Divizia A1 siatkarzy (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Divizia A1 siatkarzy 2009/2010 - 61. sezon walki o mistrzostwo Rumunii. Rozpoczął się 10 października 2009 roku i trwać będzie do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 12 zespołów rozegra mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze CEV Rumunię reprezentować będą Tomis Konstanca i Dinamo Bukareszt, a w Pucharze Challenge - CS Stiinta Explorari Baia Mare i Remat Zalau.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
CVM Tomis Konstanca Gold medal with cup.svg Simple gold cup.svg Konstanca Puchar CEV
Dinamo Bukareszt Silver medal with cup.svg Bukareszt Puchar CEV
VCM LPS Piatra Neamţ Bronze medal with cup.svg Piatra Neamţ
Remat Zalău 4 Zalău Puchar Challenge
Stiinta Explorari Baia Mare 5 Baia Mare Puchar Challenge
"U" Kluż 6 Kluż-Napoka
Unirea Dej 7 Dej
Dacia Buzău 8 Buzău
Steaua Bukareszt 9 Bukareszt
Torpi Târgu Mureş 10 Târgu Mureș
SCMU Krajowa Krajowa beniaminek
CVM Braszów Braszów beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Tomis Konstanca Dinamo Bukareszt Piatra Neamţ Remat Zalău Baia Mare "U" Kluż Unirea Dej Dacia Buzău Steaua Bukareszt Târgu Mureș SCMU Krajowa CVM Braszów
CVM Tomis Konstanca 3:0 3:1 3:1 3:0 3:1 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Dinamo Bukareszt 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1 2:3 3:0
VCM LPS Piatra Neamţ 0:3 3:1 0:3 3:2 3:2 2:3 3:1 3:0 1:3 3:0 3:0
Remat Zalău 3:0 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Stiinta Explorari Baia Mare 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
"U" Kluż 0:3 0:3 3:1 2:3 1:3 0:3 3:0 3:2 2:3 3:0 3:0
Unirea Dej 0:3 3:0 2:3 0:3 3:2 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
Dacia Buzău 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1
Steaua Bukareszt 2:3 1:3 2:3 3:0 1:3 0:3 0:3 3:0 0:3 3:1 3:0
Torpi Târgu Mureş 1:3 1:3 1:3 3:2 3:1 3:0 0:3 3:0 3:1 3:0 3:0
SCMU Krajowa 1:3 3:2 3:0 0:3 1:3 2:3 0:3 3:0 2:3 3:1 3:0
CVM Braszów 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 0:3 0:3
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 CVM Tomis Konstanca 40 22 18 4 12 5 1 0 1 3 74 55 19 2,89 1790 1490 1,20
2 Remat Zalău 38 22 16 6 14 1 1 2 2 2 75 54 21 2,57 1754 1503 1,16
3 Unirea Dej 38 22 16 6 12 2 2 2 1 3 77 53 24 2,08 1797 1567 1,14
4 Dinamo Bukareszt 38 22 16 6 10 5 1 2 1 3 78 53 25 2,12 1836 1601 1,14
5 Stiinta Explorari Baia Mare 37 22 15 7 9 8 0 2 2 3 78 51 27 1,88 1810 1625 1,11
6 Torpi Târgu Mureş 34 22 12 10 7 3 2 0 5 5 78 41 37 1,10 1692 1698 0,99
7 VCM LPS Piatra Neamţ 34 22 12 10 4 4 4 1 4 5 84 42 42 1,00 1853 1830 1,01
8 "U" Kluż 32 22 10 12 5 2 3 3 3 6 83 39 44 0,88 1823 1823 1,00
9 SCMU Krajowa 30 22 8 14 5 1 2 2 3 9 78 31 47 0,65 1572 1643 0,95
10 Steaua Bukareszt 29 22 7 15 4 1 2 3 4 8 81 31 50 0,62 1640 1678 0,97
11 Dacia Buzău 24 22 2 20 1 1 0 0 3 17 70 9 61 0,14 1317 1690 0,77
12 CVM Braszów1 18 22 0 22 0 0 0 1 2 19 70 4 66 0,06 1010 1746 0,57
Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt

1 Mecze pomiędzy CVM Braszów a klubami Remat Zalău i Unirea Dej oddane zostały walkowerem, przez co klubowi CVM Braszów odjęto 4 punkty.

