Copa Mercosur 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

IV Copa Mercosur 2001

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

24.07 Chile CD Universidad CatólicaBrazylia CR Vasco da Gama 2:1(0:1)

0:1 Euller 18, 1:1 Kormac Valdebenito 47, 2:1 Milovan Mirosevic 80

29.07 Brazylia CR Vasco da GamaArgentyna CA Boca Juniors 2:2(1:1) (mecz w mieście Brasília)

1:0 Pedrinho 26, 1:1 Omar Pérez, 1:2 Omar Pérez 60, 2:2 Patricio 73

01.08 Argentyna CA Boca JuniorsParagwaj Cerro Porteño 0:0
07.08 Paragwaj Cerro PorteñoChile CD Universidad Católica 2:0(0:0)

1:0 César Ramírez 56, 2:0 Virgilio Ferreira 57

21.08 Paragwaj Cerro PorteñoBrazylia CR Vasco da Gama 2:1(0:0) (mecz w Ciudad del Este)

1:0 Virgilio Ferreira 54, 1:1 Juninho Paulista 60, 2:1 Virgilio Ferreira 65

29.08 Chile CD Universidad CatólicaParagwaj Cerro Porteño 1:0(0:0)

1:0 José Luis Díaz 59

12.09 Paragwaj Cerro PorteñoArgentyna CA Boca Juniors 2:1(1:1)

0:1 Rolando Schiavi 5, 1:1 Guido Alvarenga 40, 2:1 Virgilio Ferreira 90

13.09 Brazylia CR Vasco da GamaChile CD Universidad Católica 2:1(0:0)

0:1 Mario Núñez 76, 1:1 Romario 81k, 2:1 Juninho 87

19.09 Chile CD Universidad CatólicaArgentyna CA Boca Juniors 2:1(0:1)

0:1 Antonio Barijho 13, 1:1 Pablo Lenci 70, 2:1 Francisco Arrué 72

25.09 Argentyna CA Boca JuniorsBrazylia CR Vasco da Gama 2:2(0:0)

0:1 Odvan 63, 1:1 Joel Barbosa 79, 2:1 Ariel Carreño 80, 2:2 Euller 83

17.10 Brazylia CR Vasco da GamaParagwaj Cerro Porteño 3:2(2:1)

1:0 Alexandre Torres 7k, 1:1 Raúl Roganovich 11, 2:1 Paulo César 20, 3:1 Ely Thadeu 63, 3:2 Raúl Roganovich 75

18.10 Argentyna CA Boca JuniorsChile CD Universidad Católica 3:2(1:0)

1:0 Roberto Colautti 28, 1:1 Kormac Valdebenito 57, 2:1 Ariel Carreño 58, 2:2 Arturo Norambuena 68, 3:2 Christian Giménez 83
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Paragwaj Cerro Porteño 6 3 1 2 10 8 6
Chile CD Universidad Católica 6 3 0 3 9 8 9
Brazylia CR Vasco da Gama 6 2 2 2 8 11 11
Argentyna CA Boca Juniors 6 1 3 2 6 9 10

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

21.07 Brazylia CR FlamengoUrugwaj Club Nacional de Football 2:0(1:0) (mecz rozegrano w mieście Brasília)

1:0 Reinaldo 33, 2:0 Reinaldo 75

28.07 Urugwaj Club Nacional de FootballParagwaj Club Olimpia 2:0(0:0)

1:0 Milton Núñez 46, 2:0 Fabián Coelho 79

28.07 Argentyna CA San Lorenzo de AlmagroBrazylia CR Flamengo 1:2(0:0)

0:1 Juan 51, 0:2 Edilson 58, 1:2 Bernardo Romeo 74

31.07 Paragwaj Club OlimpiaArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 0:2(0:0)

0:1 Bernardo Romeo 58, 0:2 Alberto Acosta 69

08.08 Argentyna CA San Lorenzo de AlmagroUrugwaj Club Nacional de Football 2:0(0:0)

1:0 Bernardo Romeo 59, 2:0 Alberto Acosta 72

21.08 Brazylia CR FlamengoParagwaj Club Olimpia 2:0vo

  • Paragwaj Club Olimpia weszła w prawny konflikt z paragwajską federacją piłkarską i została zawieszona przez FIFA 4 sierpnia 2001, a następnie w końcu sierpnia zawieszenie zostało zdjęte, jednak z tego powodu mający się odbyć 21 sierpnia mecz z Brazylia CR Flamengo nie doszedł do skutku i przyznano walkower drużynie Flamengo.

