Dyskusja:Chromium

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chromium → Chrome?[edytuj kod]

Czy naprawdę potrzebny nam osobny artykuł do testowej wersji przeglądarki? Testowe wersje Firefoksa nazywają się od dłuższego czasu Minefield, ale naprawdę trudno to nazwać przeglądarką. Wykasowałem z artykułu informację o tym czego nie ma w Chromium, bo uważam, że to nie ma sensu. W testowej wersji Opery (czy właściwie silnika Presto) nie ma prawie niczego, podobnie jest też w nowym IE (tzw. wersja Preview). Po prostu nie wydaje mi się to szczególnie istotne – w wersjach testowych twórcy zawierają to co chcą przetestować/pokazać. --Nux (dyskusja) 21:10, 13 wrz 2010 (CEST)

Chromium to nie jest testowa wersja Google Chrome! To projekt przeglądarki internetowej na której Google Chrome jest oparty (również jego wersje testowe są oparte na Chromium). Pełny opis możesz oczywiście znaleźć w tym artykule na angielskiej Wikipedii. Wmq dyskusja 06:52, 14 wrz 2010 (CEST)
Powtórzę – tak samo Opera jest „oparta” na Presto, tak samo Safari jest „oparta” na Webkicie... W najlepszym razie to jest środowisko testowe. Najlepszy dowód jest taki, że nie ma wydań stabilnych. --Nux (dyskusja) 18:48, 11 gru 2010 (CET)
Dużo czasu minęło, dużo zmieniło się w aktykule.
Chromium to osobna przeglądarka, kto inny ją rozwija, ma inną licencję i funkcjonalność od Google Chrome. I nigdzie nie jest napisane, że przeglądarka musi mieć wydania stabilne. wmq  11:40, 26 lip 2012 (CEST)