Dominik Baldauf

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dominik Baldauf
Dominik Baldauf
Data i miejsce urodzenia 23 kwietnia 1992
Bregencja, Austria
Klub SV Sulzberg-Vorarlberg
Wzrost 172 cm
Debiut w PŚ 4.03 2012, Lahti
(sprint – DNS)
Pierwsze punkty w PŚ 24.01 2015, Rybińsk
(sprint – 26. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Austria

Dominik Baldauf (ur. 23 kwietnia 1992 w Bregencji) – austriacki biegacz narciarski, zawodnik klubu SV Sulzberg-Vorarlberg.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 1 marca 2008 roku, podczas zawodów juniorskich we francuskim Bois-d’Amont, gdzie zajął 10. miejsce na dystansie 7,5 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutował 4 marca 2012 roku w Lahti, w spricie stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył podczas Pucharu Świata w rosyjskim Rybińsku, gdzie w spricie stylem dowolnym zajął 26. miejsce.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
35. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
42. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +2:47,3 min Szwajcaria Dario Cologna
13. 18 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4x10 km[1] 1:33:04,9 h +6:08,0 min Norwegia Norwegia
16. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
19. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym Norwegia Petter Northug
45. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 min +3:15,7 min Szwecja Johan Olsson
18. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
18. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[3] 17:40,69 min Rosja Rosja
44. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
6. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 18:49,86 min +23,84 s  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
27. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Włochy Federico Pellegrino
51. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km bieg łączony 1:11:37,1 h +6:24,5 min Rosja Siergiej Ustiugow
45. 29 stycznia 2014 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
40. 30 stycznia 2014 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:26,6 min +3:22,2 min Finlandia Iivo Niskanen
26. 1 lutego 2014 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 01:24:27,9 h +3:26,9 min Francja Adrien Backscheider

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
51. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Norwegia Tomas Northug
58. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 23:58,0 min +2:35,5 min Norwegia Pål Golberg
39. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05,2 min +1:59,4 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
12. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
6. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää Sztafeta 4 x 5 km[5] 49:10,5 min +1:00,4 min Norwegia Norwegia
23. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
DNF. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min Rosja Siergiej Ustiugow
41. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km bieg łączony 50:28,8 min +3:56,1 min Rosja Siergiej Ustiugow
14. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum Sztafeta 4 x 5 km[6] 47:18,2 min +4:14,9 min Rosja Rosja

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
39. 17 lutego 2009 Polska Szczyrk 7,5 km stylem klasycznym 22:07,6 min +2:53,0 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
42. 18 lutego 2009 Polska Szczyrk 10 km stylem dowolnym 26:50,2 min +3:21,8 min Finlandia Perttu Hyvärinen
18. 19 lutego 2009 Polska Szczyrk Sprint stylem dowolnym Rosja Gleb Rietiwych

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowany
2014/2015 119.
2015/2016 114.
2016/2017 123.
2017/2018 84.
2018/2019 77.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Baldauf nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) Nordic Opening Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) Finał Pucharu Świata punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - dns - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - - 33 - 38 91 - - - - - - - 38 - 26 dnf 55 - 19 dns 53 - 17
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - 28 39 dsq 26 64 66 46 - - - - - 47 47 - - 41 - - 25 - 38 30 42 37 63 dnf - - - 15
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - 43 - 23 49 - - - - - - 53 - 24 - - - 37 - - - - - - - 15
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
45 79 - - - - 34 26 55 63 18 54 49 51 - - - 17 - - 23 33 - - - - 29 37 37 33 42
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - 23 37 - - 44 32 43 27 25 8 - - - - - 49 - - - - - - - - - - - - - - 48
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – nie ukończył biegu DSQ – zdyskwalifikowany

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Dominik Baldauf, Max Hauke, Bernhard Tritscher, Luis Stadlober
  2. Skład drużyny: Bernhard Tritscher, Dominik Baldauf
  3. Skład zespołu: Dominik Baldauf, Luis Stadlober
  4. Skład drużyny: Max Hauke, Dominik Baldauf
  5. Skład drużyny: Dominik Baldauf, Luis Stadlober, Max Hauke, Niklas Liederer
  6. Skład drużyny: Dominik Baldauf, Tobias Habenicht, Max Hauke, Kevin Plessnitzer