Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów na Żużlu 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów drużynowych mistrzostw Polski juniorów w sezonie 2019. Rozegrano eliminacje w 4 grupach (awans 3 najlepsze drużyny z każdej z grup + 2 z 4. miejsc z największą ilością punktów), dwa półfinały grupowe (awans 3 najlepsze drużyny z każdej z grup + drużyna z 4. miejsca z większą ilością punktów) oraz finał, w którym zwyciężyli po raz 4 zawodnicy Francepol Falubaz Zielona Góra.

Finał[edytuj | edytuj kod]

  • Grudziądz, 25 września 2019
  • Sędzia: Remigiusz Substyk
  • Widzów: b.d.
Msc Drużyna / Zawodnik Biegi Punkty
1 Francepol Falubaz Zielona Góra 26


Norbert Krakowiak
Damian Pawliczak
Mateusz Tonder
Jakub Osyczka
 

(3,3,1,2)
(2,2,2,2)
(2,3,1,3)
ns
 

9
8
9
ns
 

2 Bocar Włókniarz Częstochowa 21


Jakub Miśkowiak
Michał Gruchalski
Bartłomiej Kowalski
Mateusz Świdnicki
 

(0,3,2,d)
(2,3,3,3)
(1,1,–,–)
(–,–,1,2)
 

5
11
2
3
 

3 truly.work Stal Gorzów Wlkp. 20


Rafał Karczmarz
Mateusz Bartkowiak
Kamil Pytlewski
Wiktor Jasiński
 

(0,2,3,3)
(2,3,3,1)
(0,2,0,1)
ns
 

8
9
3
ns
 

4 Bogdanka Motor Lublin 18


Wiktor Lampart
Maciej Kuromonow
Wiktor Trofimow jr
Jakub Szpytma
 

(0,2,2,3)
(2,1,0,w)
(3,3,2,w)
ns
 

7
3
8
ns
 

5 MrGarden GKM Grudziądz 15


Patryk Rolnicki
Marcin Turowski
Kamil Wieczorek
Damian Lotarski
 

(3,1,0,3)
(1,u,0,0)
(3,1,1,–)
(–,–,–,2)
 

7
1
5
2
 

6 PGG ROW Rybnik 13


Robert Chmiel
Przemysław Giera
Błażej Wypior
brak zawodnika
 

(3,1,2,3)
(1,1,1,1)
(0,0,0,0)
 
 

9
4
0
 
 

7 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12


Kacper Grzelak
Kamil Nowacki
Marcin Kościelski
Sebastian Szostak
 

(0,–,2,1)
(1,–,1,2)
(0,3,t,–)
(2,0,0,u)
 

3
4
3
2
 

Bieg po biegu:
  1. Rolnicki, Gruchalski, Turowski, Miśkowiak (Włókniarz – GKM 3:3)
  2. Krakowiak, Pawliczak, Nowacki, Grzelak (ZKŻ – Ostrovia 5:1)
  3. Chmiel, Kuromonow, Giera, Lampart (d) (ROW – Motor 4:2)
  4. Miśkowiak, Bartkowiak, Kowalski, Karczmarz (Włókniarz – Stal 4:2)
  5. Wieczorek, Grzelak, Rolnicki, Kościelski (GKM – Ostrovia 4:2)
  6. Krakowiak, Tonder, Chmiel, Wypior (ZKŻ – ROW 5:1)
  7. Trofimow, Karczmarz, Kuromonow, Pytlewski (Motor – Stal 4:2)
  8. Kościelski, Miśkowiak, Kowalski, Nowacki (Ostrovia – Włókniarz 3:3)
  9. Tonder, Pawliczak, Wieczorek, Rolnicki (ZKŻ – GKM 5:1)
  10. Bartkowiak, Pytlewski, Giera, Wypior (Stal – ROW 5:1)
  11. Gruchalski, Lampart, Świdnicki, Kuromonow (Włókniarz – Motor 4:2)
  12. Rolnicki, Chmiel, Giera, Turowski (u) (GKM – ROW 3:3)
  13. Trofimow, Lampart, Nowacki, Szostak (Kościelski - t) (Motor – Ostrovia 5:1)
  14. Bartkowiak, Pawliczak, Tonder, Pytlewski (Stal – ZKŻ 3:3)
  15. Gruchalski, Świdnicki, Giera, Wypior (Włókniarz – ROW 5:1)
  16. Lampart, Trofimow, Wieczorek, Turowski (Motor – GKM 5:1)
  17. Karczmarz, Grzelak, Pytlewski, Szostak (u) (Stal – Ostrovia 4:2)
  18. Gruchalski, Pawliczak, Krakowiak, Miśkowiak (d) (ZKŻ – Włókniarz 3:3)
  19. Karczmarz, Lotarski, Bartkowiak, Turowski (Stal – GKM 4:2)
  20. Chmiel, Nowacki, Grzelak, Wypior (ROW – Ostrovia 3:3)
  21. Tonder, Krakowiak, Kuromonow (w), Trofimow (w) (ZKŻ - Motor 5:0)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]