Cyril Miranda

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cyril Miranda
Cyril Miranda
Data i miejsce urodzenia 25 marca 1985
Le Sentier, Szwajcaria
Klub SC Bois d’Amont
Debiut w PŚ 16.12 2006, La Clusaz
(DNF – 30 km)
Pierwsze punkty w PŚ 28.01 2007, Otepää
(17. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Mistrzostwa świata juniorów
Brąz Rovaniemi 2005 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
Srebro Malles Venosta 2008 Sprint s.dowolny
Zakończenie kariery: 2015 r.

Cyril Miranda (ur. 25 marca 1985 w Le Sentier) – francuski biegacz narciarski pochodzenia szwajcarskiego, zawodnik klubu SC Bois d’Amont.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Cyril Miranda urodził się w Szwajcarii, ale reprezentuje Francję. Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się 4 stycznia 2003 roku podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskiej miejscowości Campra, gdzie w sprincie techniką dowolną zajął 99. miejsce. W 2004 roku wystartował na mistrzostwach świata juniorów w Stryn, gdzie indywidualnie plasował się poza czołową trzydziestką, a w sztafecie był jedenasty. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Rovaniemi wspólnie z kolegami z reprezentacji zdobył brązowy medal w sztafecie, a w biegu łączonym na 20 km był ósmy. Kolejny medal zdobył podczas mistrzostw świata młodzieżowców w Malles Venosta, zajmując drugie miejsce w sprincie stylem dowolnym. W Pucharze Świata zadebiutował 16 grudnia 2006 roku w La Clusaz, kiedy nie ukończył biegu na 30 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty zdobył 28 stycznia 2007 roku w Otepää, zajmując siedemnaste miejsce w sprincie klasykiem. Nigdy nie stanął na podium zawodów PŚ. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł w sezonie 2007/2008, który ukończył na 62. miejscu. W 2007 roku wziął udział w mistrzostwach świata w Sapporo, zajmując dwunaste miejsce w sprincie indywidualnym i jedenaste w drużynowym. Najlepszy wynik na imprezach tego cyklu osiągnął podczas rozgrywanych w 2009 roku mistrzostw świata w Libercu, gdzie był piąty w sprincie drużynowym. W 2010 roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Vancouver, gdzie był szesnasty w sprincie indywidualnym i siódmy w drużynowym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
16. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym 3:36,3 min - Rosja Nikita Kriukow
7. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 19:01,0 min +17,7 s  Norwegia
38. 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km stylem klasycznym 2:05:35,5 h +6:21,4 min Norwegia Petter Northug
16. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,4 min - Norwegia Ola Vigen Hattestad
56. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +4:52,8 min Szwajcaria Dario Cologna
10. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 23:14,89 min półfinał  Finlandia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
12. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 3:03,8 min - Norwegia Jens Arne Svartedal
11. 4 marca 2007 Japonia Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 17:50,6 min -  Włochy
10. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 3:00,8 min - Norwegia Ola Vigen Hattestad
5. 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 22:48,5 min +3,0 s  Norwegia
42. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 2:57,4 min - Szwecja Marcus Hellner
8. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 19:10,0 min +22,4 s  Kanada
18. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 min ? Rosja Nikita Kriukow

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
26. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym ? - Austria Harald Wurm
13. 2 lutego 2006 Słowenia Kranj 15 km stylem klasycznym 38:23,9 min +1:55,1 min Niemcy Franz Göring
10. 4 lutego 2006 Słowenia Kranj 30 km łączony 1:17:19,7 h +1:26,3 min Rosja Aleksandr Legkow
6. 13 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym ? - Szwecja Robin Bryntesson
DNF 17 marca 2007 Włochy Tarvisio 2x15 km łączony 1:21:50,4 h - Szwajcaria Dario Cologna
2.Silver medal with cup.svg 24 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym ? - Szwecja Robin Bryntesson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
34. 3 lutego 2004 Norwegia Stryn 30 km stylem klasycznym 1:24:32,7 h +8:11,9 min Rosja Anatolij Nieuczesow
32. 5 lutego 2004 Norwegia Stryn 10 km stylem dowolnym 24:19,2 min +1:43,8 min Niemcy Franz Göring
12. 8 lutego 2004 Norwegia Stryn Sztafeta 4x10 km[5] 1:36:38,2 h +14:04,2 min  Rosja
8. 21 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 20 km łączony 52:04,7 min +46,8 s Norwegia Petter Northug
19. 23 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sprint stylem klasycznym ? - Norwegia Even Sletten
13. 25 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 10 km stylem dowolnym 23:06,1 min +1:19,9 min Norwegia Petter Northug
3.Bronze medal with cup.svg 26 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sztafeta 4x10 km[6] 1:36:38,2 h +2:26,5 min  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2006/2007 95.
2007/2008 62.
2008/2009 64.
2009/2010 72.
2010/2011 81.
2011/2012 96.
2012/2013 147.
2013/2014 91.
2014/2015 152.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Jak dotąd Miranda nie stał na podium zawodów PŚ.

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2014/2015

Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- - - - - dnf - - - - - - - - - - 17 - 26 22 - - - - - - 28
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
33 - 34 - - - 49 - - - - - - - - - - 16 - 24 dns 10 - - 5 25 - 34 - 42 53 99
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 32 - - - - 7 38 58 14 51 15 35 41 45 20 - 42 18 - - 33 - 45 - - - - - - - - 94
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 36 - 17 - 6 dns - 74 76 33 41 62 40 30 dns - - 11 - - - - - 64 - 25 - - - - - 85
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 20 60 50 45 42 51 59 55 27 40 17 35 16 42 16 dns - 35 - - - 34 69 56 - 53 - - - - - 59
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 27 94 53 65 62 - - - 43 11 63 22 78 40 43 62 dnf - - 43 - - - - - - 45 - - 40 47 - - - - - - 37
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 34 72 51 51 - - - - 39 83 66 72 43 dnf - - 42 dnf - - 22 - - - 62 - - - - - - 9
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
45 66 31 47 - - - - - - - - - - - - 8 20 26 - - - - - - - - - 48
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - - 52 - - - - - - - - - - 29 - - - 43 - - - - - 2
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Vincent Vittoz, Cyril Miranda
  2. Skład drużyny: Cyril Miranda, Jean-Marc Gaillard
  3. Skład drużyny: Roddy Darragon, Cyril Miranda
  4. a b Skład drużyny: Jean-Marc Gaillard, Cyril Miranda
  5. Skład drużyny: Cyril Miranda, Maurice Manificat, Jean-Baptiste Masson, Benoît-Gilles Dufourd
  6. Skład drużyny: Romain Vandel, Cyril Miranda, Maurice Manificat, Guilhem Alexandre