Deceuninck-Quick Step

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Deceuninck-Quick Step
Ilustracja
Kod DQT
Data założenia 2003
Dywizja UCI WorldTeams
Państwo  Belgia
Sponsor techniczny Specialized
Strona internetowa

Deceuninck-Quick Step (Kod UCI: DQT) – belgijska grupa kolarstwa zawodowego. Drużyna powstała w 2003 ze składu drużyn Domo-Farm Frites i Mapei-Quick Step, która została rozwiązana pod koniec 2002, po wycofaniu się firmy Mapei ze sponsorowania kolarstwa.

Od 2005 należy do dywizji UCI WorldTeams (początkowo UCI ProTeams).

Sezony[edytuj | edytuj kod]

2003[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2004[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2005[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2006[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2007[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2008[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2009[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2010[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2011[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2012[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

2013[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Tom Boonen15 października 1980BEL BelgiaUS Postal Service (2002)
Gianluca Brambilla22 sierpnia 1987ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Mark Cavendish21 maja 1985GBR Wielka BrytaniaSky (2012)
Sylvain Chavanel30 czerwca 1979FRA FrancjaCofidis-Le Crédit par Téléphone (2008)
Kevin De Weert27 maja 1982BEL BelgiaCofidis-Le Crédit par Téléphone (2008)
Dries Devenyns22 lipca 1983BEL BelgiaSilence-Lotto (2008)
Andrew Fenn1 lipca 1990GBR Wielka BrytaniaAn Post-Sean Kelly (2011)
Michał Gołaś29 kwietnia 1984POL PolskaVacansoleil-DCM (2011)
Bert Grabsch19 czerwca 1975GER NiemcyHTC-Highroad (2011)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Michał Kwiatkowski 2 czerwca 1990POL PolskaRadioShack (2011)
Nikolas Maes9 kwietnia 1986BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Tony Martin 23 kwietnia 1985GER NiemcyHTC-Highroad (2011)
Gianni Meersman5 grudnia 1985BEL BelgiaLotto-Belisol (2012)
Serge Pauwels21 listopada 1983BEL BelgiaSky (2011)
Alessandro Petacchi (1 sie–31 gru)3 stycznia 1974ITA WłochyLampre-Merida (2013)
Jérôme Pineau (1 sty–1 sty)2 stycznia 1980FRA FrancjaBouygues Telecom (2008)
František Raboň26 września 1983CZE CzechyHTC-Highroad (2011)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Gert Steegmans30 września 1980BEL BelgiaRadioShack (2010)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Niki Terpstra18 maja 1984NED HolandiaMilram (2010)
Matteo Trentin2 sierpnia 1989ITA WłochyMarchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo (2010)
Guillaume Van Keirsbulck14 lutego 1991BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaKatusha (2011)
Kristof Vandewalle5 kwietnia 1985BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2010)
Martin Velits21 lutego 1985SVK SłowacjaHTC-Highroad (2011)
Peter Velits21 lutego 1985SVK SłowacjaHTC-Highroad (2011)
Julien Vermote26 lipca 1989BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Carlos Verona4 listopada 1992ESP HiszpaniaBurgos BH-Castilla y León (2012)
Źródło: UCI

