Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Drużynowe mistrzostwa
świata juniorów

2006
Poprzednie: 2005 Następne: 2007

Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów (DMŚJ) na żużlu – cykl turniejów mających wyłonić najlepszą drużynę narodową (do lat 21) na żużlu.

W sezonie 2006 do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn narodowych. 8 drużyn przystępuje do rywalizacji od dwóch półfinałów (w Abensbergu i Kulma). Zwycięzcy półfinałów awansowali do finału (Rybnik), w którym wystąpili także gospodarze finału Polacy. Stawkę czwórki finalistów uzupełnił zespół, który zdobył więcej punktów spośród zespołów, które zajęły drugie miejsca.

Drużyny składają się z czwórki zawodników i jednego rezerwowego. Zawody odbywają się według tabeli biegowej.

DMŚJ były rozgrywane po raz drugi – w poprzednim sezonie w czeskich Pardubicach zwyciężyli Polacy przed Szwedami i Duńczykami.

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Abensberg[edytuj | edytuj kod]

5 czerwca – Abensberg (Niemcy)

  • Drużyna Łotwy wycofała się ze startu w półfinale. Zastąpiła ją druga drużyna Niemiec.
  • Do finału awansowała Dania oraz Niemcy.
Msc Drużyna / Zawodnik Biegi Punkty
1  Dania 46

(13) Morten Risager
(14) Henrik Moller
(15) Nicolai Klindt
(16) Leon Madsen
(20) Patrick Hougård

 
 
 
 
 

14
4
11
12
5

2  Niemcy 40

(5) Christian Hefenbrock
(6) Thomas Stange
(7) Tobias Kroner
(8) Kevin Wolbert
(18) Max Dilger

 
 
 
 
 

16
3
10
11
0

3  Wielka Brytania 28

(9) Daniel King
(10) Jason King
(11) Ben Wilson
(12) James Wright
(19) Ben Barker

 
 
 
 
 

8
2
5
9
4

4  Niemcy II 5

(1) Stefan Kurz
(2) Manfred Betz
(3) Christoph Demmel
(4) Frank Facher
(17) brak zawodnika

 
 
 
 

1
0
1
3
-

Kulma[edytuj | edytuj kod]

17 czerwca – Kulma (Szwecja)

  • Do finału awansowała reprezentacja Szwecji.
Msc Drużyna / Zawodnik Biegi Punkty
1  Szwecja 56

(13) Antonio Lindbäck
(14) Sebastian Aldén
(15) Fredrik Lindgren
(16) Ricky Kling
(20) Robert Pettersson

(3,3,3,-,3)
(3,-,3,3,3)
(3,3,3,3,3)
(2,-,3,3,2)
(2,3,2)

12
12
15
10
7

2  Czechy 33

(5) Matěj Kůs
(6) Filip Sitera
(7) Zdenek Simota
(8) Hynek Stichauer
(18) brak zawodnika

(1,1,1,0,-)
(2,3,1,2,1)
(3,2,2,2,3,2)
(1,w,2,2,2)

3
9
14
7
-

3  Rosja 27

(9) Daniił Iwanow
(10) Marat Gatiatow
(11) Rusłan Gatiatow
(12) Aleksiej Charczenko
(19) Aleksiej Guzajew

(2,1,1,-,1)
(1,2,-,1,-)
(0,-,2,1,-)
(2,1,2,w,2)
(2,1,3,1,1)

5
4
3
7
8

4  Finlandia 4

(1) Rene Lehtinen
(2) Teemu Lehti
(3) Joni Keskinen
(4) Jani Eerikäinen
(17) Aarni Heikkilä

(0,1,0,1,0)
(0,0,0,0,0)
(1,0,0,1,0)
(0,-,0,0,0)
(0)

2
0
2
0
0

Finał[edytuj | edytuj kod]

W finale startują gospodarze (Polska), zwycięzcy półfinałów (Dania i Szwecja) oraz drużyna z drugich miejsc z lepszym bilansem punktów (Niemcy).

Rybnik[edytuj | edytuj kod]

Rybnik – 17 września 2006 (18:00)

  • NCD: 65,95 s – Fredrik Lindgren w biegu I
  • Prezydent Jury: Christer Bergström
  • Sędzia: Mick Bates
  • Widzów: 3500
Msc Drużyna / Zawodnik Biegi Punkty
1  Polska 41

(9) Krzysztof Buczkowski
(10) Adrian Miedziński
(11) Paweł Hlib
(12) Karol Ząbik
(19) Paweł Miesiąc

(1,3,1,-,w)
(1,-,3,3,1)
(1,2,3,3,3)
(2,3,3,2,3)
(2,1)

5
8
12
13
3

2  Szwecja 27

(13) Robert Pettersson
(14) Fredrik Lindgren
(15) Sebastian Aldén
(16) Ricky Kling
(20) Thomas H. Jonasson

(-,0,-,-,-)
(3,3,3,3,2,1)
(0,3,1,0,-)
(0,0,0,-,0)
(2,1,3,2,w)

0
15
4
0
8

3  Dania 26

(5) Klaus Jakobsen
(6) Morten Risager
(7) Nicolai Klindt
(8) Henrik Moller
(18) Kenneth Hansen

(1,0,-,0,-)
(3,1,0,0,-)
(2,2,2,1,3,2)
(3,0,2,0,2)
(2,d)

1
4
12
7
2

4  Niemcy 25

(1) Christian Hefenbrock
(2) Tobias Kroner
(3) Kevin Wölbert
(4) Max Dilger
(17) Tobias Busch

(3,1,2,2,2,0)
(2,1,1,1,1,1)
(0,1,0,-,3,2)
(0,2,0,-,-)
 

10
7
6
2
ns

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]