Domo+

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Domo+
Data startu 20 września 2008 jako Domo.tv
11 listopada 2011 jako Domo+
Format obrazu 16:9 SD,
16:9 HD (jako Domo+ HD)
Właściciel Canal+ Polska S.A.
Kraj nadawania  Polska
Język Polski
Siedziba Warszawa
Udziały w rynku 0,08%[1](grudzień 2012)
Poprzednia nazwa Domo.tv
Strona internetowa

Domo+ – tematyczny kanał telewizyjny nadawany od 20 września 2008 roku, poświęcony tematyce wnętrz, designowi i projektowaniu ogrodów. Jest to pierwsza stacja o tej tematyce emitowana w Polsce. Program nadawany jest całodobowo. Dostępny jest na satelitarnej platformie cyfrowej Canal+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej. Dawniej znajdował się w ofercie platformy Cyfra+ (od pakietu Podstawowego+ wzwyż).

11 listopada 2011 Domo.tv otrzymał nową nazwę Domo+. Tego samego dnia uruchomiona została wersja w jakości HDTV kanału[2][3].

Domo+ to propozycja dla osób, które budują lub wykańczają dom, remontują i urządzają mieszkanie, czy majsterkują. W ofercie stacji znajdują się m.in. programy dla działkowców oraz widzów zainteresowanych ogrodnictwem i aranżacją zieleni w swoim otoczeniu. Obok szerokiej oferty serii poradnikowych kanał proponuje widzom filmy dokumentalne, programy rozrywkowe i reality oraz filmy i serie fabularne, których tematem przewodnim jest architektura, design i ogrodnictwo. W soboty emitowany był też serial animowany pt. Sąsiedzi.

1 września 2014 roku logo zostało zmienione. Kanał stanowi konkurencję dla HGTV.

Dotychczasowe logo Domo+
Dotychczasowe logo Domo+ HD

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]