Delray Beach International Tennis Championships 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2013.
Delray Beach International Tennis Championships 2013
Miejsce  Stany Zjednoczone
Delray Beach
Obiekt Delray Beach Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 25.02–03.03.2013
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 455 775 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Łotwa Ernests Gulbis
Gra podwójna
Stany Zjednoczone James Blake
Stany Zjednoczone Jack Sock
2012 2014
Strona internetowa

Delray Beach International Tennis Championships 2013tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu Delray Beach International Tennis Championships rozgrywany w dniach 25 lutego–3 marca 2013 roku w Delray Beach na kortach twardych o puli nagród 455 775 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[a]
1 Stany Zjednoczone John Isner 16
2 Niemcy Tommy Haas 18
3/WC Stany Zjednoczone Sam Querrey 21
4 Japonia Kei Nishikori 22
5 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 23
6 Południowa Afryka Kevin Anderson 30
7 Hiszpania Feliciano López 47
8 Belgia Xavier Malisse 48

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone John Isner 6 7  
6  Południowa Afryka Kevin Anderson 2 61  
  1  Stany Zjednoczone John Isner 4 6 4  
   Francja É. Roger-Vasselin 6 4 6  
 Francja É. Roger-Vasselin 6 6
  LL  Litwa Ričardas Berankis 4 3  
     Francja É. Roger-Vasselin 63 3
  Q  Łotwa Ernests Gulbis 7 6
   Hiszpania D. Muñoz de la Nava 1 4  
Q  Łotwa Ernests Gulbis 6 6  
Q  Łotwa Ernests Gulbis 6 4 7
  2  Niemcy Tommy Haas 3 6 62  
 Chorwacja Ivan Dodig 66 6 1
  2  Niemcy Tommy Haas 7 2 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Stany Zjednoczone John Isner 7 6 6  
 Kanada Jesse Levine 63 7 4  
  1  Stany Zjednoczone John Isner 7 6  
   Japonia Gō Soeda 62 2  
 Australia Marinko Matošević 6 4 66
   Japonia Gō Soeda 2 6 7  
    1  Stany Zjednoczone John Isner 6 7
  6  Południowa Afryka Kevin Anderson 2 61
  Q  Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 3 5  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 7  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 6 3
  6  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 3 6  
Q  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 3 4
  6  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Japonia Kei Nishikori 4k  
 Chorwacja Ivo Karlović 5  
   Chorwacja Ivo Karlović 4 5  
   Francja É. Roger-Vasselin 6 7  
 Włochy Flavio Cipolla 1 4
   Francja É. Roger-Vasselin 6 6  
     Francja É. Roger-Vasselin 6 6
  LL  Litwa Ričardas Berankis 4 3
   Stany Zjednoczone Matthew Ebden 3 3  
WC  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 4 1
  LL  Litwa Ričardas Berankis 3 6 6  
 Niemcy Björn Phau 1 64
  LL  Litwa Ričardas Berankis 6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Belgia Xavier Malisse 6 6  
 Kolumbia Alejandro Falla 3 3  
  8  Belgia Xavier Malisse 63 6 3  
   Hiszpania D. Muñoz de la Nava 7 3 6  
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison 2 6 3
   Hiszpania D. Muñoz de la Nava 6 1 6  
     Hiszpania D. Muñoz de la Nava 1 4
  Q  Łotwa Ernests Gulbis 6 6
  Q  Łotwa Ernests Gulbis 6 6  
WC  Stany Zjednoczone James Blake 1 4  
Q  Łotwa Ernests Gulbis 6 4 7
  3/WC  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 6 64  
 Stany Zjednoczone Michael Russell 2 2k
  3/WC  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 2  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 3 3  
 Chorwacja Ivan Dodig 6 6  
   Chorwacja Ivan Dodig 6 7  
   Rosja Jewgienij Donskoj 3 5  
 Rosja Jewgienij Donskoj 7 6
   Belgia Steve Darcis 65 3  
     Chorwacja Ivan Dodig 66 6 1
  2  Niemcy Tommy Haas 7 2 6
   Uzbekistan Denis Istomin 63 6 7  
 Niemcy Benjamin Becker 7 4 5  
 Uzbekistan Denis Istomin 4 1
  2  Niemcy Tommy Haas 6 6  
 Holandia Igor Sijsling 7 4 k
  2  Niemcy Tommy Haas 5 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 78 000 250
Finalista 41 100 150
Półfinalista 22 280 90
Ćwierćfinalista 12 690 45
2 runda 7 475 20
1 runda 4 430 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Białoruś Maks Mirny
Rumunia Horia Tecău
2 Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
3 Wielka Brytania Colin Fleming
Australia John Peers
4 Szwecja Johan Brunström
Południowa Afryka Raven Klaasen

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Białoruś Maks Mirny
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Brazylia André Sá
 Słowacja Igor Zelenay
1 4     1  Białoruś Maks Mirny
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Rosja Michaił Jełgin
 Uzbekistan Denis Istomin
5 3    Belgia Xavier Malisse
 Niemcy Frank Moser
0 4  
 Belgia Xavier Malisse
 Niemcy Frank Moser
7 6       1  Białoruś Maks Mirny
 Rumunia Horia Tecău
7 6  
4  Szwecja Johan Brunström
 Południowa Afryka Raven Klaasen
5 7 10       4  Szwecja Johan Brunström
 Południowa Afryka Raven Klaasen
64 3  
 Polska Tomasz Bednarek
 Australia Marinko Matošević
7 5 5     4  Szwecja Johan Brunström
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 6
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Francja É. Roger-Vasselin
4 5   PR  Czechy Jaroslav Levinský
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
5 1  
PR  Czechy Jaroslav Levinský
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
6 7       1  Białoruś Maks Mirny
 Rumunia Horia Tecău
4 4
Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Jewgienij Donskoj
6 6       WC  Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6
 Kolumbia Alejandro Falla
 Japonia Gō Soeda
0 2     Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Jewgienij Donskoj
2 1  
WC  Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 3 10   WC  Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6  
3  Wielka Brytania Colin Fleming
 Australia John Peers
2 6 7       WC  Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 7
 Niemcy Andre Begemann
 Niemcy Martin Emmrich
65 6 10        Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Christopher Kas
2 5  
WC  Australia Matthew Ebden
 Stany Zjednoczone Michael Russell
7 0 8      Niemcy Andre Begemann
 Niemcy Martin Emmrich
4 6 5
 Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Christopher Kas
2 7 10    Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Christopher Kas
6 3 10  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 5 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[b] Punkty (ATP)[c]
Zwycięzcy 25 000 250
Finaliści 13 140 150
Półfinaliści 7 120 90
Ćwierćfinaliści 4 070 45
1 runda 2 390 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 18 lutego 2013.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]