DISKCOPY (CP/J)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

DISKCOPY (CP/J) – polecenie nierezydentne systemu CP/J, zlecające wykonanie kopii dyskietki.

Dyrektywa ta może mieć następującą postać:

DISKCOPY 
kopiowanie dyskietki, przy czym program DISKCOPY, w trybie konwersacyjnym umożliwi użytkownikowi wskazanie napędu z dyskietką do kopiowania i napędu z dyskietką docelową,
DISKCOPY X:=Y: 
jak wyżej, lecz ze wskazaniem napędu Y:, zawierającego dyskietkę do kopiowania (tzw. napędu źródłowego) i napędu X: z dyskietką docelową (tzw. napędu docelowego); program pominie pytanie o wskazanie napędów.

Program umożliwia kopiowania wyłącznie całej dyskietki, na inną dyskietkę. Możliwa jest sytuacja, w której kopiowana dyskietka i dyskietka docelowa będą umieszczane w tym samym fizycznym napędzie dyskietek. Przypadek ten nastąpi, gdy oznaczenia napędu źródłowego i docelowego będą jednakowe. Program w takim przypadku zasygnalizuje użytkownikowi potrzebę zmiany dyskietki w napędzie. Nie ma przy tym znaczenia, czy program został uruchomiony bez parametrów, czy w drugiej postaci z argumentami wywołania.

Przykład zlecenia dla kopiowania dyskietki umieszczonej w jednym napędzie, na dyskietkę umieszczoną w innym napędzie: A> DISKCOPY B:=A: Przykład zlecenia dla kopiowania dyskietki, przy czym zarówno dyskietka źródłowa i docelowa będą umieszczone w tym samym napędzie: A> DISKCOPY B:=B:

Po zakończeniu kopiowania dyskietki, polecenie umożliwia zakończenie pracy lub wskazanie, że ma być kopiowana kolejna dyskietka.

Przedmiotowe polecenie może być wydane tylko na komputerze wyposażonym w stację dyskietek, podłączoną bezpośrednio do danego komputera. Nie można realizować tego zlecenia za pośrednictwem sieci JUNET.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]