Dinamo Moskwa w sezonie 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dinamo Moskwa
sezon 2015/16
2014/15   2016/17
Trener Rosja Andriej Kobielew
(do 10 maja 2016)
Rosja Siergiej Czikiszew
Priemjer-Liga Decrease2.svg 15. miejsce
Puchar Rosji 1/4 F
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Trzeci komplet

W sezonie 2015/16 piłkarze Dinamo Moskwa występowali w Priemjer-Lidze (najwyższy poziom ligowy w Rosji) i w krajowym pucharze.

Skład[edytuj | edytuj kod]

Nr Poz. Piłkarz
1 BR Rosja Anton Szunin
2 OB Rosja Grigorij Morozow
3 OB Holandia Alexander Büttner*
3 OB Szwecja Sebastian Holmén[a]
4 OB Kongo Christopher Samba
5 OB Rosja Witalij Djakow
7 PO Białoruś Stanisłau Drahun[b]
8 NA Rosja Pawieł Pogriebniak
9 NA Rosja Aleksandr Kokorin*
11 PO Rosja Aleksiej Ionow
13 PO Rosja Maksim Kuźmin
15 OB Słowacja Tomáš Hubočan
17 PO Rosja Dmitrij Żywogladow
18 PO Rosja Jurij Żyrkow*
Nr Poz. Piłkarz
21 NA Czarnogóra Fatos Beqiraj[c]
22 NA Rosja Pawieł Sołomatin
23 PO Rosja Anton Sosnin
25 OB Rosja Aleksiej Kozłow
27 PO Rosja Igor Dienisow
30 BR Rosja Władimir Gabułow
38 OB Rosja Andriej Jeszczenko
47 PO Rosja Roman Zobnin
72 OB Rosja Aleksandr Kaliaszyn
77 PO Rosja Anatolij Katricz
80 PO Rosja Władisław Lewin
88 PO Rosja Aleksandr Taszajew
90 NA Rosja Nikołaj Obolskij
98 NA Rosja Anton Tieriechow

Gwiazdką oznaczono piłkarzy, którzy odeszli w trakcie sezonu[d].

Mecze[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1 CSKA Moskwa 30 20 5 5 51 25 +26 65 Liga Mistrzów UEFA Faza grupowa
2 FK Rostow 30 19 6 5 38 20 +18 63 Liga Mistrzów UEFA 3QR
3 Zenit Petersburg 30 17 8 5 61 32 +29 59 Liga Europy UEFA Faza grupowa
4 FK Krasnodar 30 16 8 6 54 25 +29 56 Liga Europy UEFA III runda kwalifikacyjna
5 Spartak Moskwa 30 15 5 10 48 39 +9 50
6 Lokomotiw Moskwa 30 14 8 8 43 33 +10 50
7 Terek Grozny 30 11 11 8 35 30 +5 44
8 Urałmasz Jekaterynburg 30 10 9 11 39 46 −7 39
9 Krylia Sowietow Samara 30 9 8 13 19 31 −12 35
10 Rubin Kazań 30 9 6 15 33 39 −6 33
11 Amkar Perm 30 7 10 13 22 33 −11 31
12 FK Ufa 30 6 9 15 25 44 −19 27
13 Anży Machaczkała 30 6 8 16 28 50 −22 26 Kwalifikacja do baraży o pozostanie
14 Kubań Krasnodar 30 5 11 14 34 44 −10 26
15 Dinamo Moskwa 30 5 10 15 25 47 −22 25 Spadek do Pierwszej Dywizji
16 Mordowia Sarańsk 30 4 12 14 30 50 −20 24

Zasady ustalania kolejności: 1. Punkty; 2. Liczba zwycięstw; 3. Mecze bezpośrednie

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Dołączył 18 lutego 2016
  2. Dołączył 8 stycznia 2016
  3. Dołączył 18 lutego 2016
  4. W pierwszych czterech meczach grał jeszcze Mathieu Valbuena (nr 14), którego nie uwzględniono na liście.