Drew Van Acker

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Drew Van Acker
Data i miejsce urodzenia 2 kwietnia 1986
Filadelfia
Zawód aktor, model
Lata aktywności od 2009

Drew Van Acker (ur. 2 kwietnia 1986 w Filadelfii) – amerykański aktor telewizyjny, najlepiej znany z roli Jason'a DiLaurentis'a w Słodkich kłamstewkach oraz Remi'ego Delatour w Pokojówkach z Beverly Hills[1].

Van Acker urodził się w Filadelfii i wychowywał ze starszym rodzeństwem. Gdy miał 10 lat przeprowadził się z rodziną do Medford, w New Jersey. Drew interesował się sportem, m.in. piłką nożną, koszykówką, zapasami i drużyną lacrossa. Chodził do klasy teatralnej w Shawnee High School, gdzie rozpoczął przygodę z aktorstwem. Następnie otrzymał stypendium sportowe Towson University w Maryland. W 2005 Van Acker podjął decyzję o przeprowadzce do Nowego Jorku. Zajął się tam modelingiem[2]. Rok później przeprowadził się do Los Angeles, aby rozpocząć karierę aktorską[3].

W 2010 roku Drew otrzymał jedną z głównych ról w Tower Prep produkcji Cartoon Network. W czerwcu 2011 roku Van Acker wcielił się w postać Jason'a DiLaurentis'a w drugim sezonie Pretty Little Liars, tym samym zastępując Parker'a Bagley'a. Wystąpił również w show Lifetime – w Pokojówkach z Beverly Hills (Devious Maids) jako Remi Delatour. W wywiadach podkreśla, że występuje w filmach i serialach, które naprawdę go interesują.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pretty Little Liars Episodes, Blogs and News (ang.). ABC Family. [dostęp 2015-06-28].
  2. Drew Van Acker pictures, bio, movies (ang.). web.poptower.com. [dostęp 2015-06-28].
  3. Drew Van Acker - Bio, Facts, Family (ang.). Famous Birthdays. [dostęp 2015-06-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]