Crime+Investigation Polsat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Crime+Investigation Polsat
Ilustracja
Data startu 1 marca 2010 jako Crime & Investigation Network
24 listopada 2011 jako CI Polsat
7 stycznia 2017 jako Crime+Investigation Polsat
1 czerwca 2018 (HDTV)
Data zakończenia 1 czerwca 2019 (SDTV)
Format obrazu 16:9 HDTV
Właściciel A+E Networks UK
Telewizja Polsat
Systemy
emisji sygnału
DVB-S2
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Udziały w rynku 0,11%[1](grudzień 2012)
Poprzednia nazwa CI Polsat
Strona internetowa

Crime+Investigation Polsat (skrót do 6 stycznia 2017: CI Polsat) – polski kanał dokumentalno-kryminalny, będący wspólnym projektem Telewizji Polsat i brytyjskiej spółki A+E Networks UK. Od 1 czerwca 2019 roku kanał jest nadawany wyłącznie w wersji HD[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kanał Crime & Investigation Network rozpoczął nadawanie w Polsce 1 marca 2010 roku. Była to europejska wersja kanału z polską ścieżką językową. Na skutek podjęcia współpracy z Telewizją Polsat 24 listopada 2011 roku o 15:00 rozpoczął nadawanie kanał Polsat Crime & Investigation Network, który sukcesywnie zastępował u poszczególnych operatorów swój poprzednik[3]. Jedynym właścicielem kanału jest A+E Networks UK, ale dzięki współpracy z Telewizją Polsat pojawiły się na nim polskie reklamy[4]. Od 16 października 2012 roku kanał ma oddzielny sygnał satelitarny tylko na Polskę[5]. pojawił się polski program pod nazwą Polskie Prywatne Zbrodnie. Kanał jest poświęcony śledztwom prowadzonym w sprawach o zbrodnie i najpoważniejsze występki przez policję i prokuraturę w USA i Wielkiej Brytanii. Kanał swoją tematyką skupia się głównie na rekonstrukcjach zbrodni i śledztw. Emituje również programy analizujące społeczne przyczyny i konsekwencje przestępstw[6].

Dostępność[edytuj | edytuj kod]

[edytuj | edytuj kod]

Lata Opis Wygląd
2011-2014 Napis CI w uciętym w lewym dolnym rogu czerwonym kwadracie. Obok napis Crime&Investigation Network oraz czerwone logo Polsatu. Polsat CI (2011).png
2014-2017 Napis CI z poprzedniego loga, ale kwadrat jest czarny, a ucięty fragment jest koloru czerwonego. Pod spodem czerwone logo Polsatu. Logo w wersji 3D.
od 2017 Czarny napis Crime + Investigation. Napis Investigation jest podzielony na dwie części. Pod spodem czarne logo Polsatu. Znaczek HD obok napisu Investigation. Logo ze znaczkiem HD nieużywane obecnie na antenie. C+I Polsat HD Logo.jpg

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]