Dwars door Vlaanderen 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dwars door Vlaanderen 2019 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig74. Dwars door Vlaanderen
KategoriaUCI World Tour 2019 1.UWT
Data3 kwiecień 2019
Dystans182,8 km
PaństwoBEL Belgia
StartRoeselare
MetaWaregem
Zespoły25
Zgłoszenia173
Ukończyło wyścig153
Wyniki
Pierwsze miejsceNED Mathieu van der Poel (Corendon-Circus)
Drugie miejsceFRA Anthony Turgis (Direct Énergie)
Trzecie miejsceLUX Bob Jungels (Deceuninck-Quick-Step)
Dwars door Vlaanderen men 2019.png
◀ 2018
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

74. edycja wyścigu kolarskiego Dwars door Vlaanderen, która odbyła się 3 kwietnia 2019 roku na trasie liczącej 182,8 km. Start wyścigu wyznaczono w Roeselare, a metę w Waregem. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu wzięło udział 25 ekip: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i siedem zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą", należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)
  1. FRA AG2R La Mondiale
  2. KAZ Astana Pro Team
  3. BRN Bahrain-Merida
  4. GER Bora-hansgrohe
  5. POL CCC
  6. BEL Deceuninck-Quick Step
  7. RSA Dimension Data
  8. USA EF Education First
  9. FRA Groupama-FDJ
  10. NED Jumbo-Visma
  11. BEL Lotto Soudal
  12. AUS Mitchelton-Scott
  13. ESP Movistar Team
  14. SUI Katusha-Alpecin
  15. GBR Team Sky
  16. GER Team Sunweb
  17. USA Trek-Segafredo
  18. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (7)
  1. FRA Direct Énergie
  2. FRA Cofidis, Solutions Crédits
  3. BEL Corendon-Circus
  4. BEL Wanty-Groupe Gobert
  5. ISR Israel Cycling Academy
  6. FRA Vital Concept-B&B Hotels
  7. BEL Sport Vlaanderen-Baloise
Wikidata-logo S.svg

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgLista startowa
Deceuninck-Quick-Step
DQT
NumerKolarzMiejsce
1BEL Yves Lampaert Belgian National Road Race Championships8.
2BEL Philippe GilbertDNF
3DEN Kasper Asgreen143.
4FRA Florian Sénéchal30.
5COL Álvaro Hodeg131.
6LUX Bob Jungels Luxembourgish National Road Race Championships3.
7BEL Iljo Keisse82.
Movistar
MOV
NumerKolarzMiejsce
11ESP Alejandro Valverde Medaliści mistrzostw świata w kolarstwie szosowym - Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn31.
12ESP Jaime Castrillo108.
13ESP Imanol Erviti48.
14ESP Lluís Mas116.
15POR Nelson Oliveira59.
16BEL Jürgen Roelandts20.
17GER Jasha Sütterlin27.
CCC
CPT
NumerKolarzMiejsce
21BEL Gijs Van Hoecke34.
22POL Paweł Bernas120.
23SUI Michael SchärDNF
24POL Szymon Sajnok84.
25POL Kamil Gradek97.
26GER Jonas Koch72.
27BEL Nathan Van Hooydonck39.
Lotto-Soudal
LTS
NumerKolarzMiejsce
31BEL Tiesj Benoot5.
32GBR Adam BlytheDNF
33BEL Stan DewulfDNF
34BEL Jens Keukeleire11.
35BEL Frederik Frison118.
36BEL Lawrence Naesen86.
37NED Brian van Goethem88.
AG2R La Mondiale
ALM
NumerKolarzMiejsce
41BEL Oliver Naesen19.
42LTU Gediminas Bagdonas Lithuanian National Road Race Championships138.
43GER Nico Denz126.
44SUI Silvan Dillier73.
45FRA Julien Duval119.
46FRA Dorian Godon139.
47BEL Stijn Vandenbergh76.
