Dyskusja:Cykl koniunkturalny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Od ca. 50 lat uznaje się, że istnieje tylko jeden cykl koniunkturalny. Wyróżnienie kilku równoległych cykli ma znacznie historyczne.

Dalej bzdury[edytuj kod]

Bzdury niczym z komunistycznej encyklopedii. Wyroznienie wedle dlugosci cykli jest historyczne, zreszta w zestawieniu z poczatkiem definicji mowiacej o nieregularnosci, jak sens ma podawanie lat?

koniunktura[edytuj kod]

Dyskusja hasła służy wymianie zdań dotyczącej jego treści i kształtu. Nie powinno się tu natomiast wyrażać swoich opinii o temacie hasła ani traktować tej sekcji jako forum dyskusyjnego.

A propo braku przedstawiania swojej opinii w tekscie[edytuj kod]

Od jakiegoś czasu przeglądam artykuły z ekonomii na wikipedii. Niestety muszę stwierdzić, że zwolennicy tzw. szkoły austriackiej pchają się już wszędzie, wpuszczając swoje teorie gdzie się da. W tym akurat nie ma błędu merytorycznego, proszę jedynie o usunięcie z hasła wpisu jakoby szkoła austriacka miała w tą naukę największy wkład.

Panowie austriacy: pogódźcie się jedna teoria to nie wkład. Marx pierwszy poruszył ten problem słusznie mówiąc że dotyczy on tylko kapitalizmu, Kondratiew pierwszy udowodnił że cykle są naturalne dla rynków wolnych. Najważniejsze teoria teraz to teoria mnożnika akceleratora i cyklu realnego (niestety nie ma w nich austriackiego modelu...)

Pozdrawiam