Diablo IV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Diablo IV – czwarta odsłona serii gier Diablo. Została zapowiedziana 1 listopada 2019 roku przez studio Blizzard Entertainment podczas konwentu BlizzCon 2019[1]. Twórcy zaprezentowali animowany zwiastun gry oraz wczesny gameplay, na którym zaprezentowano pierwsze z trzech dostępnych klas: czarodziejkę, druida i barbarzyńcę. Przypuszczalna data premiery to 2021 rok[2][3].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Po wydarzeniach z trzeciej części Sanktuarium jest wyniszczone wskutek działań Malthaela i Diablo. Wojna Niebios z Piekłami doprowadziła do rozpadu wszelkiego porządku. Na wielu ziemiach szaleją demony wszelkiej maści, a ludzie zaczęli tracić nadzieję, modląc się do kogokolwiek w nadziei na ocalenie przed szaleństwem targającym światem. W jednym z miejsc trójka podróżników zostaje przytłoczona przez demony i dociera do tajemniczego miejsca, które okazuje się być bramą między światami. Kontrolę nad ich ciałami przejmuje Rathma, pierwszy z Nefalemów i twórca zakonu nekromantów. Używa ich krwi do stworzenia bramy, dzięki której sprowadza Lilith, swoją dawno wygnaną matkę, tzw. "Córę Nienawiści", która dawno temu wraz z Inariusem, podkomendnym Tyraela i doradcą Rady Angiris, stworzyła Sanktuarium jako schronienie dla aniołów i demonów zmęczonych wieczną wojną. Nefalem sprowadza "świętą matkę" celem ponownego przejęcia przez siły Płonących Piekieł władzy nad światem, który stworzyła dawno temu i jest wyniszczony przez wydarzenia z poprzednich trzech części. Przybycie córki Mefista i pani Sukkubów powoduje rozpętanie chaosu, z kolei zadaniem bohaterów będzie stawienie czoła Lilith[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Łukasz Morawski: Diablo IV. Kiedy premiera? Wszystko co wiemy: gameplay, wymagania, postacie (pol.). ceneo.pl, 2020-03-12. [dostęp 2020-03-30].
  2. Diablo 4 z długim gameplayem z barbarzyńcą i czarodziejką (pol.). tvgry.pl, 2019-11-05. [dostęp 2020-03-30].
  3. Jan Domański: Diablo 4 z długim gameplayem z barbarzyńcą i czarodziejką (pol.). Wirtualna Polska, 2019-11-07. [dostęp 2020-03-30].
  4. Michał Małysa: Diablo 4: fabuła postawi nas naprzeciw Lilith (pol.). zagrano.pl, 2019-11-05. [dostęp 2020-03-30].