2015[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
Tom Boonen15 października 1980BEL BelgiaUS Postal Service (2002)
Maxime Bouet3 listopada 1986FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2014)
Gianluca Brambilla22 sierpnia 1987ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Mark Cavendish21 maja 1985GBR Wielka BrytaniaSky (2012)
David de la Cruz6 maja 1989ESP HiszpaniaNetApp-Endura (2014)
Michał Gołaś29 kwietnia 1984POL PolskaVacansoleil-DCM (2011)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Michał Kwiatkowski 2 czerwca 1990POL PolskaRadioShack (2011)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Nikolas Maes9 kwietnia 1986BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Tony Martin 23 kwietnia 1985GER NiemcyHTC-Highroad (2011)
Gianni Meersman5 grudnia 1985BEL BelgiaLotto-Belisol (2012)
Mark Renshaw22 października 1982AUS AustraliaBelkin (2013)
Fabio Sabatini18 lutego 1985ITA WłochyCannondale (2014)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Niki Terpstra18 maja 1984NED HolandiaMilram (2010)
Matteo Trentin2 sierpnia 1989ITA WłochyMarchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo (2010)
Rigoberto Urán26 stycznia 1987COL KolumbiaSky (2013)
Petr Vakoč11 lipca 1992CZE CzechyEtixx-iHNed (2013)
Guillaume Van Keirsbulck14 lutego 1991BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaKatusha (2011)
Martin Velits21 lutego 1985SVK SłowacjaHTC-Highroad (2011)
Julien Vermote26 lipca 1989BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Carlos Verona4 listopada 1992ESP HiszpaniaBurgos BH-Castilla y León (2012)
Łukasz Wiśniowski7 grudnia 1991POL PolskaEtixx (2014)
Rodrigo Contreras (1 sie–31 gru)2 czerwca 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
Fernando Gaviria (1 sie–31 gru)19 sierpnia 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
Źródło: UCI

2016[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
Tom Boonen15 października 1980BEL BelgiaUS Postal Service (2002)
Maxime Bouet3 listopada 1986FRA FrancjaAG2R La Mondiale (2014)
Gianluca Brambilla22 sierpnia 1987ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Rodrigo Contreras2 czerwca 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
David de la Cruz6 maja 1989ESP HiszpaniaNetApp-Endura (2014)
Laurens De Plus4 września 1995BEL BelgiaLotto-Soudal U23 (2015)
Fernando Gaviria19 sierpnia 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
Bob Jungels22 września 1992LUX LuksemburgTrek Factory Racing (2015)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Marcel Kittel11 maja 1988GER NiemcyGiant-Alpecin (2015)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Nikolas Maes9 kwietnia 1986BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Daniel Martin20 sierpnia 1986IRL IrlandiaCannondale-Garmin (2015)
Tony Martin 23 kwietnia 1985GER NiemcyHTC-Highroad (2011)
Davide Martinelli31 maja 1993ITA WłochyColpack (2015)
Gianni Meersman5 grudnia 1985BEL BelgiaLotto-Belisol (2012)
Maximiliano Richeze7 marca 1983ARG ArgentynaLampre-Merida (2015)
Fabio Sabatini18 lutego 1985ITA WłochyCannondale (2014)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Niki Terpstra18 maja 1984NED HolandiaMilram (2010)
Matteo Trentin2 sierpnia 1989ITA WłochyMarchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo (2010)
Petr Vakoč11 lipca 1992CZE CzechyEtixx-iHNed (2013)
Guillaume Van Keirsbulck14 lutego 1991BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaKatusha (2011)
Martin Velits21 lutego 1985SVK SłowacjaHTC-Highroad (2011)
Julien Vermote26 lipca 1989BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Carlos Verona (1 sty–29 lip)4 listopada 1992ESP HiszpaniaOrica-BikeExchange (2016)
Łukasz Wiśniowski7 grudnia 1991POL PolskaEtixx (2014)
Adrien Costa (1 sie–31 gru)19 sierpnia 1997USA Stany Zjednoczone
Iván García Cortina (1 sie–31 gru)20 listopada 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
František Sisr (26 sie–31 gru)17 marca 1993CZE CzechyKlein Constantia (2016)
Źródło: UCI

