Dorota Zienkiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dorota Zienkiewicz
Kraj działania  Polska
Data i miejsce urodzenia 11 maja 1966
Tychy
doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: kryminalistyka
Alma Mater Uniwersytet Śląski
Doktorat 18 stycznia 2000 – prawo
Uniwersytet Śląski
Habilitacja 2014 – prawo
Uniwersytet Śląski
adiunkt Uniwersytetu Śląskiego

Dorota Teresa Zienkiewicz (ur. 11 maja 1966 w Tychach) – polska prawnik, sędzia, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego, specjalistka w zakresie kryminalistyki.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1992 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego[1], gdzie w 2000 na podstawie napisanej pod kierunkiem Tadeusza Widły rozprawy pt. Sfragistyka kryminalistyczna. Fałszerstwa pieczęci, pieczątek, stempli otrzymała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: kryminalistyka. Tam też w 2014 na podstawie pracy Kryminalistyczne dowody w postępowaniu karnym uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa[2]. Zarówno praca doktorska, jak i habilitacyjna zostały uznane za wyróżniające. Została sędzią sądu rejonowego a następnie sądu okręgowego[1].

Została adiunktem Uniwersytetu Śląskiego zatrudnionym w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Uchwała nr 793/2015 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 18 czerwca 2015 r. w sprawie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na czterech stanowiskach sędziego Sądu Okręgowego w Katowicach, ogłoszonych w Monitorze Polskim z 2014 r., poz. 1114
  2. a b Dr hab. Dorota Zienkiewicz, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2018-06-21].