Debora Agreiter

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Debora Agreiter
Data i miejsce urodzenia 25 lutego 1991
Włochy
Klub C.S. Carabinieri Sez.SCI
Debiut w PŚ 12.03 2011, Lahti
(53. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 19.11 2011, Sjusjøen
(26. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy
Mistrzostwa świata młodzieżowców
Srebro Erzurum 2012 2x7,5 km łączony
Srebro Liberec 2013 2x7,5 km łączony
Brąz Liberec 2013 10 km stylem dowolnym

Debora Agreiter (ur. 25 lutego 1991 roku) – włoska biegaczka narciarska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata młodzieżowców.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Debora Agreiter pojawiła się 8 grudnia 2007 roku we włoskiej miejscowości Formazza, gdzie zajęła 27. miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną podczas zawodów Alpen Cup. Trzy miesiące później wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Malles Venosta, gdzie zajęła 29. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym i jedenaste w sztafecie. Na MŚJ startowała jeszcze trzykrotnie, najlepszy indywidualny wynik osiągając podczas mistrzostw świata juniorów w Hinterzarten, zajmując dziewiątą pozycję w biegu łączonym na 10 km. W Pucharze Świata zadebiutowała 12 marca 2011 roku w Lahti, zajmując 53. miejsce w w biegu łączonym na 10 km. Pierwsze pucharowe punkty zdobyła osiem miesięcy później - 19 listopada 2011 roku w Sjusjøen uplasowała się na 26. miejscu w biegu na 10 km techniką dowolną. W sezonie 2011/2012 punktowała jeszcze kilkakrotnie, między innymi zajmując 29. miejsce w klasyfikacji końcowej szóstej edycji Tour de Ski. Podczas rozgrywanych w 2012 roku mistrzostw świata młodzieżowców w Erzurum zdobyła srebrny medal w biegu łączonym na 15 km, ulegając tylko Norweżce Martine Ek Hagen. Rok później, na mistrzostwach świata młodzieżowców w Libercu była druga w tej samej konkurencji i trzecia w biegu na 10 km stylem dowolnym. W tym samym roku brała także udział w mistrzostwach świata w Val di Fiemme, zajmując między innymi ósme miejsce w sztafecie i szesnaste na dystansie 10 km stylem dowolnym. Ponadto w 2013 roku uplasowała się na 22. miejscu w siódmej edycji Tour de Ski.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
30. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +2:31,2 min Norwegia Marit Bjørgen
16. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 min +1:53,3 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
31. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x7.5 km bieg łączony 39:04.4 min +2:44.9 min Norwegia Marit Bjørgen
16. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23.4 min +1:15.6 min Norwegia Therese Johaug
8. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x5 km[1] 1:00:36.5 h +2:56.1 min Norwegia Norwegia
24. 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:27:19.9 h +8:22.1 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
8. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 29:23.2 min +1:10.1 min Rosja Marija Guszczina
2.Silver medal with cup.svg 25 lutego 2012 Turcja Erzurum 15 km łączony 43:52.5 min +13.9 s Norwegia Martine Ek Hagen
3.Bronze medal with cup.svg 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 27:50.4 min +29.9 s Norwegia Ragnhild Haga
2.Silver medal with cup.svg 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km łączony 40:16.9 min +1.1 s Norwegia Ragnhild Haga

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
29. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km techniką dowolną 25:24.7 min +1:32.7 min Norwegia Therese Johaug
11. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sztafeta 4x3.3 km[2] 41:50.1 min +2:35.3 min Norwegia Norwegia
30. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km techniką dowolną 31:57.1 min +3:01.8 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
10. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km techniką dowolną 13:44.4 min +46.0 s Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
8. 6 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sztafeta 4x3.3 km[3] 38:22.4 min +2:53.5 min Norwegia Norwegia
9. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km łączony 30:51.0 min +1:43.2 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
9. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sztafeta 4x3.3 km[4] 42:19.2 min +1:21.2 min Norwegia Norwegia
23. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50.6 min +1.01.0 min Norwegia Ragnhild Haga
15. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km łączony 31:08.4 min +1.04.2 min Norwegia Heidi Weng
8. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää Sztafeta 4x3,3 km[5] 35:03.6 min +2:05.7 min Norwegia Norwegia

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 66.
2012/2013 46.
2013/2014 70.
2014/2015 niesklasyfikowana
2015/2016 90.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2015/2016

Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 53 71 - - - - 0
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2,5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2×5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2×7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2×7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
26 87 66 64 65 - 31 - - - 63 45 65 42 43 49 37 35 12 29 - - - - 32 42 - - - 26 - - 27 - - - - 44
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2×7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2×7,5 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km F) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) FPŚ punkty
39 91 37 39 39 - 17 - 13 23 36 35 26 54 33 9 22 - 38 - - 51 32 38 40 - 20 50 33 30 28 136
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2×7,5 km) FPŚ punkty
- - - - - 33 - - 62 71 70 42 33 32 14 25 - - - - - - 25 - - - - - 48
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Val Müstair 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 41 - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (5 km F) Kuusamo 29.11 (10 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×7,5 km) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (15 km C) Lenzerheide 3.01 (5 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (10 km C) Toblach 8.01 (5 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (30 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (5 km C) Falun 14.02 (10 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×7,5 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (10,5 km C) Québec 4.03 (SP F) Québec 5.03 (10 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×7,5 km) Canmore 11.03 (10 km F) Canmore 12.03 (10 km C) STK punkty
- - - - 40 22 - - - 69 38 43 58 48 35 42 33 38 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 9
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Lucia Scardoni , Virginia De Martin Topranin, Debora Agreiter, Marina Piller
  2. Skład drużyny: Solange Chabloz, Ilenia Casali, Debora Agreiter, Melissa Gorra
  3. Skład drużyny: Lisa Morandini, Francesca Disopra, Debora Agreiter, Ilaria Debertolis
  4. Skład drużyny: Elisa Matli, Lucia Scardoni, Debora Agreiter, Gaia Vuerich
  5. Skład drużyny: Lucia Scardoni, Stefania Zanon, Debora Agreiter, Gaia Vuerich