Diabelska edukacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Diabelska edukacja
Gatunek erotyczny, krótkometrażowy
Rok produkcji 1995
Data premiery Polska 11 stycznia 1995
Kraj produkcji  Polska
 Niemcy
Język polski, niemiecki – wypowiedź lekarza
Czas trwania 29 minut
Reżyseria Janusz Majewski
Scenariusz Janusz Majewski
Główne role Renata Dancewicz
Marek Kondrat
Anna Dymna
Joanna Białek
Adam Ferency
Stanisław Brudny
Paweł Lipiński
Muzyka Jerzy Satanowski
Zdjęcia Witold Adamek
Scenografia Andrzej Haliński
Kostiumy Maja Nowotny
Produkcja Lew Rywin

Diabelska edukacjakrótkometrażowy film erotyczny z 1995 r. w reżyserii Janusza Majewskiego, wyprodukowany przez Lwa Rywina.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu toczy się pod koniec XIX wieku na wsi, gdzieś w zaborze pruskim. W filmie nie padają, żadne szczegóły dotyczące zarówno miejsca, jak i czasu. Jedynie na podstawie ubiorów, wypowiedzi proboszcza o tramwajach w miastach oraz lekarza mówiącego po niemiecku można dojść do wniosku, iż historia dzieje się tym miejscu i czasie.

Młoda dziewczyna Małgorzata wraz z matką mieszkają na małej wsi, wśród jezior. Małgorzata zajmuje się wypasem i udojem krów. Pewnego dnia podczas kąpieli w rzece ma dziwne uczucie, że ją ktoś obserwuje. Na łące dostrzega mężczyznę, który rysuje. Małgorzata początkowo widzi, że narysował ją nagą. Rozmawia z nieznajomym, który przedstawia się jako osoba, która dużo podróżuje i zna świat. Małgorzata zaczyna się spotykać z nieznajomym, z którym współżyje. Oprócz tego kochanek uczy ją czytania oraz manier, mówiąc, że chce zrobić z niej damę. Pewnego dnia parę nakrywają dzieci, które informują matkę Małgorzaty o tajemniczym kawalerze. Matka zastaje Małgorzatę czytającą i prowadzi ją do spowiedzi u proboszcza, który ma ją poinformować „jakby się coś działo”. Młoda dziewczyna burzy się, jednak idzie do spowiedzi u proboszcza. Proboszcz informuję matkę, iż córkę mógł opętać szatan. Ksiądz mówi jednak, że „to nie średniowiecze teraz diabły po wsiach nie chodzą”. Mimo wszystko zaleca wizytę u doktora. Lekarz stwierdza, że dziewczyna jest dziewicą. Kusiciel przychodzi później do Małgorzaty informując, że ona go sobie wymyśliła.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]