Dyskusja:Bogatynia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

rawdaStrzelnica Bogatynia.

Uruchomiona została strzelnica pneumatyczna w Bogatyni.

Strzelnicą opiekuje się LOK Bogatynia.

Więcej szczegółów:

[1]www.lok.koon.pl


Nazwa Bogatyni[edytuj kod]

Już dawno językoznawcy łużyccy i polscy udowodnili, że nazwa Reichenau nie pochodzi od słowa niemieckiego "bogaty" . Wystarczy spojrzeć na najstarszy zapis Richnow - to słowo oznacza imię - Rychły, wieś Rychłego. Podobnie głowiono się nad nazwą pobliskiego Liberca - Reichenberg, tam sytuacja jest analogiczna. Ani Bogatynia ani Liberec w momencie zakładania nie były bogate - a zwykłe dziury zabite dechami. Po II wojnie światowej popełniono na Łużycach bardzo dużo błędów w nazwach miejscowości. Bogatynia to jeden z największych przykładów niechlujstwa językowego i byków Komisji Nazewniczej.


Czy okreslenie "oberwanie chmury" nie jest potoczne?

to prawda, ale chyba dość powszechnie stosowane wg. www.wis.pk.edu.pl jest tylko deszcz zwykły, silny, ulewny i nawalny... użycie określenia "...nawalny deszcz IV stopnia... " mogłoby być nieczytelne. --tadam (dyskusja) 11:21, 12 sie 2010 (CEST)

Zdjęcia dotyczące powodzi z sierpnia 2010.[edytuj kod]

Ktoś kto zrobił zdjęcia powinien dodać je jako ilustrację. Monteclarus (dyskusja) 13:06, 24 sie 2010 (CEST)

Zabytki[edytuj kod]

Brak informacji o domach łużyckich/przysłupowych.Xx236 (dyskusja) 08:22, 25 sie 2010 (CEST)

linki[edytuj kod]

Czy po kilku latach okazało się ze galeria przedstawiająca miasto Bogatynia sprzed 1945 roku jest nie na temat i link jest cały czas kasowany ? chodzi o strone ze zdjeciami www.werkowski.eu

Prawa autorskie w odniesieniu do utworów anonimowych i pseudonimowych wygasają w 70 lat po ich rozpowszechnieniu. Czyli z 1937 i lat wcześniejszych można rozpowszechniać (o ile nie ma podanego autora).


Niezależne media w Bogatyni[edytuj kod]

http://bogatynia.org.pl