Dyskusja:Bill Clinton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Here is a web site with photos that show chronologically Bill Clinton's emphasis on Middle East peace. Bill Cinton spent much of his presidency trying to achieve a comprehensive agreement between Israelis and Palestinians.

Bzdury o budzecie[edytuj kod]

"W pierwszym roku urzędowania Clinton przeforsował przez Kongres budżet zwiększający opodatkowanie bogatych i zwiększający wydatki rządu w celu rozruszenia amerykańskiej gospodarki, borykającej się wciąż ze skutkami recesji. Pomimo protestów Republikanów, budżet został przegłosowany i dziś jest uznawany za jedną z przyczyn niezwykłego boomu gospodarki amerykańskiej pod rządami Clintona do roku 2000."

Jest totalna bzdura, od kilkudziesieciu lat model wysokich podatkow i wydatkow budzetowych na cele spoleczne jest uwazany za przynoszacy chwilowe korzysci populistom, kosztem pozniejszej recesji i inflacji. Dowod to prezydentura Johnsona, Nixona, Cartera.


Widzę, że jeżeli fakty nie pasują do twojej wizji świata, to tym gorzej dla faktów. A fakty są takie, że okres rządów Clintona był czasem bezprecedensowego rozwoju gospodarczego USA. Moim zdaniem w haśle powinna być o tym wzmianka.

Słownictwo odnośnie skandali[edytuj kod]

W sekcji "Skandale" padają słowa: "próba odsunięcia go od prezydentury była posunięciem wyłącznie politycznym (w trakcie procedury impeachmentu aprobata dla niego wynosiła ponad 60%, według sondaży)". Jakie niby znaczenie ma tutaj sformułowanie "posunięcie polityczne", że nagle jakieś znaczenie ma poparcie Clintona w sondażach? Mogę zrozumieć zarzut w stylu: "postawiono mu zarzuty przestępstw finansowych, ale nie znaleziono twardych dowodów, więc to raczej oskarżenie podyktowane polityką", jak to ma miejsce w następnym akapicie. Ale "posunięcie polityczne, bo ma 60% poparcia"? To jakby miał mniej poparcia, to już by nie było posunięciem politycznym?