EF Education First
EF1
NumerKolarzMiejsce
51USA Logan OwenDNF
52ITA Alberto Bettiol51.
53USA Taylor PhinneyDNF
54AUS Mitchell Docker96.
55NED Sebastian Langeveld106.
56NZL Thomas Scully70.
57ITA Sacha Modolo37.
Trek-Segafredo
TFS
NumerKolarzMiejsce
61BEL Jasper Stuyven14.
62NED Koen de Kort115.
63IRL Ryan MullenDNF
64LUX Alex Kirsch90.
65USA Kiel Reijnen133.
66DEN Mads Pedersen 89.
67BEL Edward Theuns64.
Bahrain-Merida
TBM
NumerKolarzMiejsce
71GER Marcel Sieberg81.
72ESP Iván García16.
73AUS Heinrich Haussler10.
74SLO Kristjan Koren103.
75SLO Matej Mohorič Slovenia Road Cycling Championship15.
76SLO Luka Pibernik104.
77SLO Jan Tratnik33.
Dimension Data
TDD
NumerKolarzMiejsce
81NOR Edvald Boasson Hagen36.
82DEN Michael Valgren29.
83DEN Lars Bak140.
84AUT Bernhard Eisel114.
85RSA Reinardt Janse van Rensburg49.
86RSA Jacobus Venter149.
87BEL Julien Vermote132.
UAE Team Emirates
UAD
NumerKolarzMiejsce
91NOR Alexander Kristoff12.
92COL Fernando Gaviria22.
93NOR Sven Erik Bystrøm55.
94NOR Vegard Stake Laengen Norwegian Men's National Road Race Championships(start wspólny)144.
95ITA Marco Marcato66.
96BEL Jasper Philipsen142.
97ITA Oliviero Troia146.
Katusha-Alpecin
TKA
NumerKolarzMiejsce
101BEL Jens Debusschere68.
102BEL Jenthe Biermans79.
103GBR Harry TanfieldDNF
104RSA Willie Smit130.
105GER Rick Zabel129.
106GER Nils Politt21.
107DEN Mads Würtz SchmidtDNF
Groupama-FDJ
GFC
NumerKolarzMiejsce
111FRA Arnaud Démare69.
112ITA Jacopo Guarnieri61.
113LTU Ignatas Konovalovas100.
114SUI Stefan Küng42.
115FRA Olivier Le Gac62.
116AUS Miles Scotson99.
117NED Ramon Sinkeldam71.
Astana
AST
NumerKolarzMiejsce
121BEL Laurens De Vreese77.
122ITA Davide Ballerini17.
123KAZ Zhandos Bizhigitov65.
124KAZ Daniił Fominyk
125KAZ Yevgeniy GidichDNF
126KAZ Dmitriy GruzdevDNF
127CAN Hugo Houle63.
Bora-Hansgrohe
BOH
NumerKolarzMiejsce
131GER Pascal Ackermann German National Road Race Championships135.
132LUX Jean-Pierre DruckerDNF
133GER Christoph Pfingsten122.
134AUT Lukas Pöstlberger Austrian National Road Race Championships4.
135SVK Juraj Sagan109.
136GER Andreas Schillinger85.
137GER Michael SchwarzmannDNF
Jumbo-Visma
TJV
NumerKolarzMiejsce
141NED Mike Teunissen18.
142NED Pascal Eenkhoorn102.
143NOR Amund Grøndahl Jansen45.
145NED Taco van der Hoorn83.
146NED Danny van Poppel7.
147BEL Maarten Wynants101.
Mitchelton-Scott
MTS
NumerKolarzMiejsce
151NZL Jack Bauer25.
152AUS Callum ScotsonDNF
153ITA Edoardo Affini148.
154SLO Luka Mezgec94.
155AUS Robert Stannard87.
156AUS Michael Hepburn95.
157DEN Christopher Juul-Jensen54.
