Croatia Open Umag 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Croatia Open Umag 2018
Miejsce  Chorwacja
Umag
Obiekt ITC Stella Maris
Nawierzchnia Ceglana
Data 16–22.07.2018
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 561 345 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Lawrence Frankopan
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Włochy Marco Cecchinato
Gra podwójna
Holandia Robin Haase
Holandia Matwé Middelkoop
2017 2019
Strona internetowa

Croatia Open Umag 2018, właśc. Plava Laguna Croatia Open Umag 2018tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 w sezonie 2018 z cyklu Croatia Open Umag rozgrywany w dniach 16–22 lipca w Umagu na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 561 345 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Wielka Brytania Kyle Edmund 17 wycofanie
02Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 23 2. runda
03Włochy Marco Cecchinato 29 zwycięstwo
04Rosja Andriej Rublow 33 ćwierćfinał
05Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 38 2. runda
06Holandia Robin Haase 43 półfinał
07Portugalia João Sousa 45 1. runda
08Francja Benoît Paire 47 1. runda
09Niemcy Maximilian Marterer 48 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Serbia Dušan Lajović 63 5  
 Argentyna Guido Pella 7 7  
   Argentyna Guido Pella 6 1 6  
  6  Holandia Robin Haase 3 6 2  
4  Rosja Andriej Rublow 3 66
  6  Holandia Robin Haase 6 7  
     Argentyna Guido Pella 2 64
  3  Włochy Marco Cecchinato 6 7
   Serbia Laslo Đere 4 1  
3  Włochy Marco Cecchinato 6 6  
3  Włochy Marco Cecchinato 6 6
  Q  Argentyna Marco Trungelliti 2 1  
Q  Argentyna Marco Trungelliti 6 6
   Rosja Jewgienij Donskoj 1 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 6 0  
 Serbia Dušan Lajović 7 6      Serbia Dušan Lajović 6 1 6  
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili 5 2        Serbia Dušan Lajović 63 5
 Argentyna Guido Pella 1 6 6        Argentyna Guido Pella 7 7
 Japonia Taro Daniel 6 3 3      Argentyna Guido Pella 5 6 6
 Słowenia Aljaž Bedene 7 4 6      Słowenia Aljaž Bedene 7 4 4  
7  Portugalia João Sousa 65 6 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Rosja Andriej Rublow 6 64 6  
WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6     WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 4 7 3  
LL  Słowacja Andrej Martin 4 3       4  Rosja Andriej Rublow 3 66
Q  Słowacja Martin Kližan 6 6       6  Holandia Robin Haase 6 7
 Chile Nicolás Jarry 2 0     Q  Słowacja Martin Kližan 6 4 3
Q  Brazylia Rogério Dutra Silva 6 5 3     6  Holandia Robin Haase 3 6 6  
6  Holandia Robin Haase 4 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Niemcy Maximilian Marterer 3 7 6  
WC  Chorwacja Nino Serdarušić 6 5 3     9  Niemcy Maximilian Marterer 64 3  
 Serbia Laslo Đere 6 1 6      Serbia Laslo Đere 7 6  
 Urugwaj Pablo Cuevas 4 6 3        Serbia Laslo Đere 4 1
Q  Włochy Stefano Travaglia 3 6 2       3  Włochy Marco Cecchinato 6 6
 Czechy Jiří Veselý 6 3 6      Czechy Jiří Veselý 6 5 5
    3  Włochy Marco Cecchinato 2 7 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Francja Benoît Paire 1 3  
 Węgry Márton Fucsovics 6 6      Węgry Márton Fucsovics 7 4 2  
Q  Argentyna Marco Trungelliti 6 6     Q  Argentyna Marco Trungelliti 5 6 6  
WC  Chorwacja Franko Škugor 3 4       Q  Argentyna Marco Trungelliti 6 6
 Włochy Paolo Lorenzi 3 4        Rosja Jewgienij Donskoj 1 4
 Rosja Jewgienij Donskoj 6 6      Rosja Jewgienij Donskoj 7 3 6
    2  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 69 6 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 89 435 250
Finalista 47 105 150
Półfinalista 25 515 90
Ćwierćfinalista 14 535 45
2. runda 8565 20
1. runda 5075 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Wielka Brytania Dominic Inglot
Chorwacja Franko Škugor
67 półfinał
02Holandia Robin Haase
Holandia Matwé Middelkoop
77 zwycięstwo
03Chorwacja Antonio Šančić
Białoruś Andrej Wasileuski
129 1. runda
04Francja Jonathan Eysseric
Francja Hugo Nys
133 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
7 6  
 Holandia Sander Arends
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
67 4     1  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
4 6 10  
 Niemcy Maximilian Marterer
 Chorwacja Hans Podlipnik-Castillo
6 6      Niemcy Maximilian Marterer
 Chorwacja Hans Podlipnik-Castillo
6 2 5  
 Włochy Marco Cecchinato
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
3 4       1  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
4 4  
4  Francja Jonathan Eysseric
 Francja Hugo Nys
65 4        Czechy Roman Jebavý
 Czechy Jiří Veselý
6 6  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
7 6      Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
3 5
 Czechy Roman Jebavý
 Czechy Jiří Veselý
6 5 10      Czechy Roman Jebavý
 Czechy Jiří Veselý
6 7  
WC  Chorwacja Ivan Sabanov
 Chorwacja Matej Sabanov
4 7 8        Czechy Roman Jebavý
 Czechy Jiří Veselý
4 4
 Włochy Paolo Lorenzi
 Argentyna Guido Pella
6 6       2  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6
WC  Chorwacja Marin Draganja
 Chorwacja Tomislav Draganja
3 1      Włochy Paolo Lorenzi
 Argentyna Guido Pella
2 7 7  
 Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
6 7      Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
6 5 10  
3  Chorwacja Antonio Šančić
 Białoruś Andrej Wasileuski
4 5        Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
4 4
 Monako Romain Arneodo
 Francja Benoît Paire
6 7       2  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6  
Alt  Chile Nicolás Jarry
 Ekwador Roberto Quiroz
2 64      Monako Romain Arneodo
 Francja Benoît Paire
3 5
 Serbia Dušan Lajović
 Rosja Andriej Rublow
4 4     2  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 7  
2  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 27 170 250
Finaliści 14 280 150
Półfinaliści 7740 90
Ćwierćfinaliści 4430 45
1. runda 2590 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]