2017[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
Jack Bauer7 kwietnia 1985NZL Nowa ZelandiaCannondale-Drapac (2016)
Tom Boonen (1 sty–10 kwi, Przypis)15 października 1980BEL BelgiaUS Postal Service (2002)
Gianluca Brambilla22 sierpnia 1987ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Eros Capecchi13 czerwca 1986ITA WłochyAstana (2016)
Rémi Cavagna10 sierpnia 1995FRA FrancjaKlein Constantia (2016)
David de la Cruz6 maja 1989ESP HiszpaniaNetApp-Endura (2014)
Laurens De Plus4 września 1995BEL BelgiaLotto-Soudal U23 (2015)
Tim Declercq21 marca 1989BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2016)
Dries Devenyns22 lipca 1983BEL BelgiaIAM (2016)
Fernando Gaviria19 sierpnia 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
Philippe Gilbert5 lipca 1982BEL BelgiaBMC Racing Team (2016)
Bob Jungels22 września 1992LUX LuksemburgTrek Factory Racing (2015)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
Marcel Kittel11 maja 1988GER NiemcyGiant-Alpecin (2015)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Daniel Martin20 sierpnia 1986IRL IrlandiaCannondale-Garmin (2015)
Davide Martinelli31 maja 1993ITA WłochyColpack (2015)
Enric Mas7 stycznia 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Maximiliano Richeze7 marca 1983ARG ArgentynaLampre-Merida (2015)
Fabio Sabatini18 lutego 1985ITA WłochyCannondale (2014)
Maximilian Schachmann9 stycznia 1994GER NiemcyKlein Constantia (2016)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Niki Terpstra18 maja 1984NED HolandiaMilram (2010)
Matteo Trentin2 sierpnia 1989ITA WłochyMarchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo (2010)
Petr Vakoč11 lipca 1992CZE CzechyEtixx-iHNed (2013)
Martin Velits21 lutego 1985SVK SłowacjaHTC-Highroad (2011)
Julien Vermote26 lipca 1989BEL BelgiaBeveren 2000 (2010)
Álvaro Hodeg (1 sie–31 gru)16 września 1996COL KolumbiaColdeportes-Zenú (2017)
Przemysław Kasperkiewicz (1 sie–31 sie)1 marca 1994POL PolskaAn Post-ChainReaction (2017)
Źródło: UCI

Przypis: Tom Boonen, koniec kariery

2018[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
Eros Capecchi13 czerwca 1986ITA WłochyAstana (2016)
Rémi Cavagna10 sierpnia 1995FRA FrancjaKlein Constantia (2016)
Laurens De Plus4 września 1995BEL BelgiaLotto-Soudal U23 (2015)
Tim Declercq21 marca 1989BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2016)
Dries Devenyns22 lipca 1983BEL BelgiaIAM (2016)
Fernando Gaviria19 sierpnia 1994COL KolumbiaColdeportes-Claro (2015)
Philippe Gilbert5 lipca 1982BEL BelgiaBMC Racing Team (2016)
Álvaro Hodeg16 września 1996COL KolumbiaColdeportes-Zenú (2017)
Fabio Jakobsen31 sierpnia 1996NED HolandiaSEG Racing Academy (2017)
Bob Jungels22 września 1992LUX LuksemburgTrek Factory Racing (2015)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
James Knox4 listopada 1995GBR Wielka BrytaniaTeam Wiggins (2017)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Davide Martinelli31 maja 1993ITA WłochyColpack (2015)
Enric Mas7 stycznia 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Michael Mørkøv30 kwietnia 1985DEN DaniaKatusha-Alpecin (2017)
Jonathan Narváez4 marca 1997ECU EkwadorAxeon-Hagens Berman (2017)
Maximiliano Richeze7 marca 1983ARG ArgentynaLampre-Merida (2015)
Fabio Sabatini18 lutego 1985ITA WłochyCannondale (2014)
Maximilian Schachmann9 stycznia 1994GER NiemcyKlein Constantia (2016)
Florian Sénéchal10 lipca 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Niki Terpstra18 maja 1984NED HolandiaMilram (2010)
Petr Vakoč11 lipca 1992CZE CzechyEtixx-iHNed (2013)
Elia Viviani7 lutego 1989ITA WłochySky (2017)
Kasper Asgreen (1 kwi–31 gru)8 lutego 1995DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Mikkel Frølich Honoré (1 sie–31 gru)21 stycznia 1997DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Źródło: UCI

