Dyskusja:Chirurdzy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Video-x-generic.svg
Ten artykuł jest pod opieką Wikiprojektu Filmy, którego celem jest rozwijanie artykułów z zakresu kinematografii. Każdy może go poprawić lub uzupełnić. Należy stosować się do zasad i pamiętać o właściwym stylu (więcej informacji na stronach pomocy i Wikiprojekt:Filmy/Standard).
??? Ten artykuł nie otrzymał jeszcze oceny jakości.

Uwagi do tekstu: "Outstanding" to jest "Wyróżniający się" a nie wybitny (opis nagród Emmy). Pominąwszy jeszcze tworki typu "Wybitna scenariusz serialu". Używanie translatora to nie jest dobry pomysł, jeśli nie zna się właściwych kolokacji.

Sprawa druga - Derek się odmienia. Konia z rzędem dla osoby, która po tym zdaniu: "Drugi sezon skupia się na relacjach pomiędzy Meredith a Dr. Derek Shepherd, które stają się oschłe", właściwie odgadnie jakiej płci jest dr Sheperd. A to jednak samczyk jest, a nie samiczka.

dr Preston Burke'a - Prestona Burke'a - konsekwencji proszę trochę.

Nie używałem translatora. Po prostu wziąłem tłumaczenie ze słownika, które najbardziej pasowało. Jeśli wiesz jak mają brzmieć tłumaczenia to poprawiaj. Reszta zmieniona. Mathel 00:11, 4 kwi 2007 (CEST)

Link do forum[edytuj kod]

Nie rozumiem czemu umieszczany przeze mnie link do forum nt. Grey's Anatomy jest notorycznie usuwany, skoro forum to spełnia wszystkie regulaminowe wymagania (m.in. liczba postów, zasobność informacji itp.).

To są tylko zalecenia, które mają pomóc w ustalaniu wartości linków - wikipedia to nie katalog. Mathel (dyskusja) 00:18, 23 maja 2007 (CEST)
W takim razie proszę przed usunięciem linku przejrzeć zawartość forum, bo liczba informacji, które na nim się znajdują jest, skromnie mówiąc, spora. agrafka_no (dyskusja) 10:39, 24 maja 2007

Aktualny czas emisji[edytuj kod]

Fragment o emisji serialu w polskiej telewizji jest dla mnie nieczytelny. Obecnie (08/2007) wszystkie 3 sezony zostaną wyemitowane na FoxLife, od poniedzialku do piatku o 22.50. Na Polsacie z kolei, we wtorki o 23.45 jest emitowana końcówka pierwszego sezonu.--ludwikc 21:50, 27 sie 2007 (CEST)

Kropka po Dr[edytuj kod]

Nie stawia się kropki po skrótach składających się z pierwszej i ostatniej litery wyrazu skróconego, jeśli ten skrót użyty jest w mianowniku, np. dr (= doktor), nr (= numer), wg (= według). - Zasady pisowni i interpunkcji

Raczej nie powinien widnieć co chwile w artykule Dr. Merediyh, Dr. Yang. Zwłaszcza że to enyklopedia.

ron_whisky, 18:08 11 kwi 2008 (CEST)

Szef czy ordynator?[edytuj kod]

Wydaje mi się, że dr Richard Webber nie jest szefem SGH tylko ordynatorem skrzydła chirurgi. Tak samo dr Bailey nie jest v-ce szefem tylko z-ca ordynatora, tak mi się wydaje. – Webber jest ordynatorem, natomiast Bailey jest chief resident (nie jest to v-ce szef)--Crill (dyskusja) 11:37, 6 lip 2009 (CEST)

link do aktora jesse williams[edytuj kod]

link odnosi do notki o lekkoatlecie, tymczasem anglojęzyczna wersja wikipedii wymienia aż trzech jessy williamsów i wydaje mi się, że chodzi bardziej o aktora http://en.wikipedia.org/wiki/Jesse_Williams_(actor).

"ostatni stażysta na zielonym tle..."[edytuj kod]

... w tabeli. Czy mi się wydaje, czy z tym wpisem coś jest nie tak? Zielu20 (dyskusja) 17:34, 26 wrz 2010 (CEST)