Druga liga SR Јugoslavije u fudbalu (1994/1995)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Druga liga SR Јugoslavije 1994/1995
1993/94 1995/96
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Jugosławia
Liczba zespołów 20
(10 drużyn grupa A) •
(10 drużyn grupa B)
Liczba meczów 360 + mecze barażowe
Mistrz Drugiej ligi SR Јugoslavije FK Mladost Lučani

Sezon 1994/95 Drugiej ligi SR Јugoslavije – 3. edycja rozgrywek jugosłowiańskiej Drugiej ligi (srb. Дpугa caвeзнa лига – Druga savezna liga) w piłce nożnej.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: A i B, a każda grupa grała w dwóch rundach: jesiennej oraz wiosennej i występowało w nich łącznie 20 drużyn. Po zakończeniu rundy jesiennej cztery ostatnie drużyny grupy A spadły do grupy B Drugiej ligi, natomiast cztery najlepsze drużyny grupy B awansowały do grupy A Drugiej ligi. Po zakończeniu rundy wiosennej mistrz oraz wicemistrz grupy A awansowali bezpośrednio do grupy B Prvej ligi SR Јugoslavije, a drużyny z 3. i 4. miejsca w tabeli grupy A zagrają w barażu o awans z 17. i 18. drużyną grupy B Prvej ligi. Cztery ostatnie drużyny grupy A spadły do grupy B Drugiej ligi, natomiast cztery najlepsze drużyny grupy B awansowały do grupy A Drugiej ligi. Cztery ostatnie drużyny grupy B spadły do Srpskiej ligi lub Crnogorskiej ligi, a drużyny z 15. i 16. miejsca w tabeli grupy B zagrają w barażu o pozostanie w Drugiej lidze z wicemistrzami trzech grup Srpskiej ligi oraz z wicemistrzem Crnogorskiej ligi.

Druga liga SR Јugoslavije[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Geographylogo.svg
drużyny Drugiej ligi SR Јugoslavije w sezonie 1994/1995
Red pog.svg drużyny z Belgradu: Čukarički, Hajduk i Borac BL
Red pog.svg drużyny z Niszu: Jastrebac i Železničar

W Drugiej lidze w sezonie 1994/95 występowało 20 drużyn, które grały w dwóch grupach: A i B.

Drużyna Miasto Sezon 1993/94 Uwagi
Drużyny, które spadły z Prvej ligi SR Јugoslavije 1993/94:
OFK Kikinda Kikinda 17 miejsce przegrał baraże z FK Loznica
FK Mogren Budva Budva 19 miejsce
FK Jastrebac Niš Nisz 20 miejsce
Drużyny, które występowały w Drugiej lidze SR Јugoslavije 1993/94:
FK Novi Pazar Novi Pazar 3 miejsce przegrał baraże z FK Sutjeska Nikšić
FK Čukarički Belgrad Belgrad-Čukarica 5 miejsce
FK Dinamo Pančevo Pančevo 6 miejsce
FK Badnjevac Badnjevac 7 miejsce
RFK Novi Sad Nowy Sad 8 miejsce
FK Priština Prisztina 9 miejsce
FK Jedinstvo Bijelo Polje Bijelo Polje 10 miejsce
FK Mladost Lučani Lučani 11 miejsce
FK Mačva Šabac Šabac 12 miejsce
FK Mladost Bački Jarak Bački Jarak 13 miejsce
FK Dubočica Leskovac Leskovac 14 miejsce
FK Borac Banja Luka (Belgrad) Banja Luka (BiH) 15 miejsce domowe mecze rozgrywa w Belgradzie;
wygrał baraże z FK Mornar Bar
Drużyny, które awansowały z Trećej ligi SR Јugoslavije 1993/94:
FK Budućnost Valjevo Valjevo 1 miejsce Srpska liga – Zapad
FK Hajduk Belgrad Belgrad-Zvezdara 1 miejsce Srpska liga – Sjever
FK Iskra Danilovgrad Danilovgrad 1 miejsce Crnogorska liga
FK Železničar Niš Nisz 1 miejsce Srpska liga – Istok
FK Javor Ivanjica Ivanjica 2 miejsce Srpska liga – Zapad wygrał baraże z FK Topličanin Prokuplje

Zasady przyznawania punktów[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięstwo: 2 punkty
  • Remis: 1 punkt
  • Porażka: 0 punktów

Runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

Tabela grupy A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Mladost Lučani 18 22
2 FK Mogren Budva 18 22
3 FK Mladost Bački Jarak 18 21
4 FK Čukarički Belgrad 18 20
5 FK Novi Pazar 18 19
6 FK Mačva Šabac 18 19
7 OFK Kikinda 18 17
8 FK Jastrebac Niš 18 16
9 FK Dubočica Leskovac 18 14
10 FK Dinamo Pančevo 18 11
Legenda:
spadek do grupy B Drugiej ligi
  • FK Mladost Lučani, FK Mogren Budva, FK Mladost Bački Jarak, FK Čukarički Belgrad, FK Novi Pazar i FK Mačva Šabac pozostały w grupie A Drugiej ligi.
  • FK Dinamo Pančevo, FK Dubočica Leskovac, FK Jastrebac Niš i OFK Kikinda spadły do grupy B Drugiej ligi.

