Do dzwonka Cafe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Do dzwonka Cafe
Gatunek Sitcom
Młodzieżowy
Kraj produkcji  Polska
Oryginalny język polski
Główne role Agnieszka Doczyńska
Magdalena Osińska
Wojciech Rotowski
Piotr Janusz
Jakub Nowak
Justyna Bojczuk
Karol Osentowski
Liczba odcinków 15
Liczba serii 1
Produkcja
Produkcja Walt Disney Television we współpracy z DIVIZION STUDIO FILMOWE
Reżyseria Tomasz Szafrański
Scenariusz Grant Cathro i Tomasz Szafrański
Zdjęcia Artur Żurawski
Czas trwania odcinka ok. 10 minut
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji  Polska
Data premiery 27 października 2012
Stacja telewizyjna Polska Disney Channel
Lata emisji 2012-2013
Status zakończony
Format obrazu 4:3 (SDTV)
Format dźwięku stereo
Chronologia
Poprzednik Do dzwonka

Do dzwonka Cafepolski sitcom młodzieżowy, stworzony przez Disney Channel będący spin-offem popularnego serialu Do dzwonka. „Do dzwonka Cafe” składa się z 15 dziesięciominutowych odcinków. Całość akcji rozgrywa się w kawiarni, prowadzonej przez grupkę przyjaciół. Potwierdzony został 14 maja 2012 roku przez Disney Channel oraz różne media[1].

Fabuła[1][edytuj | edytuj kod]

Akcja Do dzwonka Cafe rozgrywa się w kawiarni prowadzonej przez grupkę szkolnych przyjaciół. Domi, Mati, Beatka, Konrad, Natka, Martyna i Tadzio zrobią wszystko, aby ich biznes okazał się sukcesem – nakręcą własną reklamę, poproszą o pomoc jednego z popularnych kucharzy, zmontują robota – kelnera, wyśpiewają menu, dadzą pokaz disco oraz zaproszą tłum siedmiolatków. W Do dzwonka Cafe nie brakuje muzyki, tańca, dobrego humoru, a przede wszystkim prawdziwej przyjaźni. Każdy odcinek poświęcony jest nowej sytuacji, w której muszą odnaleźć się głównie bohaterowie.

Obsada[1][edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Serie Odcinki
Główna obsada
Agnieszka Doczyńska Dominika „Domi”
1
Magdalena Osińska Natalia „Natka”
1
Wojciech Rotowski Mateusz „Mati”
1
Piotr Janusz Konrad „Kondziu”
1
Jakub Nowak Tadeusz „Tadzio”
1
Julia Chatys Martyna „Martynka”
1
Justyna Bojczuk Beata „Beatka”
1
Karol Osentowski Zbigniew „Zbych”
1
Weronika Piła Kasia „Kaśka”
1

Występy gościnne[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Premiera serii Polska Finał serii Polska
1 15 27 października 2012 2 lutego 2013

