Delphine Claudel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Delphine Claudel
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 23 marca 1996
Remiremont
Klub La Bressaude
Wzrost 168 cm
Debiut w PŚ 17.12.2016, La Clusaz (51. miejsce – 10 km F)
Pierwsze punkty w PŚ 16.12.2018, Davos (22. miejsce – 10 km F)

Delphine Claudel (ur. 23 marca 1996 w Remiremont) – francuska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu La Bressaude.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 12 listopada 2012 roku, podczas zawodów juniorskich w francuskiej miejscowości Montgenèvre, gdzie zajęła pierwszą pozycję na dystansie 5 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 17 grudnia 2016 roku w La Clusaz, gdzie uplasowała się na 51. pozycji na dystansie 10 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła 15 grudnia 2018 roku w szwajcarskim Davos, na dystansie 10 km stylem dowolnym uplasowała się na 22. miejscu.

Największym osiągnięciem Claudel jest zajęcie 3 pozycji w ostatnim etapie Tour de Ski, w miejscowości Val di Fiemme, na morderczej wspinaczce pod wzgórze Alpe Cermis. To jak na razie jedyne podium w jej karierze w zawodach Pucharu Świata.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
57. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 +3:58,4 Norwegia Ragnhild Haga
12. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[a] 51:24,3 +4:25,9  Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
35. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 2:32,35 Norwegia Maiken Caspersen Falla
31. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km bieg łączony 36:54,5 +3:36,1 Norwegia Therese Johaug
8. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×5 km[b] 55:21,0 +4:00,9  Szwecja
7. 27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf 15 km bieg łączony 38:35,5 min +1:22,7 min Norwegia Therese Johaug
22. 2 marca 2021 Niemcy Oberstdorf 10 km stylem dowolnym 23:09,8 min +2:21,6 min Norwegia Therese Johaug
17. 6 marca 2021 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym 1:24:56,3 h +5:04,1 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
34. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym 2:55,49 Szwecja Jonna Sundling
26. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 +1:29,4 Niemcy Sarah Schaber
50. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem klasycznym 14:05,0 +1:50,9 Rosja Natalja Niepriajewa
23. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 Niemcy Victoria Carl
31. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 5 km stylem dowolnym 13:26,9 +1:13,8 Niemcy Victoria Carl
26. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:55,77 Norwegia Amalie Håkonsen Ous
32. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 5 km stylem klasycznym 15:34,0 min +1:52,1 min Norwegia Marte Mæhlum Johansen
19. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:29,8 +1:39,0 Szwecja Ebba Andersson
6. 26 lutego 2016 Rumunia Râșnov bieg sztafetowy 4×2,5 km[c] 22:30,7 +22,2  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 Szwecja Anna Dyvik
23. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 +1:49,4 Szwecja Anna Dyvik
24. 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 +3:04,3 Norwegia Lotta Udnes Weng
21. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 Norwegia Tiril Udnes Weng
22. 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 +2:35,5 Rosja Jana Kirpiczenko
9. 21 stycznia 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:18,33 Szwecja Moa Lundgren
6. 23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 +55,3 Rosja Marija Istomina
9. 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 +1:27,6 Rosja Anna Żeriebiatjewa

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem dowolnym 20:15,3 +1:55,7 Niemcy Victoria Carl
16. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 5 km stylem klasycznym 13:54,0 +1:28,8 Rosja Anastasija Siedowa
16. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów Sprint stylem dowolnym Niemcy Victoria Carl
8. 22 lutego 2013 Rumunia Braszów bieg sztafetowy mieszany 4×5 km[d] 56:09,7 +5:27,4  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 69.
2019/2020 32.
2020/2021 26.

Miejsca na podium w etapach chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 10 stycznia 2021 Włochy Val di Fiemme Tour de Ski 2021 10 km stylem dowolnym 36:45,6 +32,6 3. Szwecja Ebba Andersson

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2016/2017
Ruka 26.11 (SP C) Ruka 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - 51 - - - - - - - - 34 - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (10 km C) Ruka 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
51 65 - - - - 38 59 - - 45 - - - - - - 39 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - 52 22 30 49 26 - - - - - - - - - 45 20 16 - - 40 21 31 55 40 49 51
Sezon 2019/2020
Ruka 29.11 (SP C) Ruka 30.12 (10 km C) Ruka 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×7,5 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (10 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (10 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (10 km F) Toblach 1.01 (10 km C) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (10 km C) Oberstdorf 25.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (10 km F) Östersund 15.02 (10 km F) Östersund 16.02 (10 km C) Åre 18.02 (SP F) Meraker 20.02 (34 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (15 km C) ST Lahti 29.02 (10 km C) Konnerud 4.03 (SP F) Oslo 7.03 (30 km C) punkty
- - - - 23 51 13 - 18 49 31 26 34 29 26 23 - 14 24 14 - - 26 15 27 23 15 45 28 16 - - - 225
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Aurore Jean, Anouk Faivre-Picon, Coraline Thomas Hugue, Delphine Claudel.
  2. Skład drużyny: Anouk Faivre-Picon, Laura Chamiot-Maitral, Delphine Claudel, Flora Dolci
  3. Skład drużyny: Delphine Claudel, Laura Chamiot Maitral, Juliette Ducordeau, Léna Quintin
  4. Skład drużyny: Valentin Chauvin, Delphine Claudel, Jean Tiberghien, Anaïs Ysebaert

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]