Deuce (piosenkarz)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Deuce
Ilustracja
Deuce podczas Uproar festiwal 2012
Imię i nazwisko Aron Erlichman
Pseudonim Deuce, Tha Producer
Data i miejsce urodzenia 2 marca 1983
Los Angeles
Gatunki rap-rock[1], rap-metal[1], rock alternatywny[1], indie rock[1]
Zawód raper, piosenkarz, producent muzyczny
Zespoły
The Kids
Hollywood Undead
9lives
Strona internetowa

Deuce właściwie Aron Erlichman[1] (ur. 2 marca 1983 w Los Angeles[1]), znany wcześniej jako "Tha Producer" Jest amerykańskim producentem muzycznym, piosenkarzem-autorem tekstów i raperem. Był założycielem i głównym piosenkarzem w grupie muzycznej Hollywood Undead. Odszedł z zespołu w 2010 r. Dnia 24 kwietnia 2012 roku wydał swój debutancki solowy album "Nine Lives", w pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszło się około 11,425 sztuk. Deuce współpracował także z takimi artystami jak Marc Bosserman, BrokeNCYDE and Blood on the Dance Floor.

Początki twórczości[edytuj | edytuj kod]

Deuce zaczął tworzyć muzykę Rock – pod jego prawdziwym nazwiskiem Aron Erlichman, w 2001 roku. W 2005 wypuścił 4 kawałki: "Franny", "Surface Air", "Breaking Through" i "Sometimes". Później wraz z Jorelem Deckerem współzałożył zespół Hollywood Undead.

Hollywood Undead (2005-2010)[edytuj | edytuj kod]

Deuce był współzałożycielem grupy Hollywood Undead wraz ze swoim bliskim przyjacielem, Jorelem Deckerem (J-Dog). Pierwsza piosenka nosiła tytuł "The Kids" i była bardzo mocno promowana przez Jeffree Star. Razem z zespołem nagrał ich debiutancki album Swan Songs, wydany w 2008 roku. Rok później został wyrzucony z zespołu. Nikt tak naprawdę nie wie, co zaszło między Aronem a Hollywood undead. Jak podaje TMZ, został pobity podczas zabawy w klubie przez J-Doga i Funny Mana. Niedługo po tym zajściu nagrał utwór "Story of A Snitch", który był dissem przede wszystkim na J-Doga, ale także na pozostałych członków zespołu.

The Call Me Big Deuce EP i Epicenter Music Festival 2010 (2010-2011)[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2010 roku Deuce miał swój pierwszy oficjalny występ już jako artysta solowy ma Epicenter Music Festival w Kalifornii, gdzie grał przed takimi gwiazdami jak: Eminem, Blink-182, Kiss, Bush, Rise Against itd.

We wrześniu 2011 r. wydał EP-kę pt. "The Call Me Big Deuce", składającą się z 14 utworów nagranych wcześniej, ale zebranych w jedną całość, którą można było łatwo ściągnąć z jego nowo otwartej strony internetowej. Głównym celem wydania tego mixtape'a była oczywiście promocja nadchodzącego albumu Deuce'a.

Nine Lives (2012)[edytuj | edytuj kod]

Deuce zakończył pracę nad swoim pierwszym albumem pod koniec 2011. Początkowo album miał zostać wydany 27 marca 2012 roku przez wytwórnię Five Music Seven, jednakże z nieznanych powodów premierę przesunięto na datę 24 kwietnia 2012 roku. Okładka albumu była już znana w lutym, gdy za pośrednictwem serwisu Loudwire została ona udostępniona. Pierwszym singlem promującym album był "Let's Get It Crackin'", wydanym 28 listopada 2011 roku, na którym gościnnie wystąpił Jeffree Star.

Invincible (2017)[edytuj | edytuj kod]

Pierwszego grudnia 2017 Aron "Deuce" Erlichman wydał swój drugi solowy album. Po pięcioletniej przerwie spowodowanej problemami z wypuszczeniem krążka pojawił się pierwszy single o nazwie "Here I Come". Następnie udostępniono kolejne 3 single "Bitch This is It", "World On Fire" i "Thank You"

Członkowie zespołu[edytuj | edytuj kod]

Mimo że Deuce oficjalnie jest artystą solowym, to na koncertach występuje ze swoim zespołem (który nosi nazwę Nine Lives, podobnie jak tytuł pierwszej płyty).

Obecni członkowie
  • Jimmy Yuma – produkcja, gitara prowadząca, wokal wspomagający (od 2008)
  • Arina Erlichman ("Arina Chloe") – klawisze, wokal wspomagający (od 2010)
  • Tye Gaddis – perkusja (2010-2012, od 2013)
  • James Kloeppel – gitara (od 2012)
  • Bryan Lay ("b.LaY") – hypeman (od 2012)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f David Jeffries: Deuce Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]