11.09 Urugwaj Club Nacional de FootballBrazylia CR Flamengo 4:1(1:1)

1:0 Limberg Gutiérrez 13k, 1:1 Reinaldo 24, 2:1 Limberg Gutiérrez 53, 3:1 Richard Morales 74, 4:1 Raúl Cardozo 81

20.09 Argentyna CA San Lorenzo de AlmagroParagwaj Club Olimpia 3:0(1:0)

1:0 Leandro Romagnoli 7, 2:0 Leandro Romagnoli 64k, 3:0 Bernardo Romeo 84

27.09 Brazylia CR FlamengoArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 2:1(2:0) (mecz rozegrano w Taguatinga)

1:0 Juan 23, 2:0 Dejan Petkovic 38,2:1 Alberto Acosta 75

03.10 Paragwaj Club OlimpiaUrugwaj Club Nacional de Football 0:2(0:1)

0:1 Limberg Gutiérrez 6, 0:2 Limberg Gutiérrez 83

16.10 Urugwaj Club Nacional de FootballArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 0:0
18.10 Paragwaj Club OlimpiaBrazylia CR Flamengo 0:2(0:2)

0:1 Roma 31, 0:2 Roma 41
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia CR Flamengo 6 5 0 1 15 11 6
Argentyna CA San Lorenzo de Almagro 6 3 1 2 10 9 4
Urugwaj Club Nacional de Football 6 3 1 2 10 8 5
Paragwaj Club Olimpia 6 0 0 6 0 0 13

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

24.07 Argentyna CA IndependienteBrazylia Cruzeiro EC 2:0(1:0)

1:0 Juan Carlos Ramírez 40, 2:0 Ariel Montenegro 90

26.07 Chile CSD Colo-ColoBrazylia SC Corinthians Paulista 0:2(0:1)

0:1 Ricardinho 27, 0:2 Gil 55

29.07 Brazylia SC Corinthians PaulistaArgentyna CA Independiente 2:1(2:0)

1:0 Gil 12, 2:0 Scheidt 33, 2:1 Vicente Vuoso 87

29.07 Brazylia Cruzeiro ECChile CSD Colo-Colo 1:1(0:0)

1:0 Juan Pablo Sorín 49, 1:1 Héctor Tapia 64

22.08 Brazylia Cruzeiro ECBrazylia SC Corinthians Paulista 0:2(0:1) (mecz w Ipatinga)

0:1 Ricardinho 1, 0:2 Rogerio 55

23.08 Chile CSD Colo-ColoArgentyna CA Independiente 2:1(1:0)

1:0 Héctor Tapia 6, 1:1 Raúl Galván 72, 2:1 Marco Villaseca 74

11.09 Brazylia Cruzeiro ECArgentyna CA Independiente 4:1(3:0)

1:0 Edmundo 20, 2:0 Edmundo 24k, 3:0 Oseas 36, 3:1 Raúl Galván 51, 4:1 Edmundo 90

12.09 Brazylia SC Corinthians PaulistaChile CSD Colo-Colo 0:0
26.09 Chile CSD Colo-ColoBrazylia Cruzeiro EC 0:0
27.09 Argentyna CA IndependienteBrazylia SC Corinthians Paulista 1:0(1:0)

1:0 Ariel Montenegro 38

17.10 Argentyna CA IndependienteChile CSD Colo-Colo 2:0(0:0)

1:0 Diego Forlán 49, 2:0 Diego Forlán 70

17.10 Brazylia SC Corinthians PaulistaBrazylia Cruzeiro EC 2:4(0:1)

0:1 Jorge Wagner 29, 0:2 Leonardo 55, 1:2 Anderson 61, 2:2 Edson Di 74, 2:3 Leonardo 87, 2:4 Jussié 90
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia SC Corinthians Paulista 6 3 1 2 10 8 6
Argentyna CA Independiente 6 3 0 3 9 8 8
Brazylia Cruzeiro EC 6 2 2 2 8 9 8
Chile CSD Colo-Colo 6 1 3 2 6 3 6

