Dalian Women's Tennis Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dalian Women's Tennis Open 2017
Miejsce  Chiny
Dalian
Nawierzchnia Twarda
Data 05–10.09.2017
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Kateryna Kozłowa
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
2016

Dalian Women's Tennis Open 2017tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2017 z cyklu Dalian Women's Tennis Open rozgrywany w dniach 5–10 września 2017 roku w Dalian na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 92 ćwierćfinał
02Czarnogóra Danka Kovinić 106 2. runda
03Kazachstan Zarina Diyas 109 półfinał
04Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 113 1. runda
05Ukraina Kateryna Kozłowa 118 zwycięstwo
06Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 124 ćwierćfinał
07Belgia Yanina Wickmayer 129 wycofanie
08Chorwacja Jana Fett 131 2. runda
09Australia Arina Rodionowa 134 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2 1  
5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
  5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 7  
  3  Kazachstan Zarina Diyas 4 5  
3  Kazachstan Zarina Diyas 6 7
  6  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 2 63  
    5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6
  PR  Rosja Wiera Zwonariowa 4 2
   Uzbekistan Sabina Sharipova 3 2  
PR  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6  
PR  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6
  PR  Rosja Witalija Djaczenko 4 2  
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 3 5
  PR  Rosja Witalija Djaczenko 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6  
Q  Indonezja Beatrice Gumulya 3 2     1  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 5 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 6      Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 7 68 4  
LL  Japonia Hiroko Kuwata 1 0       1  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2 1
WC  Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 6 6       5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6
Q  Chińska Republika Ludowa You Xiaodi 2 5     WC  Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 3 2
 Tajlandia Peangtarn Plipuech 3 2     5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
5  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Kazachstan Zarina Diyas 6 4 6  
 Chińska Republika Ludowa Yuan Yue 4 6 2     3  Kazachstan Zarina Diyas 6 6  
Q  Chińska Republika Ludowa Wang Meiling 7 7     Q  Chińska Republika Ludowa Wang Meiling 1 3  
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 6 5       3  Kazachstan Zarina Diyas 6 7
 Stany Zjednoczone Danielle Collins 5 1       6  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 2 63
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 7 6      Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 3 6 3
 Korea Południowa Han Na-lae 6 64 4     6  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 1 6  
6  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 2 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Chorwacja Jana Fett 6 7  
Q  Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 1 68     8  Chorwacja Jana Fett 4 6 2  
WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Wushuang 1 6 5      Uzbekistan Sabina Sharipova 6 4 6  
 Uzbekistan Sabina Sharipova 6 3 7        Uzbekistan Sabina Sharipova 3 2
 Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu 7 6       PR  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6
PR  Szwecja Rebecca Peterson 66 4      Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu 4 4
PR  Rosja Wiera Zwonariowa 6 65 6     PR  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6  
4  Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 3 7 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Australia Arina Rodionowa 6 7  
 Korea Południowa Jang Su-jeong 4 63     9  Australia Arina Rodionowa 4 5  
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 7 6     WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 6 7  
LL  Japonia Erika Sema 5 2       WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 3 5
 Japonia Riko Sawayanagi 4 4       PR  Rosja Witalija Djaczenko 6 7
PR  Rosja Witalija Djaczenko 6 6     PR  Rosja Witalija Djaczenko 6 2 6
 Słowenia Dalila Jakupović 6 2 1     2  Czarnogóra Danka Kovinić 3 6 3  
2  Czarnogóra Danka Kovinić 4 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Australia Monique Adamczak
Australia Storm Sanders
169 1. runda
02Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Australia Jessica Moore
191 ćwierćfinał
03Słowenia Dalila Jakupović
Czarnogóra Danka Kovinić
211 1. runda
04Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
259 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Monique Adamczak
 Australia Storm Sanders
4 4  
 Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Uzbekistan Sabina Sharipova
6 6      Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Uzbekistan Sabina Sharipova
7 6  
 Australia Alison Bai
 Indonezja Jessy Rompies
3 65      Indonezja Beatrice Gumulya
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
67 3  
 Indonezja Beatrice Gumulya
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
6 7        Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Uzbekistan Sabina Sharipova
7 1 3  
4  Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
6 6        Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
5 6 10  
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Indie Prarthana Thombare
3 2     4  Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
4 3
 Chińska Republika Ludowa Kang Jiaqi
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
2 3      Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 6  
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
6 6        Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
7 4 10
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
 Japonia Riko Sawayanagi
3 3        Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
62 6 5
 Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
6 6      Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
 
 Ukraina Kateryna Kozłowa
 Australia Arina Rodionowa
6 6      Ukraina Kateryna Kozłowa
 Australia Arina Rodionowa
w/o  
3  Słowenia Dalila Jakupović
 Czarnogóra Danka Kovinić
3 3        Chińska Republika Ludowa Gao Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Xun Fangying
67 4
 Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 6        Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
7 6  
 Chińska Republika Ludowa Meng Ran
 Chińska Republika Ludowa Zang Jiaxue
1 3      Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 6
 Japonia Erika Sema
 Japonia Kotomi Takahata
3 5     2  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Australia Jessica Moore
2 0  
2  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Australia Jessica Moore
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]