Dan Roycroft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dan Roycroft
Data i miejsce urodzenia 23 lutego 1978
Kanada Huntsville, Kanada
Klub Arrowhead Nordic
Debiut w PŚ 15 stycznia 2005, Nové Město
(68. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 17 stycznia 2009, Whistler
(15. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kanada
Zakończenie kariery: 2009 r.

Dan Roycroft (ur. 23 lutego 1978 w Huntsville) − kanadyjski biegacz narciarski, zawodnik klubu Arrowhead Nordic.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Dan Roycroft pojawił się 6 grudnia 1997 roku podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w kanadyjskiej miejscowości w Canmore gdzie na dystansie 10 km stylem dowolnym, zajął 5. miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 14 lutego 2003 roku, podczas zawodów w Asiago w sprincie dryżynowym stylem dowolnym (10x1400) km, gdzie razem z Gordonem Jewettem zajęli 12. miejsce na 13 startujących zespołów. Indywidualnie zadebiutował 15 stycznia 2005 w Novym Měscie, gdzie zajął 68. miejsce na dystansie 15 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył na próbie przedolimpijskiej w Whistler, gdzie zajął 15. miejsce na dystansie 30 km w biegu łączonym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
38. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 30 km - bieg łączony 1:17:00,8 h +3:52,5 min Rosja Jewgienij Diemientjew
57. 17 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km st. klasycznym 38:01,3 min +4:38,4 min Estonia Andrus Veerpalu
28. 26 lutego 2006 Włochy Turyn 50 km stylem dowolnym 2:06:11,8 h +7:35,7 min Włochy Giorgio Di Centa

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
49. 19 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:12:29,3 h +6:51,6 min Norwegia Thomas Alsgaard
15. 25 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km [1] 1:31:56,4 h +8:25,0 min Norwegia Norwegia
52. 26 lutego 2003 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Szwecja Thobias Fredriksson
56. 1 marca 2003 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem dowolnym 1:54:25,3 h +12:07,4 min Czechy Martin Koukal
63. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +3:15,5 min Włochy Pietro Piller Cottrer
54. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km - bieg łączony 1:19:20,5 h +6:50,1 min Francja Vincent Vittoz
13. 24 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x10 km[2] 1:39:04,4 h +5:58,9 min Norwegia Norwegia
31. 27 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 50 km stylem klasycznym 2:30:10,1 h +1:16,4 min Norwegia Frode Estil
37. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 30 km - bieg łączony 1:11:35,8 h +4:17,0 min Niemcy Axel Teichmann
11. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km[3] 1:30:49.2 h +4:22,8 Norwegia Norwegia
29. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12,6 h +9:53,2 min Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2004/2005 niesklasyfikowany
2005/2006 niesklasyfikowany
2006/2007 niesklasyfikowany
2007/2008 niesklasyfikowany
2008/2009 130.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Roycroft nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2008/2009

Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- - - - - - - - - 68 70 - 76 - - - - - - - 0
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- - - - 37 - 57 37 - - - - 64 39 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- - - - - - 75 75 63 51 51 50 59 - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - 39 - 47 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - 15 - - - - - - - - - 48 - - - - - 16
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: George Grey, Drew Goldsack, Chris Jefferies, Dan Roycroft
  2. Skład drużyny: Drew Goldsack, George Grey, Dan Roycroft, Chris Jefferies
  3. Skład drużyny: Devon Kershaw, George Grey, Devon Kershaw, Dan Roycroft

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]