Tabela grupy B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Badnjevac 18 26
2 FK Železničar Niš 18 26
3 RFK Novi Sad 18 24
4 FK Javor Ivanjica 18 22
5 FK Borac Banja Luka (Belgrad) 18 20
6 FK Hajduk Belgrad 18 18
7 FK Budućnost Valjevo 18 18
8 FK Priština 18 14
9 FK Iskra Danilovgrad 18 9
10 FK Jedinstvo Bijelo Polje 18 3
Legenda:
awans do grupy A Drugiej ligi
  • FK Badnjevac, FK Železničar Niš, RFK Novi Sad i FK Javor Ivanjica awansowały do grupy A Drugiej ligi.
  • FK Borac Banja Luka (Belgrad), FK Hajduk Belgrad, FK Budućnost Valjevo, FK Priština, FK Iskra Danilovgrad i FK Jedinstvo Bijelo Polje pozostały w grupie B Drugiej ligi.

Runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

Tabela grupy A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Mladost Lučani 18 23
2 FK Čukarički Belgrad 18 23
3 FK Novi Pazar 18 21
4 FK Mladost Bački Jarak 18 20
5 FK Mačva Šabac 18 19
6 FK Mogren Budva 18 18
7 FK Železničar Niš 18 17
8 FK Badnjevac 18 15
9 FK Javor Ivanjica 18 13
10 RFK Novi Sad 18 11

Tabela grupy B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 FK Priština 18 24
2 FK Hajduk Belgrad 18 22
3 FK Jastrebac Niš 18 22
4 OFK Kikinda 18 21
5 FK Budućnost Valjevo 18 21
6 FK Borac Banja Luka (Belgrad) 18 19
7 FK Dubočica Leskovac 18 18
8 FK Dinamo Pančevo 18 15
9 FK Iskra Danilovgrad 18 8
10 FK Jedinstvo Bijelo Polje 18 2

Końcowa kolejność[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt.
runda wiosenna bonus razem
grupa A Drugiej ligi
1 FK Mladost Lučani 36 23 11 34
2 FK Čukarički Belgrad 36 23 8 31
3 FK Mladost Bački Jarak 36 20 9 29
4 FK Novi Pazar 36 21 7 28
5 FK Mogren Budva 36 18 10 28
6 FK Mačva Šabac 36 19 7 26
7 FK Železničar Niš 36 17 7 24
8 FK Badnjevac 36 15 8 23
9 FK Javor Ivanjica 36 13 5 18
10 RFK Novi Sad 36 11 6 17
grupa B Drugiej ligi
11 FK Hajduk Belgrad 36 22 6 28
12 FK Jastrebac Niš 36 22 6 28
13 OFK Kikinda 36 21 7 28
14 FK Priština 36 24 3 27
15 FK Budućnost Valjevo 36 21 5 26
16 FK Borac Banja Luka (Belgrad) 36 19 7 26
17 FK Dinamo Pančevo 36 15 8 23
18 FK Dubočica Leskovac 36 18 4 22
19 FK Iskra Danilovgrad 36 8 1 9
20 FK Jedinstvo Bijelo Polje 36 2 1 3
Legenda:
awans do grupy B Prvej ligi SR Јugoslavije
baraże o awans do grupy B Prvej ligi SR Јugoslavije
spadek do grupy B Drugiej ligi SR Јugoslavije
awans do grupy A Drugiej ligi SR Јugoslavije
baraże o pozostanie w grupie B Drugiej ligi SR Јugoslavije
spadek do Srpskiej ligi lub Crnogorskiej ligi

Baraż o grę w Prvej lidze SR Јugoslavije[edytuj | edytuj kod]

FK Sloboda Užice-FK Novi Pazar[edytuj | edytuj kod]

  • FK Sloboda Užice wygrała mecze barażowe i pozostała w Prvej lidze.
  • FK Novi Pazar przegrał mecze barażowe i pozostał w Drugiej lidze.

FK Spartak Subotica-FK Mladost Bački Jarak[edytuj | edytuj kod]

  • FK Spartak Subotica przegrał mecze barażowe i spadł do Drugiej ligi.
  • FK Mladost Bački Jarak wygrał mecze barażowe i awansował do Prvej ligi.

Baraż o grę w Drugiej lidze SR Јugoslavije[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

  • FK Beograd i FK Radnički Pirot wygrały mecze barażowe i awansowały do 2. rundy baraży o awans do Drugiej ligi.
  • FK Mladost Podgorica przegrał mecze barażowe i pozostał w Crnogorskiej lidze.
  • FK Sartid Smederevo przegrał mecze barażowe i pozostał w Srpskiej lidze.

2. runda[edytuj | edytuj kod]

FK Budućnost Valjevo-FK Radnički Pirot[edytuj | edytuj kod]

  • FK Budućnost Valjevo wygrał mecze barażowe i pozostał w Drugiej lidze.
  • FK Radnički Pirot przegrał mecze barażowe i pozostał w Srpskiej lidze.

FK Borac Banja Luka (Belgrad)-FK Beograd[edytuj | edytuj kod]

  • FK Borac Banja Luka (Belgrad) przegrał mecze barażowe i spadł do Srpskiej ligi.
  • FK Beograd wygrał mecze barażowe i awansował do Drugiej ligi.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]