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

25.07 Brazylia São Paulo FCUrugwaj CA Peñarol 3:0(2:0)

1:0 Luis Fabiano 4, 2:0 Luis Fabiano 6, 3:0 Jean 85

28.07 Argentyna Talleres CórdobaBrazylia São Paulo FC 0:0
29.07 Urugwaj CA PeñarolArgentyna CA Vélez Sarsfield 2:1(1:0)

1:0 Luis Romero 16, 1:1 Julián Téllez 76, 2:1 Darío Rodríguez 88

02.08 Argentyna CA Vélez SarsfieldArgentyna Talleres Córdoba1:4
23.08 Brazylia São Paulo FCArgentyna CA Vélez Sarsfield 1:1(0:0)

0:1 Federico Domínguez 63, 1:1 França 70k

23.08 Argentyna Talleres CórdobaUrugwaj CA Peñarol 1:1(1:0)

1:0 Mario Cuenca 27k, 1:1 Serafín García 71

11.09 Argentyna Talleres CórdobaArgentyna CA Vélez Sarsfield 2:2(0:2)

0:1 Federico Domínguez 26, 0:2 Leandro Gracián 36, 1:2 Pablo Cuba 65, 2:2 Daniel Albornós 89

12.09 Urugwaj CA PeñarolBrazylia São Paulo FC 1:1(0:0)

0:1 Franca 74, 1:1 Pablo Bengoechea 88k

18.09 Argentyna CA Vélez SarsfieldUrugwaj CA Peñarol 3:0(0:0)

1:0 Jonás Gutiérrez 64, 2:0 Leandro Gracián 81, 3:0 Federico Domínguez 85

26.09 Brazylia São Paulo FCArgentyna Talleres Córdoba0:0
17.10 Urugwaj CA PeñarolArgentyna Talleres Córdoba1:3(0:2)

0:1 Pablo Cuba 16, 0:2 Pablo Cuba 44, 0:3 Pablo Cuba 73, 1:3 Álvaro Pintos 82

17.10 Argentyna CA Vélez SarsfieldBrazylia São Paulo FC 4:2(2:1)

1:0 Leandro Gracián 2, 1:1 França 15, 2:1 Fabricio Fuentes 23, 3:1 Leandro Gracián 55, 4:1 Darío Husaín 65, 4:2 Reginaldo Araújo 71
Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Argentyna Talleres Córdoba 6 2 4 0 10 10 5
Argentyna CA Vélez Sarsfield 6 2 2 2 8 12 11
Brazylia São Paulo FC 6 1 4 1 7 7 6
Urugwaj CA Peñarol 6 1 2 3 5 5 12

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

22.07 Argentyna CA River PlateBrazylia Grêmio Porto Alegre 2:4(1:1)

0:1 Anderson Lima 8, 1:1 Esteban Cambiasso 33, 1:2 Tinga 53, 2:2 Ariel Ortega 66k, 2:3 Anderson Polga 80, 2:4 Zinho 87

25.07 Chile Club Universidad de ChileBrazylia SE Palmeiras 2:1(1:1)

0:1 Francisco Arce 25, 1:1 Mauricio Tampe 45, 2:1 Carlos Garrido 53

28.07 Brazylia SE PalmeirasArgentyna CA River Plate 2:2(2:0)

1:0 León Darío Muñoz 10, 2:0 Lopes 29, 2:1 Ariel Garcé 53, 2:2 Martín Cardetti 85

28.07 Brazylia Grêmio Porto AlegreChile Club Universidad de Chile 2:0(1:0)

1:0 Zinho 23, 2:0 Rodrigo Gral 55

22.08 Brazylia Grêmio Porto AlegreBrazylia SE Palmeiras 3:1(2:0)

1:0 Zinho 29, 2:0 Zinho 37, 3:0 Marinho 64, 3:1 Leonardo 74

13.09 Brazylia SE PalmeirasChile Club Universidad de Chile 4:0(2:0)

1:0 Galeano 10, 2:0 Tuta 34, 3:0 Magrao 59, 4:0 Alexandre 64

13.09 Brazylia Grêmio Porto AlegreArgentyna CA River Plate 1:0(1:0)

1:0 Anderson Polga 51

20.09 Chile Club Universidad de ChileArgentyna CA River Plate 0:3(0:1)

0:1 Fernando Cavenaghi 21, 0:2 Fernando Cavenaghi 47, 0:3 Damián Alvarez 50

26.09 Argentyna CA River PlateBrazylia SE Palmeiras 3:3(2:0)

1:0 Martín Cardetti 36, 2:0 Martín Cardetti 38, 2:1 Lopes 48k, 3:1 Damián Alvarez 50, 3:2 Basilio 73, 3:3 Magrão 88