2019[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
Kasper Asgreen8 lutego 1995DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Rémi Cavagna10 sierpnia 1995FRA FrancjaKlein Constantia (2016)
Tim Declercq21 marca 1989BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2016)
Dries Devenyns22 lipca 1983BEL BelgiaIAM (2016)
Remco Evenepoel25 stycznia 2000BEL Belgia
Philippe Gilbert5 lipca 1982BEL BelgiaBMC Racing Team (2016)
Álvaro Hodeg16 września 1996COL KolumbiaColdeportes-Zenú (2017)
Mikkel Frølich Honoré21 stycznia 1997DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Fabio Jakobsen31 sierpnia 1996NED HolandiaSEG Racing Academy (2017)
Bob Jungels22 września 1992LUX LuksemburgTrek Factory Racing (2015)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
James Knox4 listopada 1995GBR Wielka BrytaniaTeam Wiggins (2017)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Davide Martinelli31 maja 1993ITA WłochyColpack (2015)
Enric Mas7 stycznia 1995ESP HiszpaniaKlein Constantia (2016)
Michael Mørkøv30 kwietnia 1985DEN DaniaKatusha-Alpecin (2017)
Maximiliano Richeze7 marca 1983ARG ArgentynaLampre-Merida (2015)
Fabio Sabatini18 lutego 1985ITA WłochyCannondale (2014)
Florian Sénéchal10 lipca 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Petr Vakoč11 lipca 1992CZE CzechyEtixx-iHNed (2013)
Elia Viviani7 lutego 1989ITA WłochySky (2017)
Eros Capecchi13 czerwca 1986ITA WłochyAstana (2016)
Jannik Steimle4 kwietnia 1996GER NiemcyTeam Vorarlberg-Santic (2019)
Samuel Gaze (1 sie–31 gru)12 grudnia 1995NZL Nowa Zelandia
Źródło: UCI

2020[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Julian Alaphilippe11 czerwca 1992FRA FrancjaEtixx-iHNed (2013)
João Almeida5 sierpnia 1998POR PortugaliaHagens Berman Axeon (2019)
Shane Archbold2 lutego 1989NZL Nowa ZelandiaBora-Hansgrohe (2019)
Kasper Asgreen8 lutego 1995DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Andrea Bagioli23 marca 1999ITA WłochyColpack (2019)
Davide Ballerini21 września 1994ITA WłochyAstana (2019)
Sam Bennett 16 października 1990IRL IrlandiaBora-Hansgrohe (2019)
Mattia Cattaneo25 października 1990ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec (2019)
Rémi Cavagna10 sierpnia 1995FRA FrancjaKlein Constantia (2016)
Tim Declercq21 marca 1989BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2016)
Dries Devenyns22 lipca 1983BEL BelgiaIAM (2016)
Remco Evenepoel25 stycznia 2000BEL Belgia
Ian Garrison14 kwietnia 1998USA Stany ZjednoczoneHagens Berman Axeon (2019)
Álvaro Hodeg16 września 1996COL KolumbiaColdeportes-Zenú (2017)
Mikkel Frølich Honoré21 stycznia 1997DEN DaniaVirtu Cycling (2018)
Fabio Jakobsen31 sierpnia 1996NED HolandiaSEG Racing Academy (2017)
Bob Jungels22 września 1992LUX LuksemburgTrek Factory Racing (2015)
Iljo Keisse21 grudnia 1982BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2009)
James Knox4 listopada 1995GBR Wielka BrytaniaTeam Wiggins (2017)
Yves Lampaert10 kwietnia 1991BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Baloise (2014)
Michael Mørkøv30 kwietnia 1985DEN DaniaKatusha-Alpecin (2017)
Florian Sénéchal10 lipca 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Pieter Serry21 listopada 1988BEL BelgiaTopsport Vlaanderen-Mercator (2012)
Stijn Steels21 sierpnia 1989BEL BelgiaRoompot-Charles (2019)
Jannik Steimle4 kwietnia 1996GER NiemcyTeam Vorarlberg-Santic (2019)
Zdeněk Štybar11 grudnia 1985CZE CzechyTelenet-Fidea (2011)
Bert Van Lerberghe29 września 1992BEL BelgiaCofidis, Solutions Crédits (2019)
Mauri Vansevenant (1 lip–31 gru)1 czerwca 1999BEL BelgiaEFC-L&R-Vulsteke (2020)
Fausto Masnada (19 sie–31 gru)6 listopada 1993ITA WłochyCCC Team (2020)
Źródło: UCI

