Dyskusja:Ada (język programowania)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zamiast pisać z okazji Ady o tak nieistotnych rzeczach jak funkcja printf, niuanse składniowe czy uniksowcy je lubią czy nie lepiej opisać taki istotne i w czasie jej tworzenia unikalne cechy jak pakiety, rodzielność kompilacji specyfikacji i ciała oraz taski z mechanizmem spotkań.

Obecnie warto by dopisać informację o Adzie 2005, tym bardziej, że jest to już standard ISO (w formie uzupełnienia poprzedniego standardu). Ada 2005 wzmacnia i ułatwia programowanie obiektowe (dodaje interfejsy i notację obiekt.metoda), a także wprowadza wiele istotnych zmian do wielozadaniowości i programowania czasu rzeczywistego.

Short Circuit to nie to samo, co lazy evaluation (leniwe wartościowanie). Vide angielska wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Short-circuit_evaluation vs http://en.wikipedia.org/wiki/Lazy_evaluation

Wikibook[edytuj kod]

Myślę, że warto dodać link do Wikibooka o Adzie 79.184.222.105 (dyskusja) 14:28, 6 lut 2008 (CET)

Pierwsza programistka[edytuj kod]

"Nazwa języka, nadana przez DoD, pochodzi od imienia lady Augusty Ady Lovelace, uważanej za pierwszą programistkę w historii."
Nie lepiej by było napisać, że była ona "pierwszym programistą", a nie "pierwszą programistką"? W temacie o niej jest użyty ten pierwszy zwrot i dzięki temu oczywiste jest, że nikt przed nią nie programował. Tu natomiast występuje jakby sugestia, że była "pierwszą kobietą", która zajęła się programowaniem.

--Astroni Toderas (dyskusja) 10:28, 16 cze 2009 (CEST)

Ocena jakości[edytuj kod]

  • Dostateczny/średnie - hasło uzupełniające dla języków programowania. Zawiera dużo treści, ale brakuje w nim źródeł. Harry Xin (dyskusja) 19:13, 15 lip 2012 (CEST)