Crime & Investigation Network

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spacer.gif Właściwy tytuł tego artykułu to Crime + Investigation. Z powodu ograniczeń technicznych tytuł wyświetlany na górze strony jest nieprawidłowy.
Crime + Investigation
Ilustracja
Data startu Stany Zjednoczone 1 kwietnia 2005
Format obrazu 16:9
Właściciel A+E Networks UK
Slogan C+I
Strona internetowa

Crime + Investigation – dokumentalny kanał tematyczny poświęcony śledztwom prowadzonym w sprawach o zbrodnie i najpoważniejsze występki przez policję oraz prokuraturę w USA i w Wielkiej Brytanii.

Kanał swoją tematyką skupia się głównie na rekonstrukcjach zbrodni i śledztw. Emituje również programy analizujące społeczne przyczyny i konsekwencje przestępstw. Kanał zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców. Widzowie na własne oczy mogą przekonać się, jak organy ścigania wykorzystując techniki detektywistyczne i narzędzia diagnostyczne, doprowadzają do rozwiązania skomplikowanych śledztw.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Crime + Investigation po raz pierwszy został uruchomiony w USA 2005 roku. 28 października 2009 poinformowano o wprowadzeniu polskiej wersji językowej[1]. Jednak w Polsce zadebiutował 1 marca 2010 roku na platformie cyfrowej Cyfra+, gdzie emitowany jest do tej pory. Od 24 listopada 2011 roku właściciel kanału A+E Networks UK nawiązał współpracę z platformą Cyfrowy Polsat, w wyniku której powstał kanał CI Polsat[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. dvbnews.pl: Crime & Investigation Network od grudnia w Polsce. [dostęp 28 października 2009].
  2. writualnemedia.pl: Polsat Crime & Investigation nowym kanałem Polsatu (pol.). [dostęp 24 listopada 2011].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]