Dyskusja:Afrodyta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

AFRODYTA

Afrodyta bogini miłości i płodności,wedle legendy narodziła się z się w morzu , u brzegów wyspy Cypr.Jej ojciec Uranos,-okrutny bóg nieba- uwięził swoje dzieci i niepozwalał oglądać im światła dnia.

Gaja matka ziemia,namówiła swoje dzieci do buntu.Najmłodszy syn Kronos odciął Uranosowi sierpem genitalia w momencie,kiedy ten współżył z żoną-Gają.Wrzucił je do morza ,a tam wokół nich zebrała sie piana morska i została zapłodniona nasieniem.Z zapłodnionej nasieniem Uranosa piany narodziła się Afrodyta.Zefiry zaniosły nowo narodzoną boginię na cyterę,a stamtąd na Cypr.

Przecież Afrodyta nie miała rodziców, ona urodziła się z piqny morskiej!!!!!! Pozdrawiam Gjenia :*

--- NOWE! Sformułowanie 'piana morska' pojawiło się w tłumaczeniu Pana Parandowskiego, ponieważ miało to być tłumaczenie szkolne i nie mogły pojawić tam się inne sformułowania ;) W szkole uczy się ładnych rzeczy ;p NOWE!


Ja tam utrzymuję sie starszej wersji,że Afrodyta jest córką Zeusa.Jest też powodem Wojny jakiejśtam(nie pa mię tam jakiej)


Ja tam utrzymuję sie starszej wersji,że Afrodyta jest córką Zeusa.Jest też powodem Wojny jakiejśtam(nie pa mię tam jakiej) a zresztą w mitach wszystko jest możliwe więc nie musiała mieć jako takicvh rodziców


Wiadomo w mitach wszystko jest możliwe ale jeśli mówi się że Afrodyta jest córką Zeusa to czemu urodziła się przez pianę jeśli jak się mówi jej ojcem był Zeus??


Żeby pogodzić dyskutantów - obie strony mają rację - a tu link do encyklopedii PWN Afrodyta i jej mityczna matka z encyklopedii Interii Dione --PawełMM 17:42, 11 lut 2006 (CET)

Afrodyta[edytuj kod]

Sądze iż Arodyta przyczyniła się do wojny Trojaańskiej. Była też niewierną żoną która zdradzała swojego męża Hefajstosa.

Wiele mitów mówi że jest córką Zeusa, który jest władcą wszystkich Bogów.

  • Masz rację. O tym właśnie, m. in., mówi ten artykuł. Picus viridis RSVP? 18:42, 18 wrz 2006 (CEST)

Afrodyta moi drodzy powstała owszem z piany morskiej, ale również z genitaliów Uranosa. Zdarzyło to się gdy Kronos uciął sierpem Uranosowi członek. Wpadły one do morza gdzie później narodziła się piękna bogini miłości, nasza Afrodyta.

Wojna trojańska - Afrodyta


Afrodyta rzeczywiście miała swój udział w wojnie trojańskiej. Parys miał wybrać najpiękniejszą kobietę na świecie. Rywalizowały ze sobą trzy boginie: Atena, Hera i Afrodyta. Parys wybrał Afrodytę więc da dała mu w darze Helenę. Jednak nie powiedziała, że Helena już została żoną Menelaosa. Wściekłe Atena i Hera podjudzały, podjudzały i ... wybuchła wojna, gdy Parys porwał Helenę do Troi. Dinunia94 (dyskusja) 11:59, 23 lis 2008 (CET)