Dalian Women’s Tennis Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dalian Women’s Tennis Open 2016
Miejsce  Chiny
Dalian
Nawierzchnia Twarda
Data 06–11.09.2016
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Czechy Kristýna Plíšková
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
Japonia Kotomi Takahata
2015 2017

Dalian Women’s Tennis Open 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2016 z cyklu Dalian Women’s Tennis Open rozgrywany w dniach 6–11 września 2016 roku w Dalian na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 62 ćwierćfinał
02Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 79 wycofanie
03Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 103 2. runda
04Austria Tamira Paszek 104 2. runda
05Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 108 1. runda
06Słowacja Jana Čepelová 117 2. runda
07Japonia Misa Eguchi 119 finał
08Niemcy Tatjana Maria 121 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 2 3  
 Stany Zjednoczone Grace Min 5 6 6  
   Stany Zjednoczone Grace Min 4 7 3  
  7  Japonia Misa Eguchi 6 64 6  
 Izrael Julja Gluszko 2 0
  7  Japonia Misa Eguchi 6 6  
    7  Japonia Misa Eguchi 5 6 5k
   Czechy Kristýna Plíšková 7 4 2
   Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 0 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 5 4  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 1k
   Czechy Kristýna Plíšková 4  
 Czechy Kristýna Plíšková 6 6
   Serbia Aleksandra Krunić 2 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 7  
 Uzbekistan Nigina Abduraimova 4 64     1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 1 6  
LL  Korea Południowa Han Na-lae 6 3 6     LL  Korea Południowa Han Na-lae 3 6 1  
WC  Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 4 6 2       1  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 2 3
 Stany Zjednoczone Grace Min 2 6 6        Stany Zjednoczone Grace Min 5 6 6
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 6 3 3      Stany Zjednoczone Grace Min 6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 4 6 4     6  Słowacja Jana Čepelová 4 3  
6  Słowacja Jana Čepelová 6 2 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 2 6 1k  
 Izrael Julja Gluszko 6 4 4      Izrael Julja Gluszko 4 6 6  
Q  Tajlandia Peangtarn Plipuech 6 6     Q  Tajlandia Peangtarn Plipuech 6 3 2  
WC  Chińska Republika Ludowa Tang Haochen 1 1        Izrael Julja Gluszko 2 0
 Rosja Anastasija Piwowarowa 7 6       7  Japonia Misa Eguchi 6 6
 Japonia Hiroko Kuwata 66 2      Rosja Anastasija Piwowarowa 3 4
Q  Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 3 5     7  Japonia Misa Eguchi 6 6  
7  Japonia Misa Eguchi 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Niemcy Tatjana Maria 4 4  
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6      Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6  
 Turcja İpek Soylu 6 6      Turcja İpek Soylu 4 1  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 4 1        Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 0 7 6
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 6 4 1        Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 5 4
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 1 6 6      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 7
Q  Chińska Republika Ludowa You Xiaodi 5 7 1     4  Austria Tamira Paszek 2 62  
4  Austria Tamira Paszek 7 5 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 Czechy Kristýna Plíšková 2 6 7  
Q  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 4 65      Czechy Kristýna Plíšková 6 6  
 Szwecja Rebecca Peterson 7 6      Szwecja Rebecca Peterson 4 4  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 62 4        Czechy Kristýna Plíšková 6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 1 2        Serbia Aleksandra Krunić 2 4
 Serbia Aleksandra Krunić 6 6      Serbia Aleksandra Krunić 6 3 6
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 3 5     3  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2 6 1  
3  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Polska Alicja Rosolska
141 ćwierćfinał
02Niemcy Tatjana Maria
Turcja İpek Soylu
172 1. runda
03Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin
175 wycofanie
04Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
207 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Polska Alicja Rosolska
6 7  
 Japonia Misa Eguchi
 Japonia Hiroko Kuwata
4 62     1  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Polska Alicja Rosolska
3 2  
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Indonezja Jessy Rompies
6 6      Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Indonezja Jessy Rompies
6 6  
 Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Anna Smith
3 4        Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Indonezja Jessy Rompies
6 6  
Alt  Indie Ankita Raina
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
w/o        Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
3 4  
 Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
     Japonia Akiko Ōmae
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
5 6 10
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
7 6      Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
7 0 6  
 Australia Jessica Moore
 Bułgaria Aleksandrina Najdenowa
62 3        Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
 Indonezja Jessy Rompies
2 1
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
4 2        Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
 Japonia Kotomi Takahata
6 6
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6 6      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
5 2  
 Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Białoruś Lidzija Marozawa
7 6      Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Białoruś Lidzija Marozawa
7 6  
4  Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
611 1        Uzbekistan Nigina Abduraimova
 Białoruś Lidzija Marozawa
3 2
 Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
 Japonia Kotomi Takahata
7 6        Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
 Japonia Kotomi Takahata
6 6  
 Izrael Julja Gluszko
 Austria Tamira Paszek
67 2      Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
 Japonia Kotomi Takahata
6 6
WC  Serbia Aleksandra Krunić
 Chińska Republika Ludowa Li Yuenü
6 0 11     WC  Serbia Aleksandra Krunić
 Chińska Republika Ludowa Li Yuenü
3 4  
2  Niemcy Tatjana Maria
 Turcja İpek Soylu
2 6 9  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]