Dinamo Moskwa w sezonie 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dinamo Moskwa
sezon 2017/18
2016/17   2018/19
Trener Ukraina Jurij Kalitwincew
(do 7 października)
Rosja Dmitrij Chochłow
Prezes Rosja Jewgienij Murawiow
(do 14 marca)
Priemjer-Liga 8. miejsce
Puchar Rosji 1/16 F
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

W sezonie 2017/18 Dinamo Moskwa występowało w Priemjer-Lidze oraz w Pucharze Rosji.

Skład[edytuj | edytuj kod]

Nr Poz. Piłkarz
1 BR Rosja Anton Szunin
2 OB Rosja Grigorij Morozow
3 OB Szwecja Sebastian Holmén
4 OB Rosja Władimir Rykow
5 PO Ghana Abdul Aziz Tetteh[a]
6 PO Senegal Khaly Thiam
7 NA Rosja Jewgienij Markow[a]
8 NA Rosja Kiriłł Panczenko
9 NA Rosja Pawieł Pogriebniak[b]
10 PO Rosja Aleksandr Zotow
11 PO Rosja Iwan Tiemnikow
13 OB Rosja Siergiej Tieriechow[b]
13 NA Litwa Fedor Černych[a]
14 NA Brazylia Wánderson Carneiro[b]
15 OB Rosja Ibragim Całłagow
Nr Poz. Piłkarz
17 PO Rosja Anton Tieriechow
20 PO Rosja Wiaczesław Gruliow
21 NA Czarnogóra Fatos Beqiraj[b]
23 PO Rosja Anton Sosnin
25 OB Rosja Aleksiej Kozłow
27 PO Mali Samba Sow
31 BR Rosja Igor Łeszczuk
34 OB Rosja Konstantin Rausch[a]
41 PO Rosja Aleksandr Sapieta[b]
44 OB Bośnia i Hercegowina Toni Šunjić
48 NA Rosja Jewgienij Łucenko
77 PO Rosja Anatolij Katricz
88 PO Rosja Aleksandr Taszajew
90 NA Rosja Nikołaj Obolskij
96 PO Rosja Maksim Kuźmin

Mecze[edytuj | edytuj kod]

23 18 marca 2018 Zenit Petersburg
przełożony
Dinamo Moskwa Stadion Kriestowski, Petersburg  

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
1 Lokomotiw Moskwa 30 18 6 6 41 21 +20 60 Liga Mistrzów UEFA Faza grupowa
2 CSKA Moskwa 30 17 7 6 49 23 +26 58
3 Spartak Moskwa 30 16 8 6 51 32 +19 56 Liga Mistrzów UEFA 3QR
4 FK Krasnodar 30 16 6 8 46 30 +16 54 Liga Europy UEFA Faza grupowa
5 Zenit Petersburg 30 14 11 5 46 21 +25 53 Liga Europy UEFA 3QR
6 FK Ufa 30 11 10 9 34 30 +4 43 Liga Europy UEFA 2QR
7 Arsienał Tuła 30 12 6 12 35 41 −6 42
8 Dinamo Moskwa 30 10 10 10 29 30 −1 40
9 Achmat Grozny 30 10 9 11 30 34 −4 39
10 Rubin Kazań 30 9 11 10 32 25 +7 38
11 FK Rostow 30 9 10 11 27 28 −1 37
12 Urałmasz Jekaterynburg 30 8 13 9 31 32 −1 37
13 Amkar Perm 30 9 8 13 20 30 −10 35 Kwalifikacja do baraży
14 Anży Machaczkała 30 6 6 18 31 55 −24 24
15 FK Tosno 30 6 6 18 23 54 −31 24 Drużyna rozwiązana
16 SKA-Chabarowsk 30 2 7 21 16 55 −39 13 Spadek do Pierwszej dywizji

Zasady ustalania kolejności: 1. Punkty, 2. Mecze bezpośrednie, 3. Wygrane mecze.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Dołączył w przerwie zimowej.
  2. a b c d e Odszedł w trakcie sezonu.
  3. Mecz rozegrano na prośbę selekcjonera Sbornej; Reprezentacja Rosji nie miała zaplanowanego żadnego meczu w tym terminie, podczas gdy inne europejskie zespoły grały w eliminacjach MŚ. W składzie Sbornej wystąpił zawodnik Dinama Kiriłł Panczenko.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]