Zwycięstwa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
21 styTour Down Under, 1. etapAUS Australia2.UWTIRL Sam Bennett
28 styVuelta a San Juan, 3. etapARG Argentyna2.ProBEL Remco Evenepoel
30 styRace TorquayAUS Australia1.1IRL Sam Bennett
1 lutVuelta a San Juan, 6. etapARG Argentyna2.ProCZE Zdeněk Štybar
2 lutCadel Evans Great Ocean Road RaceAUS Australia1.UWTBEL Dries Devenyns
2 lutego 2020Vuelta a San Juan, klasyfikacja generalnaARG Argentyna2.ProBEL Remco Evenepoel
9 lutVolta a la Comunitat Valenciana, 5. etapESP Hiszpania2.ProNED Fabio Jakobsen
19 lutVolta ao Algarve, 1. etapPOR Portugalia2.ProNED Fabio Jakobsen
20 lutVolta ao Algarve, 2. etapPOR Portugalia2.ProBEL Remco Evenepoel
23 lutVolta ao Algarve, 5. etapPOR Portugalia2.ProBEL Remco Evenepoel
23 lutego 2020Volta ao Algarve, klasyfikacja generalnaPOR Portugalia2.ProBEL Remco Evenepoel
29 lutClassic de l'ArdècheFRA Francja1.ProFRA Rémi Cavagna
1 marKuurne-Bruksela-KuurneBEL Belgia1.ProDEN Kasper Asgreen
8 marGrote Prijs Jean-Pierre MonseréBEL Belgia1.1NED Fabio Jakobsen
30 lipVuelta a Burgos, 3. etapESP Hiszpania2.ProBEL Remco Evenepoel
31 lipVuelta a Burgos, 4. etapESP Hiszpania2.ProIRL Sam Bennett
1 sierpnia 2020Vuelta a Burgos, klasyfikacja generalnaESP Hiszpania2.ProBEL Remco Evenepoel
5 sieTour de Pologne, 1. etapPOL Polska2.UWTNED Fabio Jakobsen
8 sieTour de Pologne, 4. etapPOL Polska2.UWTBEL Remco Evenepoel
9 sieTour de Pologne, 5. etapPOL Polska2.UWTITA Davide Ballerini
9 sierpnia 2020Tour de Pologne, klasyfikacja generalnaPOL Polska2.UWTBEL Remco Evenepoel
18 sieTour de Wallonie, 3. etapBEL Belgia2.ProIRL Sam Bennett
23 sieMistrzostwa Danii – start wspólnyDEN DaniaCNDEN Kasper Asgreen
29 sieDruivenkoers OverijseBEL Belgia1.1FRA Florian Sénéchal
30 sieTour de France, 2. etapFRA Francja2.UWTFRA Julian Alaphilippe
1 wrzSettimana Internazionale di Coppi e Bartali, 1. b etapITA Włochy2.1BEL Deceuninck-Quick-Step
2 wrzSettimana Internazionale di Coppi e Bartali, 2. etapITA Włochy2.1ITA Andrea Bagioli
8 wrzTour de France, 10. etapFRA Francja2.UWTIRL Sam Bennett
16 wrzOkolo Slovenska, 1. b etapSVK Słowacja2.1GER Jannik Steimle
19 września 2020Okolo Slovenska, klasyfikacja generalnaSVK Słowacja2.1GER Jannik Steimle
20 wrzTour de France, 21. etapFRA Francja2.UWTIRL Sam Bennett
27 wrzMistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyznITA WłochyCDMFRA Julian Alaphilippe
3 paźMistrzostwa Danii – jazda indywidualna na czasDEN DaniaCNDEN Kasper Asgreen
7 paźBrabantse PijlBEL Belgia1.ProFRA Julian Alaphilippe

Nazwa grupy w poszczególnych latach[edytuj | edytuj kod]

lata nazwa
2003–2004 Quick Step-Davitamon
2005–2007 Quick Step-Innergetic
2008–2010 Quick Step
2011 Quick Step Cycling Team
2012–2014 Omega Pharma-Quick Step
2015–2016 Etixx-Quick Step
2017–2018 Quick-Step Floors
2019– Deceuninck-Quick Step

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]