Dyskusja:Centrum (opcja polityczna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

PD - jak myslicie czy jest centrolewicowe czy po prostu centrowe?

Jedno i drugie :). Albo inaczej - zajmuje lewą stronę centrum :), czyli nie jest to klasyczna partia lewicowa, ale też ciężko określać ją jako klasycznie centrową (taką była na przykład Unia Wolności/Uniad Demokratyczna). W partii centrowej mniej więcej równą siłę mają frakcje centrolewicowe jak i centroprawicowe. sblive! 01:04, 3 wrz 2006 (CEST)

Samoobrona[edytuj kod]

Samoobrona w centum? Ewentualnie w cetrolewicy? To jakaś wierutna bzdura! Skasujcie to! To, że SO uważa się za taka partię ni oznacza, że tak jest!

  • A czym wg Ciebie jest SO? Może powiesz że, to skrajna prawica? --83.11.176.114 00:07, 13 sty 2007 (CET)
  • Samoobrona? Centro-lewica. zdecydowanie.

PiS[edytuj kod]

PiS dawno przestał być centroprwciowy, teraz jest po prostu prawicowy

SLD i SDPL[edytuj kod]

SLD i SDPL są co prawda CENTROlewicowe, zaliczają się jednak na scenie politycznej do lewicy a nie do centrum. Proponuję zlikwidować linka do ich artykułów z tej strony.

PiS centrowy?[edytuj kod]

Może i PiS ma program zbliżony do centrum, ale na tzw. scenie politycznej jest to zdecydowanie partia prawicowa. Dlatego nie może być zaliczana do partii centrowych.

PiS ma wiele typowo lewicowych pomysłów gospodarczych. W Polsce potocznie przyjęło się, że lewica=postkomuna (dawni towarzysze z PZPR), a nie zawsze tak jest.

Czyny, nie słowa - prawdziwa twarz łże-centroprawicy pisowskiej.[edytuj kod]

Partia centroprawicowa nie może zgadzać się na podnoszenie płacy minimalnej - to postulat czysto lewicowy.--Antherdil 13:09, 28 sie 2007 (CEST)

Polska Plus do usunięcia[edytuj kod]

Weźcie usuńcie Polskę Plus z ramki centroprawica, bo 24 września 2010 ta partia się rozwiązała, a wszyscy jej członkowie poza takimi działaczami jak Robert Choma, Dariusz Olszewski, Jarosław Zdrojkowski czy tzw. wielkopolskimi konserwatystami na czele z trzema byłymi poznańskimi politykami Prawa i Sprawiedliwości (Marcinem i Janem Filipem Libickimi oraz Jackiem Tomczakiem) przystąpili do PiS.

UPR to skrajna prawica[edytuj kod]

Oczywiście jeśli przyjąć standardy europejskie a nie te dziwne z prawaczałe polskie