Dyskusja:Bariogeneza

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hipotezy[edytuj kod]

Frank Close "Kosmiczna Cebula" Warszawa 1989 S. 193 "Panuje przekonanie, że bozony X, odpowiedzialne za taki rozpad, są wyjątkowo masywne. We wczesnym okresie Wielkiego Wybuchu temperatury były tak wysokie, że masywne cząstki X i antycząstki były obficie wytwarzane w takich samych ilościach. W miarę rozszerzania się i stygnięcia Wszechświata produkcja cząstek o bardzo dużej masie była coraz mniej wydajna i wkrótce zupełnie ustała. Każda cząstka X i , która nie uległa anihilacji przy zderzeniach, rozpadała się w pary kwarków lub kwarków i leptonów

lub
lub

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to prowadzić do rozwiązania. To prawda, że w rozpadzie X kwarki i antykwarki wytwarzane są niesymetrycznie, ale rozpad wydaje się przywracać równowagę. Jednak nie ma powodu, aby liczba cząstek X, które rozpadają się na pary kwaków, była równa liczbie cząstek , rozpadających się na antykwarki. W takim razie nawet jeśli w chwili początkowej mamy jednakowe liczby cząstek X i , możemy uzyskać nadmiar kwarków w stosunku do antykwarków." A tym samym nadmiar materii. Pilot Pirx (dyskusja) 22:16, 6 lis 2012 (CET)

To jest właśnie opisana w artykule "Bariogeneza GUT". Z tym, że coraz bardziej się wydaje, że ta wersja jest akurat wykluczona. JoteMPe dyskusja 23:24, 6 lis 2012 (CET)