Copa Sudamericana 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Copa Sudamericana 2012
Copa Bridgestone Sudamericana de Clubes
Szczegóły turnieju
Gospodarz CONMEBOL
Termin 24.0714.12 2012
Liczba drużyn 47 (z 10 konfederacji)
Stadiony 42 (w 35 miastach)
Mistrz Brazylia São Paulo FC (1. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 92
Strzelone gole 237 (2,58 na mecz)
Król strzelców Paragwaj Jonathan Fabbro
Urugwaj Carlos Núñez
Brazylia Fábio Renato
Kolumbia Wason Rentería
Chile Michael Ríos
(5 bramek)

XI edycja Copa Sudamericana

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Zespół odpadł na dowolnym szczeblu rozgrywek
Zwycięzca Copa Sudamericana
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od fazy grupowej
Argentyna Independiente Avellaneda Argentyna Racing Club de Avellaneda Argentyna Tigre Buenos Aires Argentyna Argentinos Juniors Buenos Aires
Argentyna Colón Santa Fe Argentyna Boca Juniors Boliwia Oriente Petrolero Santa Cruz Boliwia Universitario Sucre
Boliwia Aurora Cochabamba Boliwia Blooming Santa Cruz Brazylia São Paulo FC Brazylia Figueirense Florianópolis
Brazylia Coritiba Kurytyba Brazylia Botafogo Rio de Janeiro Brazylia SE Palmeiras Brazylia Grêmio Porto Alegre
Brazylia Atlético Goianiense Brazylia EC Bahia Chile Universidad de Chile Chile Universidad Católica
Chile Cobreloa Chile O’Higgins Rancagua Chile Municipal Iquique Ekwador Barcelona SC
Ekwador LDU Loja Ekwador Deportivo Quito Ekwador Emelec Guayaquil Kolumbia Millonarios FC
Kolumbia Envigado FC Kolumbia Deportes Tolima Kolumbia Equidad CD Paragwaj Olimpia Asunción
Paragwaj Cerro Porteño Paragwaj Tacuary Asunción Paragwaj Guaraní Asunción Peru Universidad San Martín Lima
Peru León Huánuco Peru Unión Comercio Nueva Cajamarca Peru Inti Gas Deportes Ayacucho Urugwaj Nacional Montevideo
Urugwaj Cerro Largo Melo Urugwaj Liverpool Montevideo Urugwaj Danubio Montevideo Wenezuela Mineros Guayana
Wenezuela Deportivo Lara Barquisimeto Wenezuela Monagas Maturín Wenezuela Deportivo Táchira

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

I runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Danubio Urugwaj 1:2 Paragwaj Olimpia 0:0 1:2
Municipal Iquique Chile 2:4 Urugwaj Club Nacional 2:0 0:4
Blooming Boliwia 1:4 Chile Universidad Católica 1:1 0:3
Guaraní Paragwaj 2:2 Boliwia Oriente Petrolero 0:1 2:1
Liverpool Montevideo Urugwaj 5:1 Boliwia Universitario 3:0 2:1
Aurora Boliwia 2:1 Urugwaj Cerro Largo 2:1 0:0
Tacuary Paragwaj 2:3 Chile Cobreloa 0:1 2:2
O’Higgins Chile 3:7 Paragwaj Cerro Porteño 3:3 0:4
Inti Gas Peru 0:3 Kolumbia Millonarios 0:0 0:3
CS Emelec Ekwador 2:1 Peru Universidad San Martín 1:0 1:1
Equidad Kolumbia 1:3 Wenezuela Mineros Guayana 0:1 1:2
Deportivo Táchira Wenezuela 1:5 Ekwador Barcelona SC 0:0 1:5
Tolima Ibagué Kolumbia 3:1 Wenezuela Deportivo Lara 3:1 0:0
Deportivo Quito Ekwador 4:2 Peru León Huánuco 1:0 3:2
Unión Comercio Peru 0:2 Kolumbia Envigado 0:0 0:2
Monagas Wenezuela 2:6 Ekwador LDU Loja 0:2 2:4
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

II runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Guaraní Paragwaj 3:5 Kolumbia Millonarios 2:4 1:1
EC Bahia Brazylia 0:4 Brazylia São Paulo FC 0:2 0:2
Envigado Kolumbia 1:2 Urugwaj Liverpool Montevideo 1:1 0:1
Argentinos Juniors Argentyna 2:6 Argentyna Tigre 1:2 1:4
Mineros Guayana Wenezuela 2:6 Paragwaj Cerro Porteño 2:2 0:4
Atlético Goianiense Brazylia 2:2 k. 4-2 Brazylia Figueirense FC 1:1 1:1
Olimpia Paragwaj 0:1 Ekwador CS Emelec 0:0 0:1
Grêmio Porto Alegre Brazylia 3:3 Brazylia Coritiba FC 1:0 2:3
Cobreloa Paragwaj 3:4 Ekwador Barcelona SC 0:0 3:4
Universidad Católica Chile 3:3 Kolumbia Tolima Ibagué 2:0 1:3
Colón Santa Fe Argentyna 5:2 Argentyna Racing Club 3:1 2:1
Deportivo Quito Ekwador 5:2 Boliwia Aurora 3:1 2:1
CA Boca Juniors Argentyna 3:3 Argentyna Independiente 3:3 0:0
LDU Loja Ekwador 2:2 Urugwaj Club Nacional 1:0 1:2
{{Fb team {{{1}}}}} Brazylia 3:3 Brazylia Botafogo FR 2:0 1:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1/8 finału (26 września, 3 i 24 października) Ćwierćfinały (31 października i 7 i 14 listopada) Półfinały (21 i 28 listopada) Finał (5 i 12 grudnia)
                                                     
1  Kolumbia Millonarios 1 3 4  
16  Brazylia SE Palmeiras 3 0 3  
  1  Kolumbia Millonarios 0 3 3  
  8  Brazylia Grêmio 1 1 2  
8  Brazylia Grêmio 1 2 3
9  Ekwador Barcelona SC 0 1 1  
  1  Kolumbia Millonarios 0 1 1  
  4  Argentyna Tigre 0 1 1  
5  Argentyna Tigre 0 4 4  
12  Ekwador Deportivo 2 0 2  
  4  Argentyna Tigre 0 4 4
  5  Paragwaj Cerro Porteño 1 2 3  
4  Paragwaj Cerro Porteño 2 2 4
13  Argentyna Colón 1 3 2  
  4  Argentyna Tigre 0 0 0
  2  Brazylia São Paulo FC 0 2 2
2  Brazylia São Paulo FC 1 0 1  
15  Ekwador LDU Loja 1 0 1  
  2  Brazylia São Paulo FC 2 5 7
  10  Chile U. de Chile 0 0 0  
7  Ekwador Emelec 2 0 2
10  Chile U. de Chile 2 1 3  
  2  Brazylia São Paulo FC 1 0 1
  11  Chile U. Católica 1 0 1  
3  Peru Liverpool 1 1 2  
14  Argentyna Independiente 2 2 4  
  14  Argentyna Independiente 2 1 3
  11  Chile U. Católica 2 2 2  
6  Brazylia Atlético Goianiense 0 3 3
11  Chile U. Católica 2 1 3  

a – awans dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
{{Fb team {{{1}}}}} Brazylia 3:4 Kolumbia Millonarios 3:1 0:3
LDU Loja Ekwador 1:1 Brazylia São Paulo FC 0:0 1:1
Independiente Argentyna 4:2 Urugwaj Liverpool Montevideo 2:1 2:1
Deportivo Quito Ekwador 2:4 Argentyna Tigre 2:0 0:4
Colón Santa Fe Argentyna 2:4 Paragwaj Cerro Porteño 1:2 1:2
Universidad Católica Chile 3:3 Brazylia Atlético Goianiense 2:0 1:3
Club Universidad de Chile Chile 3:2 Ekwador CS Emelec 2:2 1:0
Barcelona SC Ekwador 1:3 Brazylia Grêmio Porto Alegre 0:1 1:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Grêmio Porto Alegre Brazylia 2:3 Kolumbia Millonarios 1:0 1:3
Club Universidad de Chile Chile 0:7 Brazylia São Paulo FC 0:2 0:5
Independiente Argentyna 3:4 Chile Universidad Católica 2:2 1:2
Cerro Porteño Paragwaj 3:4 Argentyna Tigre 1:0 2:4
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Tigre Argentyna 1:1 Kolumbia Millonarios 0:0 1:1
Universidad Católica Chile 1:1 Brazylia São Paulo FC 1:1 0:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Tigre Argentyna 0:2 Brazylia São Paulo FC 0:0 0:2
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Najlepsi strzelcy[edytuj | edytuj kod]

# Piłkarz Klub Gole
1 Paragwaj Jonathan Fabbro Paragwaj Cerro Porteño 5
Urugwaj Carlos Núñez Urugwaj Liverpool 5
Brazylia Fábio Renato Ekwador LDU Loja 5
Kolumbia Wason Rentería Kolumbia Millonarios 5
Chile Michael Ríos Chile Universidad Católica 5
6 Argentyna Julio Bevacqua Ekwador Deportivo Quito 4
Kolumbia Wilberto Cosme Kolumbia Millonarios 4
Argentyna Roberto Nanni Paragwaj Cerro Porteño 4
9 Wenezuela Alejandro Guerra Wenezuela Mineros Guayana 3
Paragwaj Santiago Salcedo Paragwaj Cerro Porteño 3
Brazylia Willian José Brazylia São Paulo FC 3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]