Devil May Cry (anime)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy anime. Zobacz też: Devil May Cry - artykuł poświęcony serii gier.
Devil May Cry
jap. デビル メイ クライ
Gatunekakcja
Telewizyjny serial anime
ReżyserShin Itagaki
ScenariuszToshiki Inoue
StudioMadhouse
Stacja telewizyjnaJaponia WOWOW
Premierowa emisja14 czerwca 20076 września 2007
Liczba odcinków12

Devil May Cryanime na podstawie serii gier o tym samym tytule autorstwa Capcomu. Pierwszy odcinek wyświetlono 14 czerwca 2007 roku w japońskiej telewizji WOWOW. Cała seria składa się z 12 odcinków. W Polsce seria została wydana przez Anime Gate w wersji z polskim lektorem, którym był Maciej Gudowski.

Produkcją anime zajęło się studio Madhouse, reżyserem został Shin Itagaki. Bingo Morihashi, który pracował przy drugiej, trzeciej i czwartej części gry, również ma swój wkład w tworzeniu anime.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dante nadal prowadzi swoje przedsiębiorstwo, "Devil May Cry", tkwiące w nieustannym debecie.

Akcja anime dzieje się po wydarzeniach z Devil May Cry 3 i Devil May Cry, ponieważ bohaterkami, które w miarę regularnie ukazują się w anime, są Trish i Lady. Pojawiają się dwie nowe postaci – Morrison – agent Dantego, oraz Patty Rowell – osierocona dziewczynka.

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

 1. Devil May Cry
 2. Highway Star (Gwiazda autostrady)
 3. Not Love (Bez miłości)
 4. Rolling Thunder (Błyskawica)
 5. In Private (Prywatne śledztwo)
 6. Rock Queen (Królowa Rocka)
 7. Wishes Come True (Spełnione marzenia)
 8. Once Upon A Time (Dawno, dawno temu)
 9. Death Poker (Zabójczy poker)
 10. The Last Promise (Ostatnia Obietnica)
 11. Showtime! (Czas na Pokaz)
 12. Stylish! (Stylowo!)

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • Dante – pół demon, pół człowiek, ze słabością do pizzy i lodów truskawkowych. Zajmuje się wszystkim, co nadnaturalne i dziwne. Dostaje dobrze płatne zlecenia, jednak nadal nie może wyjść z długów. Syn Spardy.
 • Trish – demon stworzony przez Mundusa na podobieństwo matki Dantego. Pracuje na własny rachunek, chociaż Dante wspominał iż kiedyś z nią współpracował.
 • Lady – łowczyni demonów, potomkini kapłanki, której krwi Sparda użył do zamknięcia bram między światem ludzi i demonów. Nie może się doczekać, kiedy Dante zwróci jej pieniądze.
 • Patty – sierota, wykorzystana jako przynęta podczas walki o spadek. Dziewczynka pieniądze które otrzymała w ramach skruchy spadkobierczyni fortuny, wydała na ubrania, maskotki i słodycze dla dzieci z sierocińca. Zamieszkała z Dantem.
 • Morrison – stały bywalec "Devil May Cry". Jest agentem Dantego, pomaga mu w szukaniu zleceń na których da się zarobić.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]