Mecze o miejsca 1-4[edytuj | edytuj kod]

Turniej I[edytuj | edytuj kod]


26.03.2010 Dinamo Bukareszt 3:1 (14:25, 25:13, 25:15, 25:21) Unirea Dej
26.03.2010 Remat Zalău 3:0 (25:16, 27:25, 25:22) CVM Tomis Konstanca

27.03.2010 Dinamo Bukareszt 2:3 (25:21, 22:25, 25:14, 21:25, 7:15) Remat Zalău
27.03.2010 Unirea Dej 1:3 (29:27, 21:25, 22:25, 18:25) CVM Tomis Konstanca

28.03.2010 CVM Tomis Konstanca 1:3 (22:25, 20:25, 25:18, 21:25) Dinamo Bukareszt
28.03.2010 Remat Zalău 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) Unirea Dej

Turniej II[edytuj | edytuj kod]


09.04.2010 Remat Zalău 3:1 (25:21, 25:22, 19:25, 25:16) Unirea Dej
09.04.2010 Dinamo Bukareszt 3:2 (28:26, 17:25, 27:25, 24:26, 15:13) CVM Tomis Konstanca

10.04.2010 Unirea Dej 0:3 (16:25, 20:25, 15:25) CVM Tomis Konstanca
10.04.2010 Remat Zalău 3:1 (25:19, 22:25, 25:18, 25:23) Dinamo Bukareszt

11.04.2010 Dinamo Bukareszt 3:1 (25:18, 15:25, 25:23, 27:25) Unirea Dej
11.04.2010 CVM Tomis Konstanca 1:3 (27:29, 23:25, 25:20, 19:25) Remat Zalău

Turniej III[edytuj | edytuj kod]


16.04.2010 Dinamo Bukareszt 1:3 (27:25, 20:25, 25:27, 14:25) CVM Tomis Konstanca
16.04.2010 Remat Zalău 3:0 (25:15, 25:19, 25:20) Unirea Dej

17.04.2010 Unirea Dej 1:3 (25:21, 21:25, 16:25, 23:25) CVM Tomis Konstanca
17.04.2010 Remat Zalău 3:2 (19:25, 25:15, 20:25, 25:22, 15:12) Dinamo Bukareszt

18.04.2010 Dinamo Bukareszt 3:2 (25:20, 25:21, 16:25, 21:25, 15:13) Unirea Dej
18.04.2010 CVM Tomis Konstanca 0:3 (25:27, 22:25, 19:25) Remat Zalău

Turniej IV[edytuj | edytuj kod]


23.04.2010 Remat Zalău 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) Unirea Dej
23.04.2010 Dinamo Bukareszt 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) CVM Tomis Konstanca

24.04.2010 Unirea Dej 1:3 (20:25, 25:21, 13:25, 19:25) CVM Tomis Konstanca
24.04.2010 Remat Zalău 3:0 (30:28, 25:19, 25:21) Dinamo Bukareszt

25.04.2010 Dinamo Bukareszt 0:3 (25:27, 25:27, 18:25) Unirea Dej
25.04.2010 CVM Tomis Konstanca 3:2 (16:25, 22:25, 25:21, 25:13, 15:9) Remat Zalău

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Remat Zalău 31 18 13 5 8 3 2 2 2 1 67 45 22 2,04 1543 1444 1,06
2 CVM Tomis Konstanca 28 18 10 8 4 5 1 1 3 4 66 35 31 1,12 1556 1473 1,05
3 Dinamo Bukareszt 27 18 9 9 1 5 3 2 2 5 71 33 38 0,86 1571 1622 0,96
4 Unirea Dej 21 18 3 15 3 1 0 1 7 6 64 21 43 0,48 1360 1491 0,91
Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

Turniej I[edytuj | edytuj kod]


26.03.2010 Torpi Târgu Mureş 0:3 (18:25, 18:25, 19:25) VCM LPS Piatra Neamţ
26.03.2010 Stiinta Explorari Baia Mare 3:2 (25:23, 25:27, 25:15, 23:25, 15:10) "U" Kluż

27.03.2010 Stiinta Explorari Baia Mare 3:1 (27:25, 23:25, 25:23, 25:21) Torpi Târgu Mureş
27.03.2010 "U" Kluż 0:3 (24:26, 21:25, 21:25) VCM LPS Piatra Neamţ

28.03.2010 VCM LPS Piatra Neamţ 0:3 (16:25, 11:25, 19:25) Stiinta Explorari Baia Mare
28.03.2010 Torpi Târgu Mureş 1:3 (20:25, 19:25, 25:23, 21:25) "U" Kluż

Turniej II[edytuj | edytuj kod]


09.04.2010 VCM LPS Piatra Neamţ 3:0 (25:18, 25:18, 25:20) Torpi Târgu Mureş
09.04.2010 Stiinta Explorari Baia Mare 1:3 (23:25, 23:25, 25:18, 22:25) "U" Kluż

10.04.2010 "U" Kluż 2:3 (21:25, 26:24, 16:25, 31:29, 12:15) Torpi Târgu Mureş
10.04.2010 Stiinta Explorari Baia Mare 3:1 (25:18, 25:18, 25:27, 25:23) VCM LPS Piatra Neamţ

11.04.2010 VCM LPS Piatra Neamţ 3:2 (20:25, 25:19, 25:16, 18:25, 15:12) "U" Kluż
11.04.2010 Torpi Târgu Mureş 1:3 (25:18, 16:25, 15:25, 21:25) Stiinta Explorari Baia Mare

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Stiinta Explorari Baia Mare 21 12 9 3 2 6 1 1 2 0 48 31 17 1,82 1115 987 1,12
2 VCM LPS Piatra Neamţ 19 12 7 5 3 0 3 0 4 1 47 25 22 1,13 1029 1019 1,00
3 Torpi Târgu Mureş 17 12 5 7 1 2 2 0 4 3 46 19 27 0,70 996 1058 0,94
4 "U" Kluż 15 12 3 9 0 3 0 5 2 2 51 21 30 0,70 1084 1163 0,93
Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt

Mecze o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

Turniej I[edytuj | edytuj kod]


26.03.2010 Steaua Bukareszt 3:0 (25:22, 25:14, 25:14) Dacia Buzău
27.03.2010 SCMU Krajowa 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:23) Dacia Buzău
28.03.2010 SCMU Krajowa 2:3 (25:23, 27:25, 18:25, 22:25, 11:15) Steaua Bukareszt

Turniej II[edytuj | edytuj kod]


09.04.2010 SCMU Krajowa 3:0 (25:16, 25:19, 25:20) Steaua Bukareszt
10.04.2010 Steaua Bukareszt 3:0 (25:10, 25:14, 25:19) Dacia Buzău
11.04.2010 SCMU Krajowa 3:0 (25:22, 25:19, 25:15) Dacia Buzău

Turniej III[edytuj | edytuj kod]


16.04.2010 SCMU Krajowa 3:0 (25:17, 25:20, 25:22) Dacia Buzău
17.04.2010 Steaua Bukareszt 1:3 (19:25, 25:23, 17:25, 22:25) SCMU Krajowa
18.04.2010 Dacia Buzău 1:3 (25:23, 11:25, 17:25, 20:25) Steaua Bukareszt

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Steaua Bukareszt 22 12 10 2 5 2 3 0 1 3 45 31 14 2,21 974 844 1,15
2 SCMU Krajowa 21 12 9 3 7 2 0 2 1 0 43 32 11 2,90 1016 887 1,14
3 Dacia Buzău 14 12 2 10 1 1 0 0 2 8 39 8 31 0,25 784 902 0,86
4 CVM Braszów1 6 6 0 6 0 0 0 1 1 4 21 3 18 0,16 313 517 0,60
Punktacja: zwycięstwo - 2 punkty, porażka - 1 punkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg Remat Zalău Puchar CEV
2. CVM Tomis Konstanca Puchar CEV
3. Dinamo Bukareszt Puchar Challenge
4. Unirea Dej Puchar Challenge
5. Stiinta Explorari Baia Mare
6. VCM LPS Piatra Neamţ
7. Torpi Târgu Mureş
8. "U" Kluż
9. Steaua Bukareszt
10. SCMU Krajowa
11. Dacia Buzău
12. CVM Braszów spadek do Divizia A2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]