Dyskusja:11 listopada (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Video-x-generic.svg
Ten artykuł jest pod opieką Wikiprojektu Filmy, którego celem jest rozwijanie artykułów z zakresu kinematografii. Każdy może go poprawić lub uzupełnić. Należy stosować się do zasad i pamiętać o właściwym stylu (więcej informacji na stronach pomocy i Wikiprojekt:Filmy/Standard).
??? Ten artykuł został oceniony ???

angielski tytuł[edytuj kod]

Myślę, że jako angielski tytuł lepszy byłby "November 11" niż "The 11th of November" (choć, oczywiście, tak się po angielsku mówi, "the eleventh of November") - nie poprawiałem tego w angielskiej Wiki, bo może twórcy filmu już zaczęli oficjalnie używać takiego tłumaczenia, "The 11th of November". Fon (dyskusja) 17:52, 21 sty 2011 (CET)

Okazuje się, nie miałem racji. Przeprowadziłem konsultacje z paroma native speakerami z mojego środowiska akademickiego i dowiedziałem się, że ich zdaniem jednak "The 11th of November" brzmi poważniej, a sugerowane przeze mnie korzystne "marketingowo" skojarzenie "November 11" z obecnie bardzo żywym w amerykańskiej symbolice "September 11" pewnie by się nie sprawdziło. Wycofuję się więc z sugestii. Fon (dyskusja) 18:19, 28 sty 2011 (CET)