Diego (Epoka lodowcowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Diego
Pierwsze wystąpienie Epoka lodowcowa
Ostatnie wystąpienie {{{ostatnie wystąpienie}}}
Grany przez Piotr Fronczewski (głos.pol)
Liczba odcinków 5
Dane biograficzne
Pochodzenie Epoka lodowa
Przynależność smilodon
Koty szablozębne żyły w trzeciorzędzie i czwartorzędzie. Powyżej jeden z nich, Smilodon

Diego - tygrys szablozębny, fikcyjna postać z filmów Epoka lodowcowa, Epoka lodowcowa 2: Odwilż , Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów i Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie. W oryginalnej wersji filmu głosu użyczył mu Denis Leary, a w polskiej Piotr Fronczewski.

Epoka lodowcowa[edytuj | edytuj kod]

Tygrys, początkowo chcący zemścić się na dziecku myśliwego, który zabił jego braci. Działa w tajemnicy, obiecując, że doprowadzi Sida i Mańka do obozowiska ludzi po drugiej stronie przełęczy. Później staje po ich stronie.

Epoka lodowcowa 2: Odwilż[edytuj | edytuj kod]

Maniek, Diego i Sid uciekają od lodowca, który na skutek ocieplenia klimatu zaczyna topnieć. Po drodze napotykają mamucicę Elę (która uważa siebie nie za mamuta, ale za... oposa) i dwójkę oposów-bliźniaków Zdzicha i Edka (które uważają siebie za braci Eli i wiecznie denerwują pozostałych bohaterów). W tym sequelu ujawnia się lęk Diega przed wodą.

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części Diego przeżywa kryzys wieku średniego i odłącza się do stada; później Diego wyrusza na pomoc Sidowi, którego porwał T-rex.