27.09 Chile Club Universidad de ChileBrazylia Grêmio Porto Alegre 1:1(1:1)

1:0 Rodrigo Barrera 17, 1:1 Claudio 22

16.10 Argentyna CA River PlateChile Club Universidad de Chile 3:0(1:0)

1:0 Mario Yepes 26, 2:0 Mario Yepes 46, 3:0 Damián Alvarez 88

16.10 Brazylia SE PalmeirasBrazylia Grêmio Porto Alegre 0:0

Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Brazylia Grêmio Porto Alegre 6 4 2 0 14 11 4
Argentyna CA River Plate 6 2 2 2 8 13 10
Brazylia SE Palmeiras 6 1 3 2 6 11 10
Chile Club Universidad de Chile 6 1 1 4 4 3 14

Tabela wicemistrzów[edytuj | edytuj kod]

Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
Argentyna CA San Lorenzo de Almagro 6 3 1 2 10 9 4
Argentyna CA Independiente 6 3 0 3 9 8 8
Chile CD Universidad Católica 6 3 0 3 9 8 9
Argentyna CA River Plate 6 2 2 2 8 13 10
Argentyna CA Vélez Sarsfield 6 2 2 2 8 12 11

1/4 finału (24.10 i 31.10)[edytuj | edytuj kod]

Argentyna CA San Lorenzo de AlmagroParagwaj Cerro Porteño 4:2 i 2:1 (mecze 25.10 i 02.11)

  1. 1:0 Bernardo Romeo 10, 2:0 Bernardo Romeo 19, 3:0 Bernardo Romeo 25, 3:1 Sergio Aquino 64, 3:2 Guido Alvarenga 67, 4:2 Raúl Estévez 76
  2. 1:0 Edgar Balbuena 26, 1:1 Lucas Pusineri 68, 2:1 Alberto Acosta 77

Argentyna CA IndependienteBrazylia CR Flamengo 0:0 i 0:4 (drugi mecz w Taguatinga)

  1. 0:0
  2. 0:1 Edilson 24, 0:2 Juan 25, 0:3 Juan 35, 0:4 Edilson 69

Chile CD Universidad CatólicaBrazylia SC Corinthians Paulista 2:1 i 0:2

  1. 1:0 Arturo Norambuena 42, 1:1 Luizão 53, 2:1 Arturo Norambuena 90
  2. 0:1 Deivid 59, 0:2 Kléber 78

Brazylia Grêmio Porto AlegreArgentyna Talleres Córdoba0:0 i 2:0

  1. 0:0
  2. 1:0 Ribens Cardoso 59, 2:0 Emerson 90

1/2 finału (21.11 i 28.11)[edytuj | edytuj kod]

Brazylia SC Corinthians PaulistaArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 2:1 i 1:4

  1. 0:1 Bernardo Romeo 15, 1:1 Scheidt 60, 2:1 Luizão 78
  2. 0:1 Bernardo Romeo 36, 0:2 Lucas Pusineri 54, 0:3 Angelo 67s, 1:3 Luizão 77, 1:4 Bernardo Romeo 92

Brazylia CR FlamengoBrazylia Grêmio Porto Alegre 2:2 i 0:0, karne 4:2 (mecze 22.11 i 29.11)

  1. 1:0 Juan 4, 2:0 Beto 19, 2:1 Anderson Polga 31, 2:2 Fabio Baiano 81
  2. 0:0

FINAŁ[edytuj | edytuj kod]

Brazylia CR FlamengoArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 0:0 i 1:1, karne 3:4

12 grudnia 2001? ? (?)
Brazylia CR FlamengoArgentyna CA San Lorenzo de Almagro 0:0
Sędzia: ?
Clube de Regatas do Flamengo: ?
Club Atlético San Lorenzo de Almagro:?

24 stycznia 2002? ? (?)
Argentyna CA San Lorenzo de AlmagroBrazylia CR Flamengo 1:1(0:1), karne 4:3
Sędzia: ?
Bramki: 0:1 Leandro Machado 10, 1:1 Raúl Estevez 67
Club Atlético San Lorenzo de Almagro: ?
Clube de Regatas do Flamengo:?

  • mecz początkowo rozegrany miał być 19 grudnia 2001, lecz przełożony został z powodu zaburzeń społecznych w Argentynie