Dyskusja:Benny Hill

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Video-x-generic.svg
Ten artykuł jest pod opieką Wikiprojektu Filmy, którego celem jest rozwijanie artykułów z zakresu kinematografii. Każdy może go poprawić lub uzupełnić. Należy stosować się do zasad i pamiętać o właściwym stylu (więcej informacji na stronach pomocy i Wikiprojekt:Filmy/Standard).
??? Ten artykuł nie otrzymał jeszcze oceny jakości.

Przydałoby się zdjęcie Benny'ego. --Loxley 13:47, 11 wrz 2006 (CEST)

Nie wiem czy mozna mowic o ekshumacji w sytuacji gdy jest to zwykle okradanie grobu. --Crackers 10:36, 20 lip 2007 (CEST)


W angielskiej wikipedii jest inna data śmierci i (zwłaszcza) znalezienia ciała:

" Benny Hill died at the age of 68 on or about 19 April 1992, Easter weekend. The exact date of death is unknown because he had been alone in his flat at 7 Fairwater House, Twickenham Road, Teddington, South West London. On 21 April, neighbours called the police, who then found Hill, deceased, sitting in his armchair in front of the television."

w polskiej:

"Zmarł w wieku 68 lat (lub 67 – niektóre źródła mówią o 1925 jako roku jego urodzenia) 20 lub około 20 kwietnia, będąc sam w swoim mieszkaniu. Uważa się, że powodem śmierci był zawał serca. Uwagę sąsiada z dołu zwrócił fetor rozkładającego się ciała, które znaleziono w fotelu 24 kwietnia."

Chyba że policja zawiadomiona 21 kwietnia przyjechała dopiero 24 kwietnia?

błąd[edytuj kod]

"Zmarł w wieku 68 lat (lub 67 – niektóre źródła mówią o 1925 jako roku jego urodzenia) 20 lub około 20 kwietnia, będąc sam w swoim mieszkaniu" Uważam, że w tym zdaniu jest merytoryczny błąd, czy ktoś mógłby to poprawić ? (20 lub około 20 kwietnia)

Parę uwag[edytuj kod]

Carol Cleveland: Czy rzeczywiście pojawiła sie kiedykolwiek w TBHS? Ani na Benny's place, ani na jej stronie słowa o tym nie ma.
"Nie miał własnego domu" - Ależ miał: dom rodzinny Hillów, odziedziczony po matce. Tyle że w nim nie mieszkał - zachował jako rodzinną pamiątkę.
W angielskiej wiki jest podana inna przyczyna smierci - "coronary thrombosis", cokolwiek to znaczy, chyba nie zawał.

Lemmy Laffer (dyskusja) 11:28, 27 sie 2011 (CEST)