 75
  2. 0:1 León Darío Muñoz 20, 1:1 Antonio Ruiz 24, 1:2 León Darío Muñoz 35, 2:2 Ramón Morales 43, 2:3 Víctor Aristizábal 54k, 3:3 José Alejandro Nava 93

EkwadorEmelec Guayaquil-KolumbiaMillonarios Bogotá 3:3 i 0:2 (mecze 19.10 i 26.10)

  1. 0:1 Raúl Ramírez 4, 1:1 Alejandro Kenig 6k, 2:1 Carlos Juarez 8, 2:2 Xavier Jiménez 20, 3:2 Alejandro Kenig 52, 3:3 Jaime Suárez 80
  2. 0:1 Oscar Millán 12, 0:2 Andrés Pérez 53

FINAŁ[edytuj | edytuj kod]

KolumbiaMillonarios Bogotá-KolumbiaAtlético Nacional Medellín 0:0 i 1:2

2 listopada 2000 Bogotá El Campín (?)
KolumbiaMillonarios Bogota-KolumbiaAtlético Nacional Medellin 0:0
Sędzia: Jorge Hoyos(Kolumbia)
Żółte kartki: Ramírez 44, Castro 75, Pérez 81 / Rueda 34, Vanegas 64, Flórez 71, Mackenzie 82, Patiño 87
Club Deportivo Los Millonarios: Andrés López; Oscar Millán, Javier Martínez, Oscar Cortés; Jair Ramírez, Javier Jiménez (46 Andrés Pérez), Jaime Suárez; Raúl Ramírez, Andrés Chitiva; Juan Carlos Jaramillo, John Jairo Castillo (46 Carlos Castro). Trener: Diego Umaña.
Atlético Nacional: Milton Patiño; Nelson Flórez, Samuel Vanegas, Aquivaldo Mosquera, Andrés Estrada; Jorge Salcedo, Dumar Rueda (77 José Ocampo), Oswaldo Mackenzie, Víctor Aristizábal, Tressor Moreno (60 León Darío Muñoz), Jorge Agudelo (70 Elkin Calle). Trener: Carlos Navarrete.

9 listopada 2000 Medellín Atanasio Girardot (?)
KolumbiaAtlético Nacional Medellin-KolumbiaMillonarios Bogota 2:1(1:0)
Sędzia: Henry Cervantes(Kolumbia)
Bramki: 1:0 Moreno 8, 2:0 Aristizábal 49, 2:1 Jiménez 56
Żółte kartki: Mackenzie, Aristizábal, Martínez, Giraldo / Ramírez, Suárez, Pérez, Fernández, Millán
Czerwone kartki: - / Jairo Castillo
Atlético Nacional: Milton Patiño; Elkin Calle, Samuel Vanegas, Aquivaldo Mosquera; Robinson Martínez, Jorge Salcedo; Carlos Giraldo, Oswaldo Mackenzie (Andrés Estrada), Víctor Aristizábal; Tressor Moreno, León Darío Muñoz (Jorge Agudelo). Trener: Carlos Navarrete
Club Deportivo Los Millonarios: Andrés López; Oscar Millán, Alexander Fernandez, Oscar Cortés, Jair Ramírez; Andrés Pérez, Javier Jimenez, Raúl Ramírez Gacha (Jaime Suárez); Andrés Chitiva (Jairo Castillo); Juan Carlos Jaramillo, Carlos Castro. Trener: Diego Edison Umaña

Klasyfikacja strzelców bramek[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
6 León Darío Muñoz KolumbiaAtlético Nacional Medellín
5 Víctor Aristizábal KolumbiaAtlético Nacional Medellín
5 Alejandro Kenig EkwadorEmelec Guayaquil
5 Jorge Soto PeruSporting Cristal Lima
4 Raúl Ramírez KolumbiaMillonarios Bogotá
4 Raúl Ramírez KolumbiaMillonarios Bogotá
4 Carlos María Morales Meksyk Deportivo Toluca
3 Julián Téllez Meksyk Necaxa Aguascalientes
3 Claudio Ciccia KostarykaLD Alajuelense Alajuela
3 Evelio Ordoñez EkwadorNacional Quito
3 Manuel Ríos MeksykChivas Guadalajara
3 John Jairo Castillo KolumbiaMillonarios Bogotá
3 Waldir Sáenz PeruSporting Cristal Lima