Dyskusja:Bitwa pod Częstochową (1939)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


  • strzelec wyborowy zniszczył 3 samochody pancerne (sic!)
  • 7 Dywizja Piechoty została zaatakowana przez dwie niemieckie dywizje pancerne (1, 4) oraz cztery dywizje piechoty (4, 14, 31, 46) ........(6:1 ....i wygrała :)
  • 7 Bateria Artylerii Przeciwlotniczej zestrzeliła 6 niemieckich samolotów i uszkodziła kilkanaście kolejnych. ........Wypada po kilka na działo :) (4 (słownie cztery) działa w baterii)
  • artykuł napisany na podstawie "żródeł". Hm....wszystko jest ok? Pytanie brzmi - dlaczego nie wygraliśmy tej wojny?--keriM_44 (dyskusja) 01:11, 30 maj 2012 (CEST)

Żródła[edytuj kod]

Artykuł oparty na jednym opracowaniu internetowym. Tematyka walk pod Częstochową nie jest tematyką niszową. By dane podane w artykule uczynić weryfikowalnymi, należy odwołać się przynajmniej do kilku innych publikacji--keriM_44 (dyskusja) 20:45, 30 maj 2012 (CEST)


  • ad 1 - Niecodziennym wyczynem popisał się także strzelec wyborowy z wysuniętej placówki, który na drodze do Częstochowy w rejonie Czarnego Lasu posługując się karabinem przeciwpancernym (ze źródła)
  • ad 2 12 schronów bojowych i obserwacyjnych, stanowiło elementy silnego i dobrze przygotowanego systemu obronnego (ze źródła), ad 3 Wynik nierozstrzygnięta (z artykułu)
  • ad 3 Mamy jakieś limity skuteczności OPL? Bo nie słyszałem.

Lepiej chyba znaleźć własne źródło, niż podważać wiarygodność tego który podaje informacje nam się nie podobające. Nieprawdaż? Duży Bartek / Hmmm? 23:07, 9 cze 2012 (CEST)

Właśnie nie mogłem wytłumaczyć koledze Kerimowi, że stosunek sił i straty nie są dla mnie wyjątkowo dziwne. W całej tej wojnie było kilka innych bitew, w których walczyliśmy z kilkukrotnie silniejszym przeciwnikiem, zadając mu duże straty (Mokra, Westerplatte). A ogólny wynik kampanii jest skutkiem tego, że to były zwycięskie epizody w morzu bitew przegranych. Mix321 (dyskusja) 23:24, 9 cze 2012 (CEST)