Sky
SKY
NumerKolarzMiejsce
161ITA Gianni Moscon53.
162GBR Christopher Lawless151.
163GBR Owain Doull46.
164NOR Kristoffer Halvorsen113.
165GER Christian Knees47.
166GBR Luke Rowe6.
167NED Dylan van Baarle
Sunweb
SUN
NumerKolarzMiejsce
171GER Johannes FröhlingerDNF
172NED Cees Bol24.
173NED Roy CurversDNF
174SUI Marc Hirschi52.
175DEN Asbjørn Kragh Andersen92.
176DEN Casper Pedersen110.
177GER Max WalscheidDNF
Direct Énergie
TDE
NumerKolarzMiejsce
181NED Niki Terpstra60.
182FRA Lilian Calmejane28.
183FRA Damien Gaudin58.
184NED Pim Ligthart150.
185FRA Adrien Petit13.
186FRA Alexandre Pichot80.
187FRA Anthony Turgis2.
Corendon-Circus
COC
NumerKolarzMiejsce
191NED Mathieu van der Poel Dutch National Road Race Championships1.
192BEL Dries De Bondt67.
193BEL Stijn Devolder56.
194BEL Roy JansDNF
195BEL Jimmy Janssens105.
196DEN Lasse Norman Hansen78.
197BEL Otto Vergaerde41.
Wanty-Gobert
WGG
NumerKolarzMiejsce
201BEL Frederik Backaert40.
202BEL Xandro Meurisse44.
203BEL Aimé De Gendt93.
204BEL Timothy Dupont152.
205BEL Ludwig De WinterDNF
206BEL Pieter Vanspeybrouck153.
207BEL Loïc Vliegen26.
Cofidis
COF
NumerKolarzMiejsce
211FRA Christophe Laporte9.
212ITA Filippo Fortin145.
213FRA Cyril Lemoine136.
214FRA Damien Touzé98.
215BEL Bert Van LerbergheDNF
216BEL Kenneth Vanbilsen43.
217BEL Zico Waeytens125.
Vital Concept-B&B Hotels
VCB
NumerKolarzMiejsce
221FRA Bryan Coquard35.
222BEL Kris Boeckmans50.
223BEL Bert De Backer107.
224FRA Adrien Garel134.
225FRA Jimmy Turgis38.
226FRA Julien Morice124.
227BEL Jonas Van Genechten23.
Sport Vlaanderen-Baloise
SVB
NumerKolarzMiejsce
231BEL Piet Allegaert91.
232BEL Amaury Capiot147.
234BEL Kenneth Van Rooy123.
235BEL Christophe Noppe32.
236BEL Emiel Planckaert137.
237BEL Thimo Willems121.
Israel Cycling Academy
ICA
NumerKolarzMiejsce
241BEL Tom Van Asbroeck75.
242CAN Guillaume Boivin74.
243NED Dennis van Winden
244AUS Zakkari DempsterDNF
245ISR Roy Goldstein Israeli National Road Race ChampionshipsDNF
246EST Mihkel Räim111.
247IRL Conor Dunne Irish National Cycling Championships112.

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Mathieu van der Poel NED HolandiaCorendon-Circus4h05'54
2. Anthony Turgis FRA FrancjaDirect Énergie+ 0
3. Bob Jungels LUX LuksemburgDeceuninck-Quick-Step+ 0
4. Lukas Pöstlberger AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 0
5. Tiesj Benoot BEL BelgiaLotto-Soudal+ 0
6. Luke Rowe GBR Wielka BrytaniaSky+ 18
7. Danny van Poppel NED HolandiaJumbo-Visma+ 19
8. Yves Lampaert BEL BelgiaDeceuninck-Quick-Step+ 19
9. Christophe Laporte FRA FrancjaCofidis+ 19
10. Heinrich Haussler AUS AustraliaBahrain-Merida+ 19
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]