Seria 1: 2012–2013[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Premiera w Polsce
1 Mama Matiego
27 października 2012
Mama Matiego wprowadza nowe rządy w „Do dzwonka Cafe”. Konrad, Natka, Martyna i Beatka chcą przekonać Matiego, by zwolnił swoją matkę. Natka, Konrad i Mati chcą się pozbyć mamy Matiego, a Beatka i Martyna chcą wyciągnąć sugestie klienta, podejrzewając, że sugestia jest zła na temat Beatki. Pod koniec odcinka, mama Matiego opuszcza kafejkę i dostaje inną pracę.
2 Światła, kamera, akcja
3 listopada 2012
Pracownicy „Do dzwonka Cafe” głosują na najlepszy pomysł, by kafejka stała się sławna. Pomysł Natki okazuje się sukcesem, ale gdy nie ma kamer i świateł do nakręcenia reklamy, Tadzio pomaga jej. Okazuje się, że Tadzio traktuje reklamę za poważnie. Dzięki pewnej dziewczynce, Tadziowi udaje się zrobić reklamę. Pod koniec odcinka, sukcesem okazuje się być piosenka Konrada i Matiego.
3 Konkurs
10 listopada 2012
Gdy do kafejki mieli przyjechać testerzy, by skontrolować kafejkę, Zbychu uwalnia robota Tadzia, który wywołuje chaos. Podczas gdy Tadzio próbuje uspokoić robota, Zbychu robi różne rzeczy, by zamknąć „Do dzwonka Cafe”. Okazuje się, że testerzy to tylko goście, a prawdziwi testerzy pojawiają się dopiero pod koniec odcinka.
4 Idealna para
17 listopada 2012
Tadzio robi sprzęt, za pomocą którego chce zobaczyć, ile ma wspólnego z Natką. Wynalazek Tadzia wykrywa 99% między Beatką a Konradem. Tymczasem Beatka chodzi po parku w stroju shake'a, ale Konrad nie uznaje jej pomysłu i wybucha między nimi otwarta wojna. Tadzio stara się pogodzić ich, by udowodnić Matiemu, że jego sprzęt się nie mylił. Tymczasem, Domi losuje, kto będzie chodził na zmianę z Beatką w kostiumie shake'a. Wypada na nią, ale kiedy Mati widzi, jak Domi każe podpisywać ludziom petycję „Zamknąć Do dzwonka Cafe!”. Okazuje się to Zbychu, którego namówiła Domi, która miała randkę. Beatka i Konrad się godzą i śpiewają piosenkę „Niby Niemożliwe”. Pod koniec odcinka, sprzęt Tadzia wykrywa 99% między Domi a Matim, ale ci się kłócą i Mati goni Domi, a Tadzio wyrzuca swój sprzęt.
5 Śmiech to zdrowie
24 listopada 2012
Konrad nie ma funduszy, aby naprawić dziurę w dachu. Urządza więc noc kawałów. Niespodziewanie Konrad przechodzi pod drabiną i okazuje się, że to naprawdę przynosi pecha ponieważ chłopak dowiaduje się, że kierowca który wiózł artystów pojechał za daleko. Postanawiają więc, że to oni rozbawią publiczność. W tym czasie Martyna przynosi krasnala ogrodowego do kafejki myśląc, że nakręci tym biznes. Okazuje się, że Kaśka boi się Krasnali.
6 Show-biznes
1 grudnia 2012
Martyna zostaje managerem kafejki. Kolejny wynalazek Tadzia maszyna która na zamówienie daje to co każdy chce. Oba te pomysły okazują się sukcesem. Zbychu zmienił oprogramowanie w wynalazku i teraz nie działa jak powinna a co gorsze wszelkie wiadomości elektryczne nie są wyświetlane w całości. Martyna daje wskazówki Matiemu jak przebić się w show-biznesie. Do kafejki przychodzi Paweł Golec i okazuje się, że Mati musi szybko zmienić repertuar. Postanawia więc zaśpiewać z Kasią piosenkę, która zachwyciła artystę.
7 Śnieg
8 grudnia 2012
Są święta. Zbychu robi dowcipy pracownikom kafejki. Nagle kafejkę zasypuje śnieg i nikt nie może wyjść. Mati, Konrad, Domi, Tadzio, Beatka, Natka, Kasia i Martyna chcą się na nim zemścić i straszą chłopca. W końcu Zbychu zaczyna się bać i pomaga wyjść z kafejki.
8 Szef kuchni
15 grudnia 2012
Kafejkę odwiedza Joseph Seleesto sławny kucharz i postanawia dać lekcje gotowania ekipie z kafejki. Przyjaciele bardzo się starają aby wszystko było dobrze, lecz niestety nic im nie wychodzi. Gdy przez przypadek Tadzio daję muffinkę Natki z pokrzywą, okazuje się ona najlepszą babeczką, jaką jadł kucharz.
9 Musi być muzyka
22 grudnia 2012
10 Rzut za trzy
29 grudnia 2012
11 Klątwa
5 stycznia 2013
12 I Love You
12 stycznia 2013
13 Piękno tkwi w środku
19 stycznia 2013
14 Tadzio z przyszłości
26 stycznia 2013
15 Dziewczyna z małym lusterkiem
